انواع روش‌های شست و شوی فرش - قالیشویی بانو

انواع روش‌های شست و شوی فرش


یکی از اصول اولیه در حفظ و نگه‌داری از لوازم، تمیزی و نظافت آ‌ن‌ها است؛ زیرا کثیفی علاوه بر آن‌که سبب آسیب رسیدن به آن می‌شود، از نما و زیبایی آن نیز می‌کاهد. فرش نیز جزو آن دسته از اسباب و لوازم خانه به شمار می‌رود که تمیز نگه‌داشتن آن موجب افزایش طول عمر آن می‌شود و جلوه‌ی خاصی به نمای خانه می‌بخشد.

امروزه انواع مختلفی از روش‌های شست و شوی فرش در قالیشویی‌ها وجود دارد که افراد می‌توانند با درنظر گرفتن معایب و مزایای آن روش موردنظر خود را انتخاب کنند.

روش‌های شست و شوی فرش

  • شست و شوی فرش به روش سنتی

یکی از انواع روش‌های شست و شوی فرش، شست و شو به روش سنتی است که کمتر کسی با آن ناآشنا است. شست و شوی سنتی فرش، همان شیوه شست و شوی دستی است که از زمان‌های قدیم در بسیاری از منازل مورد استفاده قرار می‌گرفت.

شستشوی موکت های نمدی - قالیشویی بانو

آیا موکت نمدی دارید؟ نمدها با این تصور که تمیز کردن­شان سخت است زیاد مورد استفاده قرار نمی­گیرند. موکت­های نمدی به عنوان کفپوشی برای منازل از قدیم الایام مورد استفاده می­شده و….

البته این روش تنها به منازل محدود نمی‌شد و قالیشویی‌ها نیز با استفاده از نیروهای حرفه‌ای خود، به صورت دستی این کار را انجام می‌دادند و هم‌چنان نیز رایج است. در این روش از شست و شو، مواد شوینده روی فرش پخش می‌شود سپس به وسیله آب پرفشار این کف و آلودگی‌ها از سطح فرش پاک می‌شوند.

این روش خالی از عیب نیست و انجام آن در منزل کار دشواری است. علاوه بر این، دما و فشار آب در آن کنترل نمی‌شود و به بافت و الیاف فرش آسیب می‌رسد.

  • شست و شوی فرش به روش نیمه‌ اتوماتیک

شست و شوی نیمه اتوماتیک فرش از دیگر روش‌های شست و شوی فرش است که ترکیبی از دخالت نیروی انسانی و ابزار و لوازم مخصوص این کار است. شست و شوی فرش به روش نیمه اتوماتیک که امروزه در قالیشویی‌ها رایج است، علاوه بر آن‌که به نیروی انسانی متخصص در این زمینه نیاز دارد، با کمک یک‌سری از لوازم و تجهیزات مخصوص این کار مانند فرچه و لوازم آبگیری و سایر لوازم مربوط به شست و شوی فرش انجام می‌شود.

انواع روش‌های شست و شوی فرش - قالیشویی بانو
  • شست و شوی فرش به روش تمام اتوماتیک

شست و شوی تمام اتوماتیک فرش یکی از پیشرفته‌ترین انواع روش‌های شست و شوی فرش است که در بسیاری از قالیشویی‌های مدرن و معتبر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش از شست و شو، تمامی کارها از همان ابتدا تا انتها بدون هیچ‌گونه دخالت انسانی و تنها به وسیله ابزار و تجهیزات مخصوص این کار انجام می‌شود.

نحوه کار این دستگاه‌ها به این شکل است که در ابتدا فرش وارد دستگاه مخصوص می‌شود، پس از خیس شدن با آب و مواد شوینده، با برس، شست و شو می‌شوند. در مرحله پایانی پس از آبکشی، فرش‌ها لوله می‌شوند و تنها دخالت انسانی در این کار، تحویل آن به مشتری است.

از آن‌جایی که شستن فرش در منزل، علاوه بر دشوار بودن سبب آسیب دیدن فرش می‌شود، بهتر است این کار را به قالیشویی‌های معتبر و افراد متخصص واگذار کنید. قالیشویی بانو با ارائه باکیفیت‌ترین خدمات، آماده خدمت به مشتریان عزیز است.

نمیدونی فرشتو چجوری باید بشوری؟ یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *