چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟ راهکارهای اعتماد به قالیشویی چیست -قالیشویی بانو

چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟ راهکارهای اعتماد به قالیشویی چیست


شستن فرش‌ها یکی از قسمت‌های اصلی خانه‌تکانی در ایام منتهی به نوروز است. سابقاً افراد در کوچه‌ها یا حیاط منزل خود به شستن فرش‌هایشان اقدام می‌کردند. امروزه با زندگی‌های آپارتمانی و یا عدم تمایل افراد به شستشوی شخصی فرش‌هایشان، استقبال به سمت قالیشویی‌ها زیاد شده است. بسیاری از فرش‌ها هم دارای شرایط خاص هستند که باید توسط مواد خاص و نیروی متخصص شسته شوند.

اما سؤال مهم این است که چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟ برخی از افراد تحت عنوان قالیشویی، دست به سرقت فرش‌ها می‌زنند! نوع دیگر کلاهبرداری‌های در قالب قالیشویی نیز تعویض فرش‌های گران‌قیمت با فرش‌های ارزان است! هم چنین ممکن است قالیشویی به فرش شما آسیب بزند. چگونه می‌توان به قالیشویی اعتماد کرد؟ در این مقاله به این سؤالات پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.


راه‌های اعتماد به قالیشویی

در پاسخ به سؤال چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم، ابتدا باید بدانیم قالیشویی معتبر است یا خیر! اگر قالیشویی معتبر نباشد ممکن است به‌خصوص در ایام عید نوروز، با تلفن‌ها و اماکن اجاره‌ای به سرقت فرش‌ها بپردازند. برای این که مطمئن شوید قالیشویی معتبر است، چند راهکار دارید:

  •  تماس‌گرفتن با ۱۱۸ و سؤال در مورد قالیشویی
  •  تماس با اتحادیه قالیشویان؛ تمام قالیشویی‌های معتبر در این اتحادیه عضو هستند.
  •  به مکان قالیشویی مراجعه کنید و پروانه کسب‌وکار قالیشویی را ببینید.
  •  مشاهده‌ی شماره ثبتی قالیشویی و تحقیق در مورد آن.
قالیشویی چگونه فرش را می‌شوید و چه تفاوتی با شستشوی سنتی دارد؟ - قالیشویی بانو

شستشوی فرش‌ها بخش مهمی از تمیزی منزل را تضمین می‌کنند. این دغدغه در مواقعی از سال مانند اواخر اسفند بیشتر هم می‌شود…

بخشی از پاسخ سؤال چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم، تحقیق در مورد معتبر بودن و جعلی نبودن قالیشویی است که آن را توضیح دادیم. برای این که بدانیم چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم تنها اعتبار و رسمی بودن قالیشویی کافی نیست.

بررسی سوابق و نظرات در مورد قالیشویی

گاهی اوقات ممکن است قالیشویی رسمی و بدون مشکل باشد، اما به دلیل خوب کارنکردن، به فرش‌های شما آسیب بزند. برای این که از این بابت آسوده شوید، باید درمورد نظرات مردم در خصوص این قالیشویی سؤال کنید. برای این موضوع هم می‌توانید در اینترنت در خصوص این قالیشویی تحقیق کنید و نظرات مردم را بخوانید، هم می‌توانید به این قالیشویی رجوع کنید. هنگام رجوع به قالیشویی، سایر مشتریان را می‌بینید و از آن‌ها در مورد کار قالیشویی می‌پرسید. به‌خصوص اگر فرش شما نفیس و دستبافت باشد، باید تحقیق کنید تا آسیبی متوجه آن نشود. در خصوص بهترین مواد شوینده فرش و ابزار لازم برای شستن انواع فرش‌ها تحقیق کنید و در قالیشویی به وجود یا عدم وجود این مواد و ابزار دقت کنید.

چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم؟ راهکارهای اعتماد به قالیشویی چیست -قالیشویی بانو

جمع‌بندی

امروزه زمان و فضای مناسب برای شستن فرش‌ها در منازل و به روش سنتی وجود ندارد. به همین دلیل استفاده از قالیشویی‌ها بسیار رواج یافته است. متأسفانه برخی افراد کلاهبردار و سودجو در قالب قالیشویی، به سرقت و تعویض فرش‌ها می‌پردازند. برای این که بدانیم چگونه به قالیشویی اعتماد کنیم، باید گام‌هایی را طی کنیم. ابتدا در مورد مجوز و رسمی بودن قالیشویی و عضویت در اتحادیه قالیشویان تحقیق کنید. در قدم بعدی در خصوص نحوه کار و سوابق قالیشویی تحقیق کنید. در این مقاله روش‌های اعتماد به قالیشویی را به‌صورت مفصل توضیح دادیم. امیدواریم بتوانید از این روش‌ها به بهترین شکل ممکن بهره ببرید.

 

بهترین روش شستشو با قالیشویی بانو کرج

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *