قالیشویی چگونه فرش را می‌شوید و چه تفاوتی با شستشوی سنتی دارد؟ - قالیشویی بانو

قالیشویی چگونه فرش را می‌شوید و چه تفاوتی با شستشوی سنتی دارد؟


شستشوی فرش‌ها بخش مهمی از تمیزی منزل را تضمین می‌کنند. این دغدغه در مواقعی از سال مانند اواخر اسفند بیشتر هم می‌شود. استفاده از خدمات قالیشویی راهکاری است که بسیاری از مردم برای شستن فرش‌های خود انتخاب می‌کنند. برخی دیگر نیز ترجیح می‌دهند خودشان به شستن فرش‌ها مشغول شوند و تفاوتی بین کار خود و قالیشویی نمی‌بینند. یکی از دلایل این انتخاب، نداشتن اطلاع کافی راجع به نحوه شست‌وشوی فرش‌ها است.

در این مقاله سعی داریم به این سؤال پاسخ دهیم که قالیشویی چگونه فرش را می شوید؟ شست‌وشوی فرش در قالیشویی‌ها به دو روش سنتی و مدرن انجام می‌شود که در ادامه به توضیح بیشتر هر دو روش خواهیم پرداخت.

شست‌وشوی سنتی فرش

در پاسخ به سؤال قالیشویی چگونه فرش را می شوید باید گفت ابتدا با روش شستشوی سنتی فرش توسط انسان آشنا شویم. در این نوع از شست‌وشو فرش در ابتدا توسط نیروی انسانی گردگیری می‌شود. نحوه گردگیری فرش نیز به این صورت است که با استفاده از چوب به فرش ضربه وارد می‌کنند که بسیار برای بافت فرش مضر و نامناسب است.

پس از آن کارگران به‌وسیله پارو و مواد شوینده اقدام به شست‌وشوی فرش می‌کنند. پس از اتمام شست‌وشوی فرش، فرش را روی دیوار می‌اندازند تا خشک شود که به دلیل برخورد نور خورشید و یا باران این اقدام نیز برای نگهداری فرش مناسب نیست و به آن آسیب جدی وارد می‌کند.

آشنایی با دستگاه های قالیشویی

دستگاه های قالیشویی در سال‌های اخیر، شستشوی فرش و پاکیزگی و بهداشت منازل را به‌کلی دگرگون و متحول کرده‌اند! استفاده از این تجهیزات علاوه بر صرفه جویی در…

شست‌وشوی مدرن فرش در قالیشویی معتبر


یک روش دیگر برای شست‌وشوی فرش که می‌توان بررسی کرد سپردن فرش به قالیشویی معتبر است. برخی قالیشویی‌ها به روش سنتی فرش را می‌شویند که تفاوتی با شستن در منزل ندارد! اما قالیشویی مدرن این طور نیست. در واقع دلیل این که پاسخ برخی به سوال قالیشویی چگونه فرش را می شوید، همان روش سنتی است، دیدن طرز کار این قالیشویی هاست.

شست‌وشوی فرش به روش مدرن به این صورت است که بیشتر مراحل شست‌وشو توسط دستگاه انجام می‌شود و به بافت فرش آسیبی وارد نمی‌کند. مراحل انجام این نوع شست‌وشو به این شکل است که در ابتدا فرش‌ها با استفاده از دستگاه نانوتکنولوژی گردگیری می‌شوند. این روش بر خلاف روش سنتی به بافت فرش آسیبی وارد نمی‌کند. سپس فرش را وارد دستگاه می‌کنند تا شست‌وشو انجام شود. پس از گذر فرش از مراحل طراحی شده توسط دستگاه برای شست‌وشوی فرش، فرش به‌صورت لوله‌ای جمع می‌شود. نهایتاً با استفاده از دستگاه و گرم‌خانه فرش خشک می‌گردد و به مشتری تحول داده می‌شود.

قالیشویی چگونه فرش را می‌شوید و چه تفاوتی با شستشوی سنتی دارد؟ - قالیشویی بانو

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم به این سؤال پاسخ دهیم که قالیشویی چگونه فرش را می شوید؟ اطلاع داشتن از اینکه نحوه شست‌وشوی قالیشویی معتبر چگونه فرش شما را می شوید باعث می‌شود شما با اطمینان خاطر بیشتری به آن قالیشویی اعتماد کنید. در نتیجه بهتر است قبل از انتخاب قالیشویی، تحقیق کنید که قالیشویی موردنظر شما با چه روشی فرش شما را شست‌وشو می‌دهد. استفاده از روش سنتی آسیب‌های جبران‌ناپذیری به فرش می‌زند. درحالی‌که قالیشویی‌های مدرن نه‌تنها فرش را به‌صورت تمیز و بدون لکه به شما تحویل می‌دهند؛ بلکه برخلاف روش سنتی به بافت فرش نیز آسیبی وارد نمی‌کنند.

 

میخای بدونی قالیشویی فرش رو چجوری میشوره؟ یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *