شستشوی فرش دستبافت با شامپو فرش

شستشوی فرش دستبافت با شامپو فرش


آیا شستشوی فرش دستبافت با شامپو فرش امکان پذیر است؟

کثیف شدن فرش دستبافت در منازل اجتناب ناپذیر است. چون در اثر رفت و آمد روی فرش یا نشستن گرد و غبار روی فرش رنگ آت تغییر می‌کند و کثیف می‌شود. درصورتی‌که می‌خواهید شستشوی فرش را در منزل انجام دهید باید از شوینده مناسب استفاده کنید. در این مطلب شیوه‌ی شستشوی فرش دستبافت با شامپو فرش را توضیح می‌دهیم.

مراحل شستشوی فرش دستبافت با شامپو فرش

برای اینکه کیفیت فرش دستبافت تغییر نکند و رنگ آن مانند پیش از شستشو حفظ شود لازم است با شیوه‌ی صحیح شستشو آشنا باشید.

  • غبار گیری از فرش دستبافت

پیش از شروع شستشو باید گرد و غباری که روی فرش نشسته از آن جدا شود تا فرایند تمیز کردن به راحتی انجام شود. پس با قدرت بالای مکش جارو برقی روی آن را تمیز کنید. یک روش دیگر هم این است که فرش را روی نرده بیندازید و با یک چوب یا جارو به آن ضربه بزنید تا گرد و غبار فرش جدا شود.

شستن فرش ماشینی با وایتکس

فرش به عنوان یکی از اجزای اصلی در دکوراسیون منازل است. هر فردی با توجه به سلیقه و رنگ دکوراسیون منزل خود از بین تنوع رنگی فرش دستبافت یا ماشینی رنگ مورد نظر خود را انتخاب می‌کند….

  • استفاده از شامپو فرش

برای تمیز کردن و از بین رفتن لکه‌های غذایی روی فرش که ناشی از مواد غذایی است باید از یک شوینده مناسب استفاده شود. شامپو فرش قدرت پاک کنندگی خوبی دارد و لکه‌های روی فرش را از بین می‌برد. برای شستشوی فرش دستبافت با شامپو فرش ابتدا فرش را با آب سرد خیس کنید و سپس شامپو فرش رقیق شده را روی آن بریزید و فرش را بشویید.

  • آبکشی و خشک کردن فرش دستبافت

بعد از اینکه لکه‌های روی فرش به طور کامل پاک شد، باید الیاف آن را به خوبی بشویید تا شامپو فرش یا شوینده‌ی دیگری که استفاده کرده‌اید از آن جدا شود، سپس فرش را آبکشی کنید.

بهترین راه برای شستشوی فرش دستبافت در خانه این است که در مرحله‌ی آبکشی آب فرش را با پارو جدا کنید، تا در خیس ماندن رنگ آن خراب نشود. فرش را لوله کنید و بگذارید آب آن خارج شود، سپس بدور از نور مستقیم خورشید آن را پهن کنید.

شستشوی فرش دستبافت با شامپو فرش

شامپو فرش رنگ فرش دستبافت را خراب می‌کند؟

فرش دستبافت در اثر شستشوی نادرست تغییر رنگ می‌دهد، یعنی رنگ قسمت‌های تیره به قسمت‌های روشن نفوذ می‌کند و آن را خراب می‌کند. به همین دلیل خیلی از افراد نگران هستند شستشوی فرش دستبافت با شامپو فرش موجب این تغییر رنگ شود. اما واقعیت این است که شامپو باعث خراب شدن فرش دستبافت نمی‌شود.

برای اطمینان از تغییر رنگ ندادن فرش دستبافت لازم است قبل از شستشو روی یک قسمت کوچک از فرش آب گرم بریزید، اگر با این کار رنگ الیاف تغییر کرد موقع شستشو حتماً باید از آب سرد استفاده کنید

شستشوی فرش دستبافت نیاز به تخصص و تجربه دارد تا کیفیت فرش از دست نرود و خراب نشود. اگر در کرج و حومه ساکن هستید و می‌خواهید فرش دستبافت منزلتان با تضمین خدمات شسته شود می‌توانید با قالیشوئی بانو تماس بگیرید و از خدمات این مرکز استفاده کنید. شماره تماس ۰۲۶۳۴۱۱۸ راه ارتباط شما با قالیشوئی بانو است.

میخوایی فرش دستبافتتو بشوری؟ یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *