شستن فرش ماشینی با وایتکس

شستن فرش ماشینی با وایتکس


شستن فرش ماشینی با وایتکس و صدمات آن

فرش به عنوان یکی از اجزای اصلی در دکوراسیون منازل است. هر فردی با توجه به سلیقه و رنگ دکوراسیون منزل خود از بین تنوع رنگی فرش دستبافت یا ماشینی رنگ مورد نظر خود را انتخاب می‌کند. در منازلی که فرزند خردسال یا حیوان خانگی داشته باشند فرش زودتر کثیف می‌شود. وایتکس شوینده‌ای قوی است که برای شستن فرش مناسب نیست. در این مطلب شما را با صدمات شستن فرش ماشینی با وایتکس آشنا می‌کنیم.

آیا می‌توانیم برای شستن فرش ماشینی از وایتکس استفاده کنیم؟

وایتکس یک شوینده‌ی خانگی است که قدرت پاک کنندگی زیادی دارد. اما این شوینده‌ی قوی برای تمیز کردن همه چیز مناسب نیست. به طور مثال می‌توانید برای سطوح یا ظروف از وایتکس استفاده کنید و با آن درخشندگی و تمیزی را تجربه کنید. اما برای تمیز کردن پوشاک یا فرش نمی‌توانید از وایتکس استفاده کنید، چون موجب تغییر رنگ آن‌ها می‌شود.

فرقی نمی‌کند فرشی که می‌خواهید آن را تمیز کنید دستبافت باشد یا ماشینی؛ به هر حال رنگ الیاف آن با وایتکس از بین می‌رود و روی فرش لکه‌های سفید ایجاد می‌شود. حتی در مواقعی که یک رنگ شیمیایی یا رنگ روغنی روی فرش بریزد و بخواهید فقط آن را با وایتکس تمیز کنید باید بدانید که هر قدر هم میزان وایتکسی که استفاده می‌کنید کم باشد، باز هم رنگ فرش خراب می‌شود.

شستن گلیم در خانه

لیم  با اندازه‌های متفاوت به عنوان یکی از کف پوش‌های منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. ‌ممکن است در اثر ریختن خوراکی یا نشستن گرد و غبار کثیف شود و نیاز به شستشو داشته باشد…..

برای چه فرشی می‌توانیم از وایتکس استفاده کنیم؟

همانطور که گفتیم برای هیچ فرش دستبافت و ماشینی که رنگی باشد نمی‌توانیم از وایتکس استفاده کنیم. اما اگر فرش کاملاً سفید باشد و لکه‌ای روی آن بریزد با استفاده از وایتکس می‌توانیم آن را پاک کنیم.

به طور مثال اگر یک فرش سفید دارید و روی آن لکه مواد غذایی یا نوشیدنی ریخته و مدتی از کثیف شدن لکه گذشته و حالا لکه پایدار شده است، می‌توانید دستمال سفید و  تمیزی را به وایتکس آغشته کنید و روی لکه بمالید.

یا اینکه یک فنجان وایتکس را با یک فنجان آب ترکیب کنید و دستمال را به این محلول آغشته کنید و چندین بار روی لکه بکشید. به دلیل اینکه قدرت پاک کنندگی وایتکس بالاست، تمام لکه‌ها را از بین می‌برد.

البته بهتر است قبل از استفاده سطح فرش را جارو بکشید و تمیز کنید، سپس برای رفع لکه اقدام کنید. بعد از پاک کردن لکه روی فرش با وایتکس به دلیل بوی بدی که در اثر استفاده از این محصول در فضا پخش می‌شود، بهتر است در و پنجره‌ها را باز بگذارید تا بوی بد از بین برود.

شستن فرش ماشینی با وایتکس

قالیشوئی بانو بیش از ده شعبه فعال در استان البرز و کرج دارد که انواع فرش ماشینی، دستبافت و شامپو فرش را به خوبی می‌شویند و تمیز می‌کنند. تعرفه‌های شستشوی فرش در این مرکز مطابق مصوبه‌های اتحادیه قالیشوئی است و بر اساس متراژ فرش تعیین می‌شود.

میخوایی فرشتو با وایتکس بشوری؟ یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *