همه چیز در مورد نقطه کردن عناصر تزئینی در نقشه فرش

همه چیز در مورد نقطه کردن عناصر تزئینی در نقشه فرش


رنگ و نقطه نمودن عناصر تزئینی در نقشه فرش چگونه انجام می‌شود؟

بافت فرش دستبافت یکی از هنرهای قدیمی است که روز به روز طرفداران آن بیشتر می‌شود. یکی از ویژگی‌های خاص و منحصربه فرد این فرش‌ها نقشه‌های آن است که در زیباتر شدن فرش تاثیر دارد و با اصول خاصی طراحی می‌شود. این مطلب در مورد نکات با اهمیت رنگ و نقطه کردن عناصر تزئینی در نقشه فرش است.پس تا پایان این مطلب با ماه همراه باشید و اطلاعات کافی در این زمینه بدست بیاورید.

نکات مهم نقطه کردن عناصر تزئینی در نقشه فرش

برای اینکه فرش زیبایی در اختیار داشته باشیم که جلوه‌ی آن چشم بینندگان را خیره کند، لازم است در رنگ کردن گل‌های نقشه فرش و نقطه کردن عناصر تزئینی به موارد زیر توجه شود.

  •  عدم استفاده از رنگ زمینه برای نقطه کردن عناصر تزئینی

یکی از موارد با اهمیتی که در نقطه کردن فرش‌های دستبافت باید به آن توجه شود این است که از رنگ زمینه برای رنگ کردن گل‌های خارج که با زمینه تداخل پیدا می‌کند استفاده نشود. همچنین ترتیب رنگ کردن گل‌ها باید به این صورت باشد که ابتدا گل‌های اصلی رنگ زده شود و بعد از پایان گل‌های دیگر نقشه فرش رنگ آمیزی شود.

فرش شگی

فرش شگی به فرش‌های پرز بلند گفته می‌شود که در دکوراسیون مدرن استفاده می‌شود. این فرش‌ها نرم و لطیف هستند و وزن زیادی ندارند. همچنین راه رفتن روی آن‌ها حس خوبی به ما می‌دهد. استفاده از…..

  •  رعایت تقسیم‌بندی رنگ‌ها

بریا اینکه رنگ کردن نقشه فرش مطابق اصول پیش برود لازم است تقسیم بندی رنگ‌ها روی نقشه رعایت شود تا در نهایت کار یکدست شود.

  •  انتخاب رنگ

یکی از موارد الزامی در رنگ کردن گل‌های نقشه فرش و نقطه کردن عناصر تزئینی انتخاب رنگ مناسب است. انتخاب رنگ مناسب هم برای رنگ آمیزی گل‌ها و هم برای رنگ آمیزی عناصر تزئینی اهمیت زیادی دارد. همچنین در نقطه زدن هم انتخاب رنگ مناسب اهمیت زیادی دارد.
در انتخاب رنگ‌ها باید به این مورد هم توجه کنیم که انتخاب رنگ باید بر اساس رنگ زمینه باشد.

  •  تقسیم بندی ذهنی گل‌های نقشه فرش

اگر می‌خواهید طرح فرش دستبافت زیبا و خاص باشد و نقطه کردن عناصر تزئینی با دقت بالایی انجام شود، بهتر است قبل از رنگ‌آمیزی تقسیم بندی گل‌ها را به صورت ذهنی انجام دهید. به عنوان نمونه برخی از گل‌ها باید با رنگ‌های محو رنگ آمیز شوند تا محکم و با ثبات به نظر بیایند.همچنین یکی دیگر از نکات با اهمیتی که در نقطه کردن عناصر تزئینی فرش اهمیت دارد، این است که باید کنتراست رنگ‌ها به خوبی رعایت شود. یعنی تمرکز رنگ‌های سرد یا رنگ‌های گرم فقط در یک قسمت از نقشه نباشد. بلکه باید تدابیری اندیشیده شود تا رنگ‌های گرم و سرد به طور متناسبی در کنار هم قرار بگیرند.

همه چیز در مورد نقطه کردن عناصر تزئینی در نقشه فرش

معرفی یک قالیشویی معتبر

قالیشویی بانو کرج علاوه بر شستن و تمیز کردن انواع فرش دستبافت و ماشینی خدمات خشکشوئی مبلمان و تشک‌های خوشخواب و رفوگری و ترمیم فرش‌ها را هم انجام می‌دهد. بریا ارتباط با این قالیشویی می‌توانید با شماره‌ تلفن‌های ۳۲۷۲۸۱۷۲ و ۰۲۶۳۴۱۱۸ و ۳۴۲۰۸۲۵۲ تماس بگیرید یا اینکه سفارشات خود را در سایت ثبت کنید.

فرشت دستبافته ؟ برای شستشو یه سر به بانو بزن!!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *