قالیشویی خوب برای فرش ماشینی چه ویژگی‌هایی دارد؟ - قالیشویی بانو

قالیشویی خوب برای فرش ماشینی چه ویژگی‌هایی دارد؟


شستن فرش یکی از کارهایی است که ایرانی‌ها حداقل یک‌بار در سال آن را انجام می‌دهند. این کار در قدیم در حیاط منازل و به‌صورت سنتی انجام می‌شده است. امروزه باتوجه‌به تراکم بیشتر شهری و زندگی آپارتمانی امکان شست‌وشوی فرش در حیاط وجود ندارد. حتی اگر در خانه ویلایی زندگی می‌کنید و حیاط بزرگی هم دارید شستن فرش برای شما کاری سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود.

از سخت بودن شست‌وشوی فرش که بگذریم نحوه شست‌وشوی فرش نیز بسیار مهم است. اگر به روش سنتی فرش را بشویید احتمالاً آسیب‌های زیادی به آن وارد خواهید کرد و باعث کوتاهی عمر فرش خواهید شد. با مراجعه به یک قالیشویی معتبر به‌راحتی می‌توانید همه‌ی این مشکلات را حل کنید. در این مرحله انتخاب قالیشویی خوب برای فرش ماشینی بسیار اهمیت دارد.

نحوه شست‌وشوی فرش ماشینی

همان‌طور که گفته شد رایج‌ترین راه برای شست‌وشوی فرش ماشینی سپردن این کار به قالیشویی‌های معتبر است. این مسئله مهم است که شما سابقه قالیشویی را چک کنید و مطمئن شوید شستن فرش‌هایتان را به قالیشویی‌ای می‌سپارید که عضو اتحادیه است. یکی دیگر از نکاتی که در انتخاب قالیشویی خوب برای فرش ماشینی باید مد نظر قرار بدهید این است که قالیشویی باید فرش شما را بیمه کند. برخی از قالیشویی‌ها هنگام تحویل رسید از شما امضا می‌گیرند که مسئولیت آسیب‌دیدن فرش با شماست و قالیشویی هیچ مسئولیتی ندارد. درحالی‌که قالیشویی باید فرش شما را بیمه کند و در صورت آسیب‌دیدن به شما خسارت پرداخت نماید.

رفع اثر سوختگی از فرش ماشینی

سوختگی فرش از بدترین و هم‌زمان محتمل‌ترین حوادتثی است که فرش را تهدید می‌کند. این سوختگی می‌تواند با ذغال، شمع، کبریت، سیگار، قابله داغ یا … اتفاق افتد، اما درهر حال به فرش آسیب جدی وارد می‌کند…

یکی دیگر از نکات مهمی که باید در انتخاب قالیشویی به آن توجه کنید این است که فرش خود را به قالیشویی‌ای بسپارید که به‌صورت اتوماتیک و با استفاده از دستگاه‌های مدرن فرش شما را بشوید. شست‌وشوی فرش با استفاده از دستگاه‌های مدرن نه‌تنها فرش را به‌خوبی تمیز می‌کند؛ بلکه به فرش شما هیچ آسیبی وارد نمی‌کند.

نحوه شست‌وشوی فرش ماشینی

در این قسمت قصد داریم به طور خلاصه این مسئله را بیان کنیم که در یک قالیشویی خوب برای فرش ماشینی چگونه فرش را می‌شویند. ابتدایی‌ترین مرحله شست‌وشوی فرش غبارگیری است. بهتر است غبارگیری با استفاده از دستگاه‌های مدرن انجام شود چرا که روش‌های سنتی مانند ضربه به فرش با چوب به بافت فرش آسیب می‌زند. در مراحل بعدی با پهن کردن فرش روی دستگاه‌های مکانیزه فرش را به‌صورت اتوماتیک شست‌وشو می‌دهند. فرش لوله شده را داخل دستگاه قرار می‌دهند و آب‌گیری می‌نمایند. پس از آن فرش را به گرم‌خانه منتقل می‌کنند و آن را به طور کامل خشک می‌نمایند.

قالیشویی خوب برای فرش ماشینی چه ویژگی‌هایی دارد؟ - قالیشویی بانو

نتیجه‌گیری

در این مقاله نکاتی که باید در هنگام انتخاب قالیشویی خوب برای فرش ماشینی به آن توجه کنید را گوشزد کردیم. باید به این مسئله مهم توجه داشته باشید که استفاده از روش‌های سنتی برای شست‌وشو به بافت فرش آسیب می‌زند. در نتیجه بهترین روش برای شست‌وشوی فرش روش های مکانیزه و مدرن است. اگر فردی مذهبی هستید باید به نحوه آبکشی فرش در قالیشویی نیز دقت کنید و قبل از شست‌وشوی فرش حتماً درباره این مسئله با قالیشویی صحبت کنید.

قالیشویی بانو بهترین در شستشوی انواع فرش

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *