مزایای و راهنمای خاک گیری فرش

مزایای و راهنمای خاک گیری فرش


خاک گیری از فرش  یکی از مراحل مهم پیش از شست و شوی کامل آن خواهد بود. خاک گیری از فرش کمک می کند تا تار و پود فرش از غبار پاک شود. چنین غباری در فرش باعث فرسوده شدن بافت آن می شود ضمن اینکه برای سلامتی آدم ها نیز بسیار مضر است.

وجود غبار و گرد و خاک باعث می شود تا فرشی که در خانه پهن کرده اید زیستگاهی برای حشرات باشد! برخی از این حشرات مانند بید پس از زاد و ولد در تار و پود فرش، آن را از بین می برند و فرش شما دچار پوسیدگی شدیدی می شود.

البته مسئله ای که در رابطه با خاک گیری از فرش لازم است به آن توجه داشته باشید اینکه این عمل نباید مکررا انجام شود. انجام مکرر این عمل باعث می شود بافت فرش سست شود و به مرور حالت خود را از دست بدهد و از زیبایی آن کاسته شود.

خاک گیری از فرش را می توانید به چند روش انجام دهید. روش اول اینکه فرش را به قالیشویی بسپارید تا این عمل را به شیوه ای حرفه ای انجام دهند. روشی دیگر اینکه فرش را از طنابی محکم و یا روی یک میله و جسم محکم آویز کنید و با جارو به پشت فرش ضربه بزنید. ساده ترین روش اینکه با جاروبرقی این غبار را از فرش جدا کنید.

همچنین بخوانید....

نگهداری از فرش دست باف

راهنمای نگهداری فرش دستبافت

نگهداری از فرش دست باف یکی از دغدغه های بانوان می باشد که چگونه از آن مراقبت کنند تا آسیبی به فرش وارد نشود. روش های مختلفی برای نگهداری از فرش دسبافت …

خاک گیری از فرش و مزایای آن

خاک گیری از فرش برای بهبود وضعیت سلامت کسانی که مشکل تنفسی دارند بسیار سودمند است. همچنین مزیت این کار برای افرادی که فرش های دستباف گرانقیمت را نگهداری می کنند نیز بسیار زیاد است.
اگر پیش از شستن فرش آن را خاک گیری کنید تا حدود زیادی بر عمر مفید آن اضافه می کنید، زیرا گرد و غباری که در تار و پود فرش نشسته حتی پس از شست و شو نیز کاملا از بین نمی رود.
اگر در شهرهای جنوبی کشور زندگی می کنید و با مشکل بارش ریزگردها روبه رو هستید حتما بخاطر داشته باشید که خاک گیری از فرش ضروری ترین مسئله برای سلامت شما است. زیرا غباری که در فرش نشسته بزودی وارد ریه شما خواهد شد و مشکلاتی را بهمراه خواهد داشت. در نتیجه پیش از هزینه درمان و دکتر بهتر است با غبارگیری فرش های منزل از بیماری های ریوی جلوگیری کنید.
اگر امکان پهن کردن فرش روی پشت بام برای شما فراهم نیست می توانید با جاروبرقی این غبار را تا حدودی از فرش پاک کنید همچنین با سپردن فرش به قالیشویی امکان غبارگیری حرفه ای از فرش ها برای شما ممکن و میسر می شود.

مزایای و راهنمای خاک گیری فرش

خدمات حرفه‌ای خاک گیری فرش در کرج

کارخانه قالیشویی بانو کرج ارائه کلیه خدمات تخصصی قالیشویی با ماشین آلات تمام اتوماتیک، آماده ارائه خدمات حرفه ای خاک گیری فرش با بهترین قیمت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *