هر اطلاعاتی که در مورد کپی‌برداری از نقشه فرش لازم است بدانید - قالیشویی بانو

هر اطلاعاتی که در مورد کپی‌برداری از نقشه فرش لازم است بدانید


آشنایی با دلایل کپی‌برداری از نقشه فرش

طراحان نقشه‌های فرش با ذوق و سلیقه‌ی زیاد طرح‌های خاص و زیبایی را ایجاد می‌کنند. اما متاسفانه یکی از معضلاتی که در صنعت فرش وجود دارد، کپی‌برداری از نقشه‌های فرش است. این کار باعث آسیب مالی به طراحان و صاحبان برندهای مطرح می‌شود. این مطلب در مورد کپی‌برداری از نقشه فرش و دلایل آن است.اگر می‌خواهید با زیان‌های این کار آشنا شوید و اطلاعات کافی در این زمینه بدست بیاورید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

دلیل کپی‌برداری از نقشه فرش چیست؟

کپی برداری اقدامی نادرست و غیر اخلاقی است که فقط با هدف سو استفاده و سودجویی اقتصادی انجام می‌شود. این اقدام هم در داخل کشور انجام می‌شود و هم تولید کنندگان فرش در خارج از کشور از نقشه‌های فرش ایرانی کپی‌برداری می‌کنند. اما حتماً می‌دانید که کپی‌برداری و تقلب قبل از هر چیز به تولید کننده و طراح فرش آسیب می‌زند. زیرا باعث می‌شود خریداران به دلیل عدم آگاهی و شناخت از جنس اصلی از تقلبی، محصول کپی شده را خریداری کنند و در واقع این بزرگترین ضربه‌ی اقتصادی است که به تولید کننده و طراح وارد می‌شود. زیرا میزان فروش هر روز کم و کمتر می‌شود. 

نکاتی برای نگهداری بهتر از فرش - قالیشویی بانو

فرش یکی از مهم‌ترین اجزا در خانه ایرانیان است و تقریباً می‌توان گفت جزو مهم‌ترین اشیا برای تزئین و زیبایی خانه محسوب می‌شود اما بهتر است بدانید برای این‌که بتوانید فرش‌های مختلف در خانه را به‌صورت مناسب نگهداری کنید باید به نکات خاصی….

کپی برداری نقشه فرش توسط کشورهای دیگر


همان‌طور که گفتیم کپی‌برداری از نقشه و طرح فرش فقط در داخل کشور انجام نمی‌شود، بلکه برخی از کشورهای خارجی هم اقدام به تقلب و کپی‌برداری از فرش‌های ایرانی می‌کنند. زیرا نقشه فرش ایرانی طرفداران زیادی دارد. این اقدام در سال‌های اخیر که سهم صادرات فرش‌های ایرانی به شدت کاهش یافته است و جای فرش‌های ایرانی در بازارهای بین المللی خالی مانده است، بیشتر از قبل انجام می‌شود.در واقع تولید کننده‌های چینی و هندی از طرح‌های فرش ایرانی کپی‌برداری می‌کنند و فرش‌های مشابهی تولید می‌کنند و در بازارهای جهانی ضربه‌ی محکمی به اقتصاد فرش ایرانی می‌زنند.

گسترش استفاده از فرش ماشینی

از زمانی که قیمت فرش‌های دستبافت بالا رفت و دیگر همه‌ی افراد قدرت خرید فرش دستبافت را ندارند، استفاده از فرش‌های ماشینی رونق بیشتری گرفت. اما مسئله آسیب به فرش دستبافت از وقتی بیشتر شد که با استفاده از نرم افزارهای رایانه‌ای از طرح‌های فرش دستبافت کپی برداری شد.


تولید کنندگان فرش ماشینی به این مسئله واقف هستند که طرح فرش دستبافت طرفداران زیادی دارد و تولید فرش ماشینی با طرح‌های دستبافت می‌تواند میزان فروش آن‌ها را بالا ببرد. در نتیجه یکی از دلایل کپی‌برداری از تقشه فرش همین ویژگی است.تولید کنندگان فرش ماشینی در اقدامی نادرست که موجب کم توجهی بیشتر به هنر بافنده‌های فرش دستبافت می‌شود از طرح و نقشه‌ی فرش دستبافت کپی‌برداری می‌کنند.

هر اطلاعاتی که در مورد کپی‌برداری از نقشه فرش لازم است بدانید - قالیشویی بانو

معرفی بهترین قالیشویی

قالیشویی بانو کرج عضو اتحادیه رسمی قالیشویان کرج است که خدمات با کیفیت و قیمت مناسب به مشتریان ارائه می‌کند. خدمات این مجموعه شامل شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی، تابلوفرش، موکت و خشکشویی مبلمان و تشک‌های خوشخواب تک نفره و دو نفره است. برای ارتباط با قالیشویی با شماره تلفن‌های ۳۲۷۲۸۱۷۲ و ۳۴۲۰۸۲۵۲ تماس بگیرید یا اینکه سفارشات را در سایت ثبت کنید و ده درصد تخفیف بگیرید.

هر اطلاعاتی که در مورد کپی‌برداری از نقشه فرش لازمه بدونی رو از بانو یادت میده

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *