اهمیت خاک گیری فرش

اهمیت خاک گیری فرش


  شستوشوی فرش کاری تخصصی است که بعد از ارزیابی کارشناسان فرش  باید متناسب با نوع و دوخت فرش انجام شود. خاک گیری فرش یکی از مراحل مهم در فرایند شستوشوی کامل هر فرشی است که تمامی مجموع­ه های حرفه­ای شستوشوی فرش همواره در مراحل قالیشویی آن را رعایت می­کنند. در این مطلب با مجموعه قالیشویی بانو، همراه باشید تا با نکاتی راجع به مراحل و اهمیت خاک­گیری فرش قبل از شستوشو آشنا شویم.

خاک گیری فرش

 با استفاده طولانی مدت از فرش، به مرور زمان ذرات غبار و آلودگی­های محیط بر روی فرش می­نشیند. این ذرات و به خصوص گرد و غبار و آلودگی در اثر راه رفتن ر روی فرش به مرور به ساختار فرش نفوذ می­کند؛ تا جایی که می توان بر اساس مشاهدات و تجربیات گذشته گفت که تا ۸۰ درصد آلودگی­ها و کثیفی فرش به دلیل ذرات خاک و گرد و غبار است. معمولا آلودگی­ها یا اصطلاحا چرک فرش با شستوشوی آن با مواد شوینده مناسب و طی کردن مراحل آن، از بین می­رود، اما گردوغبار و ذرات ریزی که به ساختار و تاروپود فرش نفوذ کرده­اند تنها با ابزارهای مخصوص و به صورت مکانیکی از ساختار فرش جدا می­شوند.

روش های خاک گیری فرش

همانظور که در مقدمه نیز اشاره شد در قالیشویی بانو مراحل شستوشوی فرش با نظر کارشناسی متخصصین فرش و با اعمال ملاحظاتی شروع می­شود. خاک گیری فرش هم از مواردی است که در این قالیشویی با در نظر گرفتن سن، دوخت و نوع فرش انجام می­شود. خاک گیری به طور کلی به دو روش سنتی یا دستی و ماشینی قابل انجام است که به عنوان مثال در رابطه با فرش قدیمی و آسیب دیده باید از روش دستی برای خاک گیری آن استفاده کرد.

اهمیت پرزگیری فرش قبل از قالیشویی

قالیشویی بانو در کرج و حومه مجهز به کارخانه ای اختصاصی و تجهیز شده به ماشین آلات شستشوی تمام اتوماتیک مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا با یش از ۵۰ سال سابقه در صنعت قالیشویی….

روش دستی خاک گیری فرش

 در این روش، فرش یا از اتفاع آویزان می شود یا با پهن کردن آن به پشت و با وارد آوردن ضربات ملایم به فرش با ابزارهای مناسب، عملیات خاک گیری تمکیل می شود. در مواردی نیز برس زدن فرش یا استفاده از جاروبرقی نیز برای خاک گیری فرش مناسب است.

روش ماشینی خاک گیری فرش

 در مواردی می توان کار خاک گیری را همراه باعملیات پرزگیری فرش انجام داد. با پهن کردن فرش بر روی ریل و راه اندازی ماشین مکش، غبار فرش به همراه پرزهای آن از فرش زدوده می شوند.

 روش دیگر برای خاک گیری فرش استفاده از ماشین غبارزدایی است. این وسیله با حرکت دورانی و وارد آوردن ضربه به ماشین باعث می شود ذرات غبار به تدریج از ماشین خارج شود. استفاده از هوای فشرده نیز در برخی از قالیشویی ها بنا به ارزیابی کارشناسان قابل انجام است. در این روش با استفاده از هوای فشرده گردوغبار، خاک و ذرات خارجی از فرش خارج می­شود.

اهمیت خاک گیری فرش

قالیشویی بانو

در کنار تمامی امکانات و تدابیری که یک مجموعه قالیشویی مانند قالیشویی بانو برای فرایندهای شست و شو در نظر می گیرد، تیمی منسجم و پاسخگو را برای پشتیبانی و رسیدگی به امور مشتریان به همراه دارد. پشتیبانی فعال و پاسخگویی در همه امور خدماتی نشان‌ دهنده‌ی مشتری ‌مداری و تکریم مشتریان در مجموعه قالیشویی بانو است.

خاک گیری برات سخته؟ بسپارش به بانو!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *