اهمیت پرزگیری فرش قبل از قالیشویی

اهمیت پرزگیری فرش قبل از قالیشویی


قالیشویی بانو در کرج و حومه مجهز به کارخانه ای اختصاصی و تجهیز شده به ماشین آلات شستشوی تمام اتوماتیک مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا با یش از ۵۰ سال سابقه در صنعت قالیشویی کرج است. ما در قالیشویی بانو در تلاشیم تا با همکاری  استادان و نیروی کار متعهد و مجرب، بالاترین کیفیت خدمات را برای مشتری محترم فراهم آوریم.

  در مجموعه قالیشویی بانو قبل از شروع مراحل شستوشو، سن، نوع، بافت و پرداخت فرش و همچنین هرگونه آسیب دیدگی احتمالی در فرش توسط کارشناس صنایع دستی فرش بررسی می­شود. سپس نوبت به غبارروبی و پرزگیری فرش می­رسد. غبارروبی و پرزگیری فرش از مراحل همیشگی فرایند شستوشوی قالی در قالیشویی بانو است که اهمیت زیادی دارد.

اهمیت پرزگیری فرش

  قبل از آن ک راجع به اهمیت پرزگیری فرش قبل از قالیشویی صحبت کنیم، بد نیست بدانیم که اساسا چرا فرش­های بعد از مدتی شروع به پرزدهی می­کنند. یکی از دلایل پرزدهی فرش در اکثر مواقع آلودکی و کثیفی محیط است. اما آلودگی محیط تنها دلیل پرزدهی فرش نمی­تواند باشد. در مواردی که در مرحله بافت فرش از آب و روغن به اندازه کافی استفاده نشود و یا ثبت حرارتی آن را بر روی عدد معینی تنظیم نکنیم، فرش دچار پرزدهی خواهد شد.

در قالیشویی بانو پرزگیری فرش بعد از غبارروبی و خاک گیری فرش انجام می­شود. با ارزیابی کارشناسان در رابطه با نحوه شستوشوی فرش مبنی بر استفاده از دستگاه و یا روش شستوشوی دستی، مرحله بعدی که غبارگیری فرش است، آغاز می­شود.

ویروس ها و باکتری های داخل فرش

شستشوی قالی به دلایل زیادی صورت می‌گیرد که رعایت بهداشت از اصلی‌ترین آنها به‌شمار می‌آید. علاوه بر….

 در مرحله غبارگیری بر اساس ارزیابی­های به عمل آمده در مراحل ابتدایی، تکنسین­های قالیشویی بانو در رابطه با نحوه غبارگیری دستی و یا اتوماتیک اقدام می­کنند. معمولا در رابطه با فرش­های قدیمی دستبافت به دلیل قدیمی بودن دوخت و الیاف فرش، از روش­های سنتی برای غبارگیری فرش استفاده می­شود.

مرحله بعد پرزگیری فرش است. اگر مرحله پرزگیری به خوبی و درستی انجام نشود، جدا از آن که باعث آسیب رسیدن به دستگاه شستوشوی فرش می­شود، از نظافت کامل و براق شدن فرش نیز جلوگیری خواهد کرد. بنابراین پرزگیری فرش برای شستشوی اصولی و کامل فرش مرحله­ای اساسی به شمار می­رود.

مراحل پرزگیری در قالیشویی بانو

 فرش در بخش کارگاهی قالیشویی به طور کامل باز و بر روی ریل دستگاه­های مخصوص قرار می­گیرد. دستگاه­های مخصوص پرزگیری در قالیشویی بانو، با قدرت مکش قابل تنظیم توسط تکنسین های حرفه­ای کنترل می­شوند تا در هنگام مکش و پرزگیری فرش­ها آسیبی به آن­ها وارد نشود. در واقع هر فرشی با میزان قطر متفاوت میزان درجه مکش متفاوتی نیز دارد.

بعد از اتمام مرحله پرزگیری فرش به بخش شستوشو کارخانه قالیشویی بانو سپرده می­شود.

اهمیت پرزگیری فرش قبل از قالیشویی

تماس با قالیشویی بانو

هم­استانی­های محترم در سراسر استان البرز می­توانند به دو صورت اینترنتی و یا تماس تلفنی با کارشناسان قالیشویی بانو ارتباط برقرار کنند. مشتریان محرتم می توانند علاوه بر دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما، اقدام به ثبت سفارش خدمات مورد نظر خود نیز بپردازند.

برای از بین بردن پرزهای فرشت یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *