معایب پهن کردن فرش در رطوبت

معایب پهن کردن فرش در رطوبت


پهن کردن فرش در رطوبت می تواند سلامت فرش را به خطر انداخته و به مرور زمان باعث پوسیدگی آن شود. در این متن قصد داریم تاثیرات پهن کردن فرش در رطوبت را مورد بررسی قرار داده و شما را برای از بین بردن عوامل رطوبت زا که سلامت فرش شما را تهدید می کنند راهنمایی کنیم. پس با ما همراه باشید.

پهن کردن فرش در رطوبت چه معایبی می تواند داشته باشد؟

همان طور که در مقاله مربوط به جلوگیری از بید خوردگی فرش به آن اشاره کردیم، رطوبت بستر مناسب رشد بید و تخم های این حشره جونده الیاف فرش را فراهم می کند. تخم های بید از پروتئین پشم فرش تغذیه کرده و بالغ می شوند و خود با تخم گذاری به مرور زمان همه جای فرش را دچار آسیب ناشی از بید می کنند. در مورد فرش های گران قیمت رفو کردن قسمت های بیدخورده فرش نیز هزینه زیادی را می طلبد.
از طرف دیگر با پهن کردن فرش در رطوبت بوی بسیار بدی تمام فضای منزل را پر خواهد کرد و حتی اگر بیدخوردگی نیز در آن اتفاق نیفتد در هر حال پس از مدتی فرش پوسیده و از بین خواهد رفت. پس حال سوال اینجاست که برای حفظ فرش از رطوبت چه کار باید کرد؟ برای این کار ابتدا عامل رطوبت زا را بایستی شناسایی و از بین ببرید.

پهن کردن فرش در رطوبت چه معایبی می تواند داشته باشد؟

همچنین بخوانید....

اصول انبارداری و جلوگیری از بید خوردگی فرش

داشتن اطلاعات و آگاهی های لازم در مورد جلوگیری از بید خوردگی فرش، نه تنها در مورد انبارداران فرش بلکه برای تمام افراد لازم است. بید حشره کوچک …

از بین بردن عامل رطوبت زا برای حفظ سلامت فرش

پیش از اقدام به خشک کردن فرش مرطوب، بهتر است عامل یا عوامل رطوبت زا مشخص شوند تا فرش خشک شده مجددا با پهن شدن در آن محیط، مرطوب نشود. در حقیقت بایستی بررسی شود که رطوبت فرش ناشی از کف یا دیوار است و یا از ریختن مایعات بر روی آن ناشی شده است. اگر این موضوع بر اثر ریختن مایعات بر روی آن پدید آمده باشد نگرانی در این مورد وجود ندارد و بایستی پس از تمیز کردن فرش آن را برای خشک شدن در فضای آزاد قرار داده و یا زیر قسمت مرطوب آن ظرفی قرار دهید تا به طور کامل خشک شود.
اگر رطوبت ناشی از کف باشد باید کف زمینی را که فرش را بر روی آن پهن می کنید بررسی نمایید و پس از برطرف کردن مشکل تا زمانی که فرش و زمین به طور کامل خشک نشده اند از پهن کردن فرش در رطوبت و بر روی کف خودداری کنید. اگر کف زمینی که فرش را در آن پهن می کنید دچار نم دادگی بود بهتر است آن را پارکت، سرامیک یا موزاییک کنید تا این مشکل به طور کامل برطرف شود.

اگر عامل رطوبت زا دیوار حمام یا سرویس بهداشتی نیز بود بهتر است این دیوارها را از داخل به طور مناسب و ایمن عایق کاری کنید تا هم شاهد ظاهر نازیبایی که در بیرون دیوار این محوطه ایجاد شده است نباشید (رطوبت دیوار باعث ایجاد لکه های زرد رنگی روی آن می شود) و هم فرش های خود را از خطر رطوبت و پوسیدگی و دیگر عوامل آسیب زا حفظ نمایید.

خدمات ترمیم فرشهای پوسیده

کارخانه قالیشویی بانو کرج ارائه کلیه خدمات تخصصی رفع پوسیدگی و بید خوردگی انواع فرش های دستبافت با بهترین کیفیت در سراسر کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *