پارگی شیرازه فرش

پارگی شیرازه فرش


دلیل پارگی شیرازه فرش چیست؟

یکی از مشکلاتی که برای فرش دستبافت ایجاد می‌شود این است که شیرازه فرش دچار پارگی می‌شود. این اتفاق باعث از دست رفتن کیفیت فرش و خراب شدن آن می‌شود. به همین دلیل لازم است با دلایل پارگی شیرازه فرش آشنا شوید تا درصورت امکان از بروز آن پیشگیری کنید.

  • نم و رطوبت روی شیرازه فرش

شیرازه به نوارهای دو طرف فرش گفته می‌شود که مانند یک قاب فرش را در بر می‌گیرد. یکی از دلایلی که باعث می‌شود شیرازه فرش خراب یا پاره شود رطوبت است. فرقی نمی‌کند علت رطوبت چه چیزی باشد، نتیجه و خروجی آن پوسیدگی و از بین رفتن شیرازه فرش است. به طور مثال اگر یک گلدان روی فرش بگذارید که زیر گلدانی نداشته باشد، آبی که به فرش نفوذ می‌کند موجب خراب شدن آن می‌شود یا اگر فرش مدت طولانی خیس بماند باز هم خیس ماندن الیاف موجب خرابی فرش می‌شود. پس اگر به خوبی از فرش مراقبت کنید می‌توانید جلوی پاره شدن شیرازه را بگیرید.

دلیل زردی ریشه فرش پس از شستشو چیست؟

زردی ریشه فرش پس از شستشو و خشک شدن فرش، از مشکلاتی است که بسیاری از مردم با آن روبرو می‌شوند. به‌ویژه افرادی که این کار را به شیوه سنتی و در منزل انجام داده یا…..

  • کشیده شدن فرش روی سطح

وقتی فرش را روی سطحی ناهموار می‌کشید و توجهی به اجسام تیز و برنده‌ای که روی سطح قرار دارد نمی‌کنید باید منتظر پارگی شیرازه فرش باشید.

  • کهنگی فرش

فرش دستبافت و ماشینی عمری دارد وقتی بیش از اندازه کهنه شود تمام قسمت‌های آن فرسوده می‌شود. به این ترتیب حتی شیرازه آن هم پوسیده می‌شود و از بین می‌رود. در این عامل شما دخالتی ندارید که بتوانید آن را کنترل کنید، بلکه فقط عمر فرش تعیین کننده است.

  • چسب زدن روی فرش

برخی از خانم‌ها برای اینکه شیرازه کثیف نشود روی آن را با چسب نواری می‌پوشانند. با اینکه چسب مانع از کثیف شدن فرش می‌شود اما عمر فرش را کم می‌کند. هر بار که چسب را از روی شیرازه جدا می‌کنید نخ‌های آن کشیده می‌شود و از استحکام آن کم می‌شود. پس اگر می‌خواهید فرش را تا مدت طولانی‌تری استفاده کنید بهتر است به جای چسب زدن فرش را بشویید.

پارگی شیرازه فرش
  • بیدخوردگی فرش

یکی از علت‌های پارگی شیرازه  فرش دستبافت و ماشینی بیدخوردگی فرش است. بید حشره‌ای است که اگر به جان فرش دستبافت بیفتد تمام قسمت‌های آن را خراب می‌کند و باعث می‌شود فرش پاره شود. اگر بیدخوردگی روی شیرازه هم باعث از بین رفتن آن می‌شود. بیدخوردگی یکی از آسیب‌هایی است که اگر فاق بیفتد به هیچ وجه قابل جبران نیست. 

قالیشوئی بانو خدمات شستشوی انواع فرش و تابلو فرش را برای کسانی که ساکن کرج یا حومه‌ی آن هستند انجام می‌دهد. برای سفارش می‌توانید با شماره تلفت ۰۲۶۳۴۱۱۸ تماس بگیرید یا اینکه سفارشات را به صورت آنلاین ثبت کنید و بابت هر سفارش ۱۰ درصد تخفیفی بگیرید. مزیت استفاده از خدمات این قالیشوئی این است که شستشوی فرش با مواد شوینده مرغوب و با کیفیت انجام می‌شود و رنگ فرش تغییر نمی‌کند. همچنین هزینه شستشو مطابق تعرفه‌های اتحادیه قالیشوئی است.

فرش شگی داری؟ نمیتونی بیشوری؟ یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *