انواع مواد شوینده فرش به همراه کاربرد آن‌ها

انواع مواد شوینده فرش به همراه کاربرد آن‌ها


فرش‌ها بار سنگینی از وظیفه‌ی زیبایی خانه را به دوش می‌کشند. در نگاه اول به منزل یا اتاق و هر محیط دیگری، دیزاین کف که معمولاً فرش است توجهات را جلب می‌کند. زمانی که فرش شما کثیف باشد، نمی‌توانید از زیبایی آن اطمینان حاصل کنید. در واقع هر میزان که فرش زیبا چشم نواز است، فرش کثیف و آلوده نیز از زیبایی محیط می‌کاهد. برای همیشه سالم و تمیز نگه داشتن فرش‌ها لازم است هر چند وقت یک بار آن‌ها را بشویید. کار شستشوی فرش معمولاً به قالیشویی‌ها سپرده می‌شود.

اما سوال این است که انواع مواد شوینده فرش چه موادی هستند؟ قالیشویی‌ها معمولاً برای شستن فرش از چه ترکیباتی استفاده می‌کنند؟ برای پاسخ به این پرسش‌ها در این مقاله ما را همراهی کنید.

چگونه بهترین ماده شوینده فرش را انتخاب کنیم؟

از بین انواع مواد شوینده فرش، نمی‌توان تنها یک ماده را به‌عنوان بهترین ماده انتخاب کرد. در واقع باید بدانیم که هر نوع فرش، ماده مناسب خود را برای شستشو دارد. برای مثال اگر شما قصد شستن فرش دستبافتی را دارید که رنگ پس می‌دهد، باید از مواد تثبیت‌کننده رنگ در ترکیبی که برای شستشوی فرش به کار می‌رود استفاده کنید.

نکته دوم که در انتخاب ماده مناسب از میان انواع مواد شوینده فرش اهمیت دارد، کاربردی است که از ماده شوینده انتظار داریم. برای مثال اگر قصد داریم شمع آب شده روی فرش را پاک کنیم یا از شر لکه‌های چربی سرسخت خلاص شویم؛ بنابراین انتخاب ماده شوینده مناسب فرش به انتظار ما از آن نیز بستگی دارد.

شستشوی رنگ از روی نقشه فرش - قالیشویی بانو

ین مطلب دربرگیرنده اطلاعاتی در مورد شستشوی رنگ از روی نقشه فرش در صورت تعویض رنگ است. با ما همراه باشید و از این اطلاعات استفاده کنید…

انواع مواد شوینده فرش چه چیزهایی هستند؟


اولین ماده از انواع مواد شوینده فرش، آب است. استفاده از آب برای شستن فرش یک امر بدیهی است. حداقل هنوز به تکنولوژی‌ای دست پیدا نکرده‌ایم که بتواند بدون استفاده از آب، چیزی را بشوید! در قالیشویی‌های معتبر و مکانیزه، برای تمیزکردن هر بخش از فرش ماده خاصی به کار می‌رود. آب‌ژاول یا آب و سفیدکننده، برای تمیزکردن ریشه‌های فرش به‌کار می‌رود. ریشه‌های فرش با گذر زمان زرد می‌شوند و قالیشویی‌ها با این ترفند این ریشه‌ها را به رنگ قبلی بر می‌گردانند. هیپوکلریت سدیم نیز از مواد دیگر برای سفیدکردن ریشه‌های فرش است.

در روش سنتی از آب و تاید برای شستن فرش استفاده می‌شود. این روش می‌تواند باعث باقی‌ماندن آب کثیف درون فرش و بوی بد یا کامل تمیزنشدن باشد. از انواع مواد شوینده فرش که قالیشویی‌ها استفاده می‌کنند، شامپو فرش تگزافون است. این شامپو فرش انواع مختلفی دارد که هر یک برای نوع منحصربه‌فردی از فرش تولید شده‌اند. تنها قالیشویی‌های مکانیزه امکان استفاده از این شامپو فرش‌ها را دارند.

بسیاری از قالیشویی‌ها برای این که فرش دارای جلای بهتری شود، در انتهای کار آن را در محلول کلسیم هیپوکلریت می‌خوابانند. اگر فرش شما از جنس ابریشم، پنبه و یا پشم باشد، قالیشویی برای بهتر شستن آن از سود سوزآور استفاده می‌کند.

انواع مواد شوینده فرش به همراه کاربرد آن‌ها

جمع‌بندی

همان‌طور که اشاره کردیم انواع مواد شوینده فرش بسیار مختلف هستند و هر یک به‌منظور خاصی به کار می‌روند. برخی از این مواد تنها در قالیشویی‌ها قابل‌استفاده هستند. آن چه مهم است انتخاب دقیق ماده شوینده و استفاده از آن در جای مناسب است. با سپردن کار شستن فرش‌های خود به قالیشویی‌های معتبر و مکانیزه می‌توانید از جهت شستشوی فرش‌های خود با ماده مناسب، اطمینان حاصل کنید.

بهترین روش شستشو با قالیشویی بانو کرج

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *