صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز درباره عیوب نقشه فرش - قالیشویی بانو

صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز درباره عیوب نقشه فرش


اطلاعات کامل درباره علل عیوب نقشه فرش

بافت فرش کار سختی است که نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد. هنرمندان بافنده ایرانی با ذوق و سلیقه نقشه‌های زیبایی را می‌بافند که در دنیا زبانزد است. اما ممکن است مشکلاتی هنگام بافت فرش ایجاد شود و طرح و نقشه آن خراب شود.

در این مطلب قصد داریم اطلاعات کامل و دقیقی درباره علل عیوب نقشه فرش بیان کنیم. برای کسب اطلاعات دقیق تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

دلایل عیب نقشه فرش چیست؟

رایج‌ترین علل عیوب بافت فرش شامل موارد زیر است.

غلط بافی نقشه فرش

یکی از مشکلاتی که هنگام بافت فرش ایجاد می‌شود، غلط بافی نقشه فرش است. بافنده فرش باید مهارت کافی برای خواندن نقشه فرش داشته باشد تا بتواند گره‌ها را در جای درست بزند و در نهایت فرش مطابق با نقشه باشد. کوچکترین اشتباه یا جابه‌جا شدن گره‌ها باعث از بین رفتن جلوه و زیبایی فرش می‌شود.

عیوب فرش دستبافت

فرش دستبافت یکی از کالاهای گران قیمت است که بافت آن نیاز به زمان زیاد …

گره زدن اشتباه

یکی دیگر از علل عیوب نقشه فرش، اشتباه زدن گره‌های فرش است. همان‌طور که گره باید در محل درست زده شود، لازم است به شیوه صحیح هم انجام شود. حتی اگر چند گره در یک رج از فرش به شیوه نادرست زده شود، ظاهر فرش خراب می‌شود.

مشکلات چله‌کشی قالی

چله کشی یکی از اصول مهم بافت فرش است که باید با دقت انجام شود. زیرا چله کشی نادرست باعث می‌شود در نهایت فرش کج شود و طرح و نقشه آن خراب شود.

 انتخاب مواد اولیه نامرغوب

اگر می‌خواهید علل عیوب نقشه فرش را به خوبی بشناسید، باید به تاثیر انتخاب خامه مورد نیاز برای بافت فرش هم توجه کنید. در صورتی که بافنده از خامه نامرغوب یا نخ چله بی‌کیفیت برای بافت فرش استفاده کند، در نهایت نقشه فرش زیبایی لازم را نخواهد داشت.

صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز درباره عیوب نقشه فرش - قالیشویی بانو

ماهر نبودن بافنده

بافنده فرش ماهر و باتجربه با شیوه صحیح شانه زدن یا قیچی زدن آن آشناست و به خوبی می‌داند چه زمانی باید این کار را انجام دهد. قیچی کاری یا شانه زدن کم‌تر از حد معمول از علل عیوب نفشه فرش است.

کپی برداری نقشه فرش چیست؟

صنعت بافت فرش با معضلات مختلفی روبرو است که برخی از هنرمندان را دستخوش ضرر می‌کند. یکی از مشکلات رایجی که طراحان نقشه فرش یا صاحبان برندهای مختلف با آن روبرو هستند، کپی برداری از نقشه فرش است.

کپی برداری نقشه فرش یک اقدام نادرست اخلاقی است که به تولید کننده و طراح آسیب می‌زند و موجب تکراری شدن طرح و نقشه فرش و کاهش میزان فروش می‌شود.

شستشوی فرش‌های دستبافت و ماشینی را به کدام قالیشویی بسپاریم؟

انتخاب قالیشویی در حفظ کیفیت و مرغوبیت فرش‌ها بعد از شستشو تاثیر بسیاری دارد. در یک قالیشویی معتبر از شوینده درجه یک استفاده می‌شود تا رنگ الیاف فرش تغییر نکند. به کسانی که در کرج و حومه زندگی می‌کنند و می‌خواهند یک قالیشویی معتبر انتخاب کنند، قالیشویی بانو را پیشنهاد می‌کنیم.

قالیشویی بانو خدمات بی نظیر و متنوعی به مشتریان خود ارائه می‌دهد

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *