انواع متدهای قالیشوئی - قالیشویی بانو

انواع متدهای قالیشوئی


کارخانه‌های قالیشوئی با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و ماشین آلات تخصصی تمام سعی خود را می‌کنند تا فرش‌ها را با بهترین کیفیت بشویند و تمیز کنند. برای شستشوی فرش‌ها هم از متدهای مختلف استفاده می‌کنند. در این مطلب انواع متدهای قالیشوئی را معرفی می‌کنیم.

قالیشوئی با بخار

یکی از متدهای قالیشوئی، شستشوی فرش با استفاده از دستگاه‌های بخارشور است. در این روش قطره‌های بخار آب، با محلول شوینده وارد پرزهای فرش می‌شود و ذرات گرد و غبار و آلودگی را پاک می‌کند. این شیوه آسان است و در منزل با استفاده از دستگاه بخارشور انجام می‌شود.

استفاده از اسفنج

برای شستشوی فرش با اسفنج لازم است از شامپوفرش استفاده شود. در این روش باید اسفنج به شوینده آغشته شود و روی الیاف فرش کشیده شود تا آلودگی و گرد و غبار را از بین ببرد. بعد از امام کار باید با یک حوله‌ی خشک سطح فرش را پاک کرد. از این روش برای شستشوی فرش در منزل استفاده می‌شود.

انواع روش‌های شست و شوی فرش - قالیشویی بانو

یکی از اصول اولیه در حفظ و نگه‌داری از لوازم، تمیزی و نظافت آ‌ن‌ها است؛ زیرا کثیفی علاوه بر آن‌که سبب آسیب رسیدن به آن می‌شود، از نما و زیبایی آن نیز می‌کاهد. فرش نیز….

اعلا شوئی در قالیشوئی

یکی از متدهای قالیشوئی که در کارخانه انجام می‌شود، اعلاشوئی است. این روش با شستشوی معمولی متفاوت است و در دو نوبت انجام می‌شود. همچنین در این شیوه از بهترین شوینده‌ها برای شستن فرش استفاده می‌شود تا ضمن تمیز شدن فرش، کیفیت آن هم تغییر نکند.

خشکشوئی فرش

در این متد قالیشوئی با آبپاشی ترکیبات خشک روی فرش و استفاده از برس دستی، گرد و غبار فرش بیرون کشیده می‌شود. ترکیبات مورد استفاده در این روش یکی از سه حالت زیر است.
• فرمول‌های خشکشوئی ارگانیک
• فرمول‌های پلیمری
• ترکیبات دست ساز

شستشوی بونت

یکی از مهم‌ترین متد قالیشوئی، شستشوی خشک یا بونت است. در این شیوه از محلول شستشو که با آب گازدار مخلوط شده استفاده می‌شود و یک بافر چرخشی روی فرش کشیده می‌شود. در نهایت بعد از اینکه فرش تمیز شد با استفاده از یک پد جذب کننده، گرد و غبار استخراج می‌شود. بعد از اینکه پد کثیف شد، می‌توان آن را با یک پد تمیز و نو تعویض کرد.

انواع متدهای قالیشوئی - قالیشویی بانو

شستشو با رطوبت کم

بعضی از افراد این شیوه را به نام شستشو با بخار می‌شناسند، اما در واقع تفاوت‌های کمی بین این شیوه‌ها وجود دارد. در این شیوه شوینده با آب گرم ترکیب می‌شود و روی فرش اسپری می‌شود. این فرایند باعث جدا شدن لکه چربی و گرد و خاک از فرش می‌شود. البته لازم است با استفاده از جاروبرقی این ذرات مکیده شود. بعد از پایان کار چند ساعت زمان لازم است تا فرش خشک شود.

شستشوی فرش را به کدام قالیشوئی بسپاریم؟

قالیشوئی بانو کرج عضو اتحادیه قالیشوئی است و از بهترین شوینده‌ها برای تمیز کردن انواع فرش‌های دستبافت و ماشینی و تابلو فرش استفاده می‌کند و سفارشات را در زمان معین شده به مشتریان تحویل می‌دهد. بریا ارتباط با این قالیشوئی می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۶۳۴۱۱۸ تماس بگیرید یا اینکه سفارشات خود را در سایت ثبت کنید تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

فرشت کثیف شده نمیدونی چجوری تمیز کنی؟ شستنشو بسپار به بانو!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *