شکایت از قالیشویی به چه دلیل و چگونه انجام می‌شود؟ - قالیشویی بانو

شکایت از قالیشویی به چه دلیل و چگونه انجام می‌شود؟


شستن فرش‌ها و موکت‌های منزل، قدیم به این صورت بود که فرش را روی پشت‌بام یا کوچه‌ها می‌انداختند و با تاید و مواد شوینده به جان آن می‌افتادند! شاید این فرایند برای بچه‌ها خوشایند بود و زمینه‌ی بازی و شادی آن‌ها را فراهم می‌کرد، اما مادر و پدر خانواده باید خستگی‌ها و کمردرد و زانودرد بعدش را به جان می‌خریدند. امروزه قالیشویی‌ها جای این فرایند خسته‌کننده را گرفته‌اند و داشتن فرش‌های تمیز و زیبا را برای شما آسان کرده‌اند.

گاهی اوقات خدمات قالیشویی باعث آسیب به فرش شما می‌شوند. در این شرایط باید نحوه شکایت از قالیشویی را بدانید تا بتوانید از حقوق خود دفاع کنید. البته شکایت از قالیشویی تنها منحصر به آسیب به فرش نمی‌شود. گم‌شدن فرش، سرقت و… از دیگر آسیب‌های گزارش شده است. در ادامه نحوه شکایت از قالیشویی را برای شما توضیح می‌دهیم.

در چه شرایطی از قالیشویی شکایت کنیم؟

همان‌طور که گفتیم، ممکن است قالیشویی به فرش‌های شما آسیب‌زده باشد. گاهی اوقات قالیشویی‌های جعلی، فرش‌های شما را می‌برند و دیگر باز نمی‌گردانند. در این صورت فرش شما به سرقت رفته است. گاهی اوقات قالیشویی فرش شما را با فرشی بی‌کیفیت جابه‌جا می‌کند تا از فروش فرش‌های شما سود به دست بیاورد. برخی از اوقات در جهت جبران خسارتی که دیده‌اید، باید با قالیشویی مصالحه کنید و خسارتی که دیده‌اید را دریافت کنید. در اکثر مواقع قالیشویی‌ها با شما همکاری می‌کنند. گاهی اوقات نیز قالیشویی این خسارات را تکذیب و از مصالحه با شما خودداری می‌کند. در این شرایط باید از قالیشویی‌ها شکایت کنید.

چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟ راهکارهای اعتماد به قالیشویی چیست -قالیشویی بانو

چگونه می‌توان به قالیشویی اعتماد کرد؟ در این مقاله به این سؤالات پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید…

چگونه به شکایت از قالیشویی اقدام کنیم؟

بعدازاین که در مصالحه‌کردن با قالیشویی به مشکل برخورد کردید، بهترین راهکار شکایت به اتحادیه صنفی قالیشویان است. می‌توانید شکایت خود را از طریق پست به این اداره ارسال کنید و یا از طریق سایت اتحادیه صنفی قالیشویان اقدام کنید. این اتحادیه در کمترین زمان ممکن شکایت شما را بررسی کرده و نسبت به حل اختلاف اقدام می‌کند. معمولاً مشکلات در این مرحله حل می‌شوند و نیازی به دخالت قضایی نخواهد بود. 

در شرایطی که پای کلاهبرداری، فعالیت غیرقانونی و سرقت در میان باشد، پلیس وارد ماجرا خواهد شد. در این شرایط شما باید یک دادخواست رسمی تنظیم کنید و به دفاتر شورای حل اختلاف مراجعه کنید. درصورتی‌که مسئله در مراکز حل اختلاف حل نشود باید به دادگاه‌ها مراجعه کنید و به دنبال احیای حق خود باشید. با وجود مراحل مختلف در حل اختلاف بین مشتری و قالیشویی، با انتخاب یک قالیشویی معتبر اولاً به این اختلافات نخواهید رسید و ثانیاً در صورت اختلاف نود درصد موضوعات توسط خود قالیشویی و یا اتحادیه حل خواهد شد.

شکایت از قالیشویی به چه دلیل و چگونه انجام می‌شود؟ - قالیشویی بانو

چطور از بروز اختلافات با قالیشویی جلوگیری کنیم؟


در وهله اول برای جلوگیری از رسیدن کار به شکایت از قالیشویی‌ها، باید قالیشویی معتبری انتخاب کنید. از سپردن فرش‌های خود به افراد بی‌نام‌ونشان که مجوز یا محل کار آن‌ها نامشخص است بپرهیزید. فاکتور رسمی دریافت کنید و عکس فرش‌های خود را قبل از سپردن به قالیشویی نیز تهیه کنید. نکته بعدی تجهیزات قالیشویی است. بسیاری از قالیشویی‌هایی که فرش شما را خراب می‌کنند، از تجهیزات و مواد نامناسب استفاده می‌کنند.

سخن پایانی

قالیشویی‌ها کار تمیزکردن فرش‌ها را راحت‌تر کرده‌اند. بااین‌وجود باید مراقب باشید که اسیر افراد نامعتبر و ناشی و یا سارقانی در لباس قالیشویان نشوید. انتخاب قالیشویی معتبر مهم‌ترین نکته در این مسئله است. در صورت برخورد به مشکل و نیاز به حل اختلاف، بعد از رد امکان مصالحه با قالیشویی، اتحادیه قالیشویان و سپس شورای حل اختلاف و پلیس مراجع معتبر برای حل مشکل شما هستند.

قالیشویی بانو با استفاده از بهترین مواد شوینده و دستگاه های قالیشویی روز دنیا !

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *