امروزه شاهد استفاده روز افزون از لوازم آرایشی و بهداشتی هستیم که به یکی از ملزومات اصلی خانم ها تبدیل شده است. برای همه خانم ها ممکن است اتفاق افتاده باشد که در زمان استفاده از لوازم آرایشی مقداری از آن به روی فرش بریزد و خسارات جبران ناپذیری را به بار آورد. بنابراین یکی از دغدغه خانم ها پاک کردن لکه های آرایشی از روی فرش می باشد. لکه های ناشی از لوازم آرایشی جزو لکه های روغنی بوده که پلک کردن آن ها کار آسانی نیست که بهتر است از مواد مخصوص و لکه بر کمک گرفت و استفاده از دیگر مواد رایج در شستشو خودداری نمود.

از بین بردن لکه رژ لب

ابتدا رژ لب اضافی ریخته شده روی فرش را با قاشق جمع آوری کنید. سپس حوله یا دستمالی را نم دار کرده و به فرش ضربه بزنید و از مالیدن حوله یا دستمال روی لکه خودداری کنید. زیرا باعث پخش شدن لکه به روی فرش شده و به عمق فرش نفوذ می کند. سپس از اسپری های حلال تمیز کننده به روی لکه استفاده کنید و اجازه دهید چند دقیقه روی لکه بماند و با حوله تمیز نم دار مواد تمیز کننده را پاک کنید و در آخر با یک حوله خشک نم فرش را بگیرید.

ریختن هر مایعی روی فرش، باعث می‌شود که لکه بزرگی روی آن ایجاد بشود. هر لکه‌ای روش خاص خودش را برای پاک شدن دارد. بعضی لکه‌ها ساده‌تر و بعضی‌ها دیرتر و سخت‌تر پاک می‌شوند. فرش نسبت به هر ماده‌ای که روی آن بریزد، واکنش…..

از بین بردن لکه ریمل ابرو یا مژه

پاک کردن لکه ریمل نسبت به بقیه لکه ها سخت تر به نظر می رسد. ابتدا مانند روش قبل مواد اصافی ریخته شده روی فرش را با قاشق یا کاردک جمع آوری کرده و سپس محلول های روغنی یا خشکشویی روی لکه اسپری کنید و چند دقیقه منتظر بمانید که محلول به خورد فرش برود و در آخر با یک دستمال یا حوله نم دار مواد را از روی فرش پاک کنید تا خشک شود.

از بین بردن لکه کرم پودر

در این روش هم لازم است در ابتدا مواد اصافی از روی فرش برداشته شود. مقداری از مایع ظرفشویی را با آب حل کرده و محلول به دست آمده را روی فرش اسپری کنید. سپس با یک حوله مرطوب به روی فرش ضربه بزنید تا مواد از بین برود. در ادامه، محلول سرکه سفید رقیق نشده روی فرش اسپری کنید و با یک اسفنج مواد را از روی فرش پاک کنید. در آخر با یک حوله مرطوب فرش را کامل تمیز کنید تا خشک شود.

از بین بردن لکه رنگ مو

یکی دیگر از لکه های دشوار روی فرش، رنگ مو است. ابتدا با یک دستمال یا حوله روی فرش فشار دهید که رنگ مو جذب دستمال شود. یک قاشق مایع ظرفشویی، یک قاشق سرکه سفید با دو فنجان آب ترکیب کنید. با یک دستمال آغشته شده به محلول را روی لکه فشار دهید تا لکه پاک شود. سپس قسمت لکه شده را با آب سرد خیس کنید. بعد با یک دستمال آب فرش را گرفته و یک دستمال الکلی را روی فرش فشار دهید و مجددا فرش را با آب سرد خیس کنید. اگر لکه روی فرش پاک نشده است، بهتر است دو فنجان آب گرم با یک قاشق مایع ظرفشویی و یک قاشق آمونیاک ترکیب کنید و با یک دستمال آغشته به محلول روی لکه فشار دهید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند. زمانی که لکه پاک شد، با یک دستمال خشک آب فرش را بگیرید تا فرش بوی بدی نگیرد.

لوازم آرایش ریخته رو فرشت؟ پاک کردنشو بسپار به بانو!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *