اطلاعات کامل در مورد استفاده از قلم نقشه - قالیشویی بانو

اطلاعات کامل در مورد استفاده از قلم نقشه


چگونه از قلم نقشه فرش استفاده کنیم؟

اولین چیزی که از فرش به چشم بینندگان می‌آید طرح و نقشه‌ی آن است که باعث جذب آن‌ها می‌شود. به همین دلیل طراحان نقشه فرش دقت زیادی دارند تا نقشه فرش با بهترین رنگ‌ها و ابزارها آماده شود. ما هم قصد داریم در این مطلب روش استفاده از قلم نقشه را بررسی کنیم تا بتوانیم اطلاعات دقیقی را در اختیار دانشجویان و کارآموزان هنر نقشه فرش قرار دهیم.پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید و با روش استفاده از قلم نقشه آشنا شوید.

چرا روش استفاده از قلم نقشه اهمیت دارد؟

ضرورت استفاده صحیح از قلم نقشه این است که هنر فرشبافی بدون توجه به ظرافت‌ها و ریزه‌کاری‌های ان پیشرفت نمی‌کند. اگر در حال حاضر شاهد وزن قابل اهمیت هنر فرش ایرانی در بازارهای جهانی هستیم به دلیل توجه هنرمندان به ریزه‌کاری‌ها است.نقشه‌کشی فرش با رنگ آمیزی و نقطه‌چینی به شیوه صحیح کامل می‌شود و به اندازه‌ی رعایت شیوه صحیح بافت فرش اهمیت دارد. طراحی و رنگ کردن نقشه فرش به صورت دستی یا با کمک نرم افزارهای رایانه‌ای انجام می‌شود. 

همه چیز در مورد نقطه کردن عناصر تزئینی در نقشه فرش

طراحی زیبا و دقیق نقشه فرش از عوامل مهمی است که باعث می‌شود فرش جلوه‌ی زیبا…

مراحل نقشه کشی دستی فرش به صورت زیر است ؛

  •  در اولین قدم برای طراحی نقشه فرش لازم است بر روی کاغذ شطرنجی طرح کلی خطوط رسم شود. این مرحله با عنوان مداد زنی مشهور است.

 

  •  بعد از کشیدن طرح کلی نقشه فرش بر روی کاغذ شطرنجی خط‌های مشخص شده تصویر کشی می‌شود. و نقش و نگارهای آن رنگ‌زنی می‌شود.

 

  •  در نهایت آخرین مرحله از کار تکمیل نقشه فرش نقطه چین کردن کناره‌های نقش و نگار فرش است که باید هنگام استفاده از قلم نقشه دقت زیادی شود. زیرا کوچکترین خطا و سهل انگاری باعث می‌شود رنگ‌ها داخل خانه‌ها پخش شود و رنگ نقشه فرش را خراب کند.

اساتید هنر نقشه کشی فرش توصیه می‌کنند برای استفاده از قلم نقشه حتما قبل از استفاده آن را بررسی کنید تا موی کنده شده لابه لای قلم مو نباشد، همچنین گرد و غبار یا پرزی بین موهای قلم مو گیر نکرده باشد و رنگ نقشه فرش را خراب نکند. همچنین باید قلم را به طور کامل در رنگ فرو نبرید تا رنگ روی نقشه شره نکند.

اطلاعات کامل در مورد استفاده از قلم نقشه - قالیشویی بانو

فرش‌ و موکت را به کدام قالیشویی بسپاریم؟

یکی از دغدغه‌های خانم‌های خانه‌دار این است که فرش‌ها و موکت منازل خود را به کدام قالیشویی بسپارند تا فرش‌ها به خوبی لکه‌برداری و تمیز شوند و هم اینکه کیفیت و مرغوبیت الیاف آن‌ها خراب نشود. ما قالیشویی بانو کرج را به عنوان بهترین و معتبرترین قالیشویی معرفی می‌کنیم که انواع خدمات شستشوی فرش دستبافت و ماشینی و موکت،خشکشویی مبلمان و تشک خوشخواب تک نفره و دو نفره را با بهترین مواد شوینده و قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.برای ارتباط با قالیشویی می‌توانید با شماره تلفن ۳۴۲۰۸۲۵۰ و ۳۲۷۲۸۱۷۲ تماس بگیرید یا اینکه سفارشات خود را در سایت قالیشویی ثبت کنید و منتظر تماس کارشناسان باشید.

اطلاعات کامل در مورد استفاده از قلم نقشه نداری ؟ یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *