دلیل زردی ریشه فرش پس از شستشو چیست؟

دلیل زردی ریشه فرش پس از شستشو چیست؟


زردی ریشه فرش پس از شستشو و خشک شدن فرش، از مشکلاتی است که بسیاری از مردم با آن روبرو می‌شوند. به‌ویژه افرادی که این کار را به شیوه سنتی و در منزل انجام داده یا فرش خود را به قالیشویی‌های نامعتبر می‌سپارند.

در این میان توجه به دلایل این موضوع می‌تواند کمک زیادی به شناسایی و رفع مشکل نموده و ریشه‌های سفید و زیبای فرش را از آسیب و پوسیدگی نیز مصون نماید.

در این مطلب با پیگیری موضوع زردی ریشه‌ها، به راه حل‌هایی برای رفع این مشکل می‌پردازیم.

با ما همراه باشید.

چرا ریشه فرش پس از شستشو زرد می‌شود؟

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که با دیدن ریشه‌های بدرنگ و زرد شده فرش و قالی خود، پس از شستشو دچار استرس و ناراحتی می‌شوید، لازم است در مورد زردی ریشه فرش تحقیق بیشتری کرده و این مشکل را از اساس رفع کنید.

بسیاری تلاش می‌کنند تا پس از خشک شدن فرش و با استفاده از ترکیبات سفید کننده، ریشه‌ها را به رنگ اولیه بازگردانند. اما این کار بی‌نتیجه بوده و ضمنا می‌تواند باعث پوسیدگی زودهنگام و ریزش ریشه‌های آن نیز شود!

اما چرا ریشه‌های فرش زرد می‌شوند؟ و چگونه می‌توان از این مشکل پیشگیری کرد؟

در ادامه، به بیان برخی از دلایل این مشکل و روش رفع آنها می‌پردازیم.

با ما همراه باشید!

مراقبت و نگهداری از فرش ها نیازمند اصولی است. حتی اگر اتفاق خاصی مانند سوختگی فرش، بید زدگی یا لکه دار شدن به فرش ها آسیب نزند، گاهی شست و شوی فرش هم می‌ تواند دردسرساز شود. همه ما…

زردی ریشه فرش و روش پیشگیری از آن

  • شستشو و آبکشی غیر اصولی: یکی از دلایل اصلی زرد شدن ریشه فرش، باقی ماندن مواد زائد و شوینده‌ها در ریشه فرش حتی پس از بارها شستشوست. این مورد نه‌تنها ریشه‌ها را بدرنگ می‌کند، بلکه می تواند در دراز مدت به پوسیدگی و تخریب انها نیز منجر شود.
  • عدم گردگیری قبا از شستن: اگر قصد شستشوی فرش را دارید، لازم است پیش از خیس کردن آن، هرگونه گرد و خاک و غبار را از آن خارج نموده و سپس کار شستشو را آغاز کنید. در این صورت و با حذف این موارد، در صورت شستشوی اصولی احتمال زردی ریشه فرش پس از آبکشی و خشک کردن به صفر می‌رسد.
  • مراحل خشک کردن: در قالیشویی‌های معتبر، مرحله خشک کردن فرش، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراحل و توسط دستگاه‌های مجهز به‌راحتی و با کیفیت بالا انجام می‌گیرد. در این حالت، فرش از پوسیدگی در اثر باقی ماندن آب در ریشه‌ها مصون مانده و ریشه آن نیز دچار زردی نمی‌شود.
  • شوینده نامناسب: اگر ماده‌ای که برای شستن فرش از آن استفاده می‌کنید، به‌حد کافی قوی نبوده و نتواند شستشو را به درستی و به‌طور کامل انجام دهد، با مشکل زردی ریشه‌ها، پس از اتمام مراحل شستشو و خشک شدن روبرو خواهید بود.
دلیل زردی ریشه فرش پس از شستشو چیست؟

سخن آخر

در بسیاری از شستشوهای خانگی فرش‌ها، مشکل زردی ریشه فرش وجود دارد. با وجود تمام توضیحات داده شده، امکان اجرای آنها در شستشو به روش خانگی بسیار ضعیف است. هم‌چنین خشک کردن اصولی، کامل و سریع فرش در فضای محدود و بدون استفاده از دستگاه‌های ویژه تقریبا غیر ممکن به نظر می‌رسد!

بهترین راه حل عملی برای یک شستشوی کامل و بدون وجود مشکلاتی نظیر زردی ریشه فرش و نظیر آن، سپردن فرش ها به قالیشویی‌های معتبر و دارای مجوز است.

با این کار ضمن تحویل گرفتن فرش‌های تمیز، شسته و خشک شده با این مشکل نیز مواجه نخواهید بود.

اگه میخوایی بعد از شستن ریشه ها زرد نشن یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *