اصول شرعی شستوشوی فرش

اصول شرعی شستوشوی فرش


در دین اسلام احکام مشخص و آشنایی برای پاکی و طهارت وجود دارد. یکی از زمینه­هایی که مسئله طهارت و پاکی در آن بسیار مورد حساسیت است، پاک بودن محل عبادت از هرگونه موادی است که بر اساس اسلام نجس شناخته می­شوند. فرش منازل جدای از بار فرهنگی و تاریخی خود، جایی است که بر روی آن عبادت و مناسک دینی به جای آورده می­شود. به همین دلیل پاک بودن آن از اهمیت بسیاری برای کسانی محسوب می­شود که حساسیت­های مذهبی دارند.

در واقع نماز خواندن بر روی فرشی که با اصول اسلامی شستوشو و خشک نشده باشد، مردود است و قبول نمی­شود. یکی از مواردی که در قالیشویی­هایی که طبق اصول مذهبی به شستوشوی فرش می­پردازند توجه به نکات شرعی شستوشوی فرش است.

نحوه شستشوی لکه خون از روی فرش

برای شستشوی لکه خون از روی فرش راه حل­های خانگی بسیاری وجود دارد. در موارد حادتر نیز که مدت زمان زیادی از تثبیت…..

اصول شرعی شستوشوی فرش

 موضوعی که در قالیشویی بانو همواره رعایت می­شود، توجه به اصول شرعی شستوشوی فرش و حساسیت­های مشتریان است. همانطور که در احکام اسلامی سراغ داریم در شستوشوی فرش نجس باید از آب کر استفاده شود. حجم آب کر در احکام اسلامی برابر با مکعبی با ابعاد سه وجب و نیم است.

در قالیشویی بانو، بعد از ارزیابی­هایی که در رابطه با روش شستوشوی فرش انجام می­شود، مراحل غبارروبی و پرزگیری شروع خواهد شد. در مرحله بعد فرش را به قسمت شستوشو برای از بین بردن آلودگی­ها و نجاست می­سپارند. بعد از شستوشو و آبکشی فرش که طبق احکام اسلامی باید تا سه بار انجام شود، تکنسین­های شستوشوی فرش، آن را در معرض تابش مستقیم نور آفتاب قرار می­دهند تا کاملا خشک شود.

اصول شرعی شستوشوی فرش

خدمات قالیشویی بانو

  قالیشویی بانو خدمات قالیشویی را در رده های مختلف حمل و نقل فرش، شستوشوی اسلامی دستی و ماشینی، رفو و ترمیم فرش، بازیابی  رنگ فرش و غیره انجام می­دهد.

  تخصص پرسنل یک مجموعه قالیشویی در رابطه با صنایع دستی فرش و همچنین آگاهی کامل از شرایط اسلامی شستوشوی فرش، تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت کاری این مجموعه دارد. آگاهی نسبت به دانش روز و تسلط بر نحوه صحیح شست وشوی هر فرش بنا به جنس، رنگ و الیاف به کار رفته در آن، روش‌های مختلفی را برای شستشوی فرش به همراه می آورد.

   قالیشویی بانو به عنوان مجموعه باسابقه این حرفه در سطح شهر کرج و حومه، توانسه است با آموزش پرسنل خود اقدامی مهم در این راستا برای بهبود کیفیت خدمات خود ارائه دهد.

   برخلاف تصور اکثر افراد جامعه، شستشوی فرش با روش‌های کاملا مدرن و مکانیزه به معنی برتری خدمات قالیشویی نیست. در مجموعه قالیشویی بانو، فرش ها بر اساس تفکیک نوع بافت، الیاف و نوع نخ به فرش های ماشینی و دستی تقسیم می شوند که هر کدام بسته به حساسیت­های مشتریان و با رعایت اصول شرعی، به روش های جداگانه ای گردگیری و شست وشو می شوند.

میخوایی فرشت به روش مذهبی شسته بشه یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *