اطلاعاتی در مورد نقطه زدن فرش - قالشویی بانو

اطلاعاتی در مورد نقطه زدن فرش


آشنایی با نکات مهم نقطه زدن نقشه فرش


یکی از پرکاربردترین وسایل در دکوراسیون منازل ایرانی فرش است که در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی در بازار موجود است. اما آنچه اهمیت دارد این است که طراحان فرش باید مهارت و دقت بالایی داشته باشد و با اصول کار طراحی فرش آشنا باشند تا بتوانند جایگاه قابل قبولی در بازار فرش کسب کنند. این مطلب در مورد اصول مهم نقطه زدن نقشه فرش است که طراحان باید به آن توجه داشته باشند.اگر می‌خواهید در این زمینه اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید این مطلب را تا آخر بخوانید.

نقطه زدن فرش چیست؟

نقطه زدن نقشه فرش یا نقطه‌گذاری فرش به فرایندی گفته می‌شود که در آن طرح و نقشه‌ برای بافت فرش آماده می‌شود. بریا انجام این کار هر نقطه معادل یک گره از فرش در نظر گرفته می‌شود. به این ترتیب به اقدامی که در آن نقش و نگار فرش به صورت نقطه درمی‌آید نقطه‌گذاری فرش گفته می‌شود.

همه چیز در مورد نقطه کردن عناصر تزئینی در نقشه فرش

بافت فرش دستبافت یکی از هنرهای قدیمی است که روز به روز طرفداران آن بیشتر می‌شود. یکی از ویژگی‌های خاص و منحصربه فرد این فرش‌ها نقشه‌های آن است که در زیباتر شدن فرش تاثیر دارد و با اصول خاصی طراحی می‌شود…

روش‌های مختلف نقطه زدن فرش چگونه است؟

نقشه‌هایی که نقطه‌گذاری می‌شود نسبت به انواع دیگر نقشه‌ها ساده‌تر هستند و نقطه زدن باعث می‌شود بافنده بتواند به راحتی محل قرار گرفتن نقطه‌های فرش را روی چله تشخیص دهد و فرش را به درستی ببافد. در برخی از نقشه‌ها فقط قسمتی از آن نقطه‌گذاری می‌شود.معمولاً در نقشه‌هایی که تنوع طرح و رنگ زیاد باشد نقطه زدن نقشه فرش فقط در قسمت‌های ظریف انجام می‌شود اما بافنده‌های ماهر می‌توانند با نقطه‌زدن محدود هم فرش را به خوبی ببافند. اما یکی از نکات مهم نقطه زدن فرش این است که باید کنتراست یا هماهنگی رنگ‌ها رعایت شود.

نقطه زدن نقشه فرش چه مزیت‌هایی دارد؟

یا استفاده از نقطه زدن می‌توان انتظار داشت محل دقیق رنگ‌های فرش مشخص باشد و بافنده دچار خطا شود. در نتیجه فرشی که بافته می‌شود زیباتر جلوه می‌کند.علاوه بر اینکه با نقطه زدن فرش، بافنده می‌تواند محل دقیق رنگ‌ها را تشخیص دهد، در تولید یک فرش با ابعاد استاندارد هم موفق‌تر عمل می‌کند. در نتیجه مشتری از فرش‌ها رضایت بیشتری خواهد داشت. زیرا بافنده می‌تواند میزان کوبیدگی یا کشیدگی بافت فرش را با استفاده از نقشه به راحتی تشخیص دهد و هر جا لازم بود آن را رفع کند.

اطلاعاتی در مورد نقطه زدن فرش - قالشویی بانو

این روش برای بافنده‌های مبتدی بسیار مفید است و می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا کار خود را با کیفیت بهتری ارائه کنند. البته باید یکی از نکات مهمنقطه زدن فرش این است که رنگ‌ها به نحوی انتخاب شوند که با هم تداخل نداشته باشند تا جلوه‌ی آن خراب نشود.


قالیشویی بانو کرج از بهترین شوینده‌ها برای شستن فرش‌ها استفاده می‌کند تا رنگ الیاف فرش خراب نشود. همچنین قیمت ارائه خدمات در این مجموعه مناسب است. اگر می‌خواهید از تخفیف‌های ویژه این قالیشویی استفاده کنید، می‌توانید سفارشات خود را در سایت به صورت آنلاین ثبت کنید.

 

اطلاعاتی در مورد نقطه زدن فرش نداری ؟ یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *