رعایت نکات اصولی در هنگام حمل و نقل فرش

رعایت نکات اصولی در هنگام حمل و نقل فرش


بسیاری از افراد حمل و نقل فرش را کار بسیار آسانی می پندارند که با یک لول کردن ساده امکان پذیر می شود. در حالی که جمع کردن و حمل و نقل فرش خود دارای اصولی است که در صورت عدم توجه به آن ممکن است فرش خود را دچار آسیب کنید.

بسته بندی و حمل و نقل فرش در چند گام ساده

آماده کردن فرش برای حمل و نقل نیز مانند هر وسیله دیگری به تجهیزات خاصی نیاز دارد و بایستی در طی مراحل بخصوصی انجام شود. برای اینکار ابتدا بهتر است لوازم و تجهیزات مورد نیاز را آماده کنید و سپس اقدام به طی مراحل جمع بندی و حمل و نقل فرش نمایید.
مهم ترین وسیله ای که برای حمل و نقل فرش به صورت اصولی به آن نیاز دارید کمربند بسته بندی فرش است اما این وسیله به راحتی در بازار یافت نمی شود و گرانقیمت نیز می باشد. برای این کار از ابزار ساده موجود در منزل خود نیز می توانید استفاده کنید پس وسیله هایی چون ریسه و طناب برای بسته بندی و حمل و نقل فرش به صورت اصولی را آماده و به صورت زیر عمل کنید:
– دقت داشته باشید که قبل از اقدام به بسته بندی بهتر است فرش های شما تمیز و عاری از هر گونه میکروب و آلودگی باشند. برای این منظور یا از چند روز قبل به شستشوی فرش کنید یا به مدت حدود ۶ ساعت قبل از بسته بندی فرش را در زیر تابش مستقیم آفتاب قرار دهید تا میکروبهای آن از بین بروند.

همچنین بخوانید....

نگهداری از فرش دست باف

نگهداری از فرش دست باف یکی از دغدغه های بانوان می باشد که چگونه از آن مراقبت کنند تا آسیبی به فرش وارد نشود. روش های مختلفی برای نگهداری از فرش دست باف وجود دارد که این روش ها نسبت به اینکه …

راهنمای اصولی حمل و نقل فرش

– حال فرش را روی زمین پهن کرده و شیب آن را بیابید. شیب فرش سمتی است که الیاف فرش در برابر کشیدن دست شما روی آن کمترین مقاومت را از خود نشان می دهند.
– پس از یافتن شیب فرش آن را به صورتی که شیب آن به سمت پایین باشد جا به جا کنید و خود در قسمت لبه بالای فرش قرار بگیرید. دقت داشته باشید که پهن کردن فرش در این مرحله بایستی کاملا متوازن انجام شود یعنی اگر لبه بالای فرش را بازگردانده و به روی لبه پایین قرار دهید این دو کاملا بر یکدیگر منطبق باشند (در غیر این صورت فرش متوازن لول نشده و به هنگام جابجایی و حمل دچار مشکل خواهید شد.)
– برای لول کردن فرش بهتر است به تنهایی اقدام نکنید چون به احتمال زیاد نتیجه کار متوازن نخواهد بود، هر چند که تمام مراحل قبل را نیز به درستی انجام داده باشید. برای این کار از یک نفر کمک گرفته و با هم یک لوله باریک از فرش را در قسمت بالای فرش با لوله کردن ریشه های فرش به سمت داخل ایجاد کنید. حال آرام آرام به سمت جلو پیش رفته و فرش را کاملا متوازن لول کنید.
– اگر حمل و نقل فرش را به این حالت انجام دهید فرش خم شده و نظم لوله ای که ایجاد کرده بودید از بین خواهد رفت پس قبل از اقدام به جابجایی توسط ریسه و طناب هایی که در نظر گرفته اید برای حفظ و نگهداری فرش در این حالت استفاده کنید.

ارائه خدمات شستشو با حمل و نقل سراسر کرج

کارخانه قالیشویی بانو کرج ارائه خدمات قالیشویی، ترمیم و باز سازی فرش با حمل و نقل توسط ماشین آلات مخصوص همراه با کاور فرش.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *