ترمیم و رفورگری ریشه فرش

ترمیم و رفورگری ریشه فرش


 خدمات ترمیم فرش برای برطرف کردن کجی، پارگی، پوسیدگی، سوختگی و آسیب‌دیدگی فرش­ها ارائه می‌شود؛ برای رفع این نواقص از روش­هایی مانند ریشه بافی، شیرازه دوزی، رفوگری و رفع چروکیدگی استفاده می‌شود و ترمیم نواقص جدی­تر مانند پوسیدگی و سوختگی با استفاده از روش‌های مرمت فرش انجام می‌شود.

  تمامی اجزا و نقاط تار و پود فرش‌های ایرانی، حاصل تلاش استادکاران و هنرمندان خوش‌ذوق استان­های مختلف ایران است؛ بنابراین حفظ و نگهداری و ترمیم فرش در صورت آسیب دیدن، برای عده­ای حفظ و حراست از این اثر هنری به حساب می­آید. ترمیم فرش یعنی بر طرف کردن نواقص و صدمات فرش برای استفاده روزمره یا تزئینی. در بسیاری از مواقع فرش پوسیده، سوخته و آسیب‌دیده ای که ارزش هنری و یا خانوادگی خاصی دارد، برای افراد بسیار مهمتر از فرش جدید و دست نخورده است.

   اگر بخش آسیب‌دیده بزرگتر از حد معینی باشد، آن را در قاب چوبی قرار می­دهیم و سپس تارکشی و گره‌زنی انجام می‌شود تا فرش به حالت قبلی خود باز گردد. برای رفع پیچ‌خوردگی و چروک، فرش را با نوارهایی از پشت به حالت استحکام اولیه و به حالت استاندارد باز می‌گردانیم.

خدمات شستشوی فرش در قالیشویی بانو

کارخانه قالیشویی بانو، به روزترین و مجهزترین قالیشویی در سطح شهر کرج و حومه است. این قالیشویی ، با استفاده از بهترین مواد شوینده و دستگاه های قالیشویی مدرن، توانسته است بهترین….

روش های ترمیم ریشه فرش

منظور از روش در این مطلب تفاوت روش های ترمیم ریشه فرش دستباف با فرش ماشینی است. ترمیم ریشه فرش دستباف کاملا به صورت دستی انجام می شود. این در حالی است که کارشناسان قالیشویی، ترمیم ریشه فرش ماشینی را با استفاده از چرخ­های ریشه زن انجام می­دهند.

ریشه فرش به روش­هایی مانند گیس بافت، ریشه بافت، بافت اوریت و … بافته می­شود که در ترمیم ریشه فرش باید نوع بافت ریشه مورد توجه قرار گیرد. همچنین در قالیشویی­ حرفه­ای، برای ترمیم فرش از مواد سفیدکننده استفاده نمی­شود؛ زیرا به کار بردن این مواد باعث پوسیدگی ریشه می­شوند. همچنین استفاده از موادی مانند چسب و غیره نیز همان خاصیت پوسیدن را برای ریشه فرش به همراه دارد.

از مراحل دیگر برای ترمیم ریشه فرش، انتخاب سوزن و نخ مناسب برای این کار است. اصولا برای انتخاب سوزن مناسب برای ترمیم ریشه فرش ابتدا آن را در داخل قالی فرو می­برند؛ اگر سوزن به راحتی در قالی حرکت کرد، این سوزن مناسب ترمیم ریشه آن فرش است.

 برای انتخاب نخ مناسب نیز باید توجه کرد که نخ انتخاب شده نازکتر از نخ قالی باشد، در غیر این صورت قالی حالت غیریکنواخت و بادکرده پیدا خواهد کرد.

ترمیم و رفورگری ریشه فرش

قالیشویی بانو

کارخانه قالیشویی بانو با ۵۰ سال سابقه کار حرفه­ای و عضو رسمی اتحادیه قالیشویی کرج دارای کادری آموزش دیده و مجرب است و تمامی فرایند شستوشو، ترمیم و رفوگری فرش در این مرکز با نظارت مستقیم کارشناسان صنایع دستی فرش صورت می­گیرد.

   این قالیشویی دارای سرویس ویژه به تمامی مناطق کرج و حومه است. فرقی نمی­کند ساکن کدام محله و یا منطقه شهر کرج یا استان البرز باشید، قالیشویی بانو به تمامی نقاط خدمات سرویس­دهی سریع و مطمئن دارد. برای ارتباط با ما و ثبت سفارش خود می­توانید به دو طریق ثبت آنلاین خدمات مورد نظر خود در وبسایت قالیشویی بانو و یا تماس با کارشناسان ما اقدام نمایید.

میخوایی فرشتو رفوگری کنی؟ بسپارش به بانو!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *