پاک کردن لکه انار از روی فرش

پاک کردن لکه انار از روی فرش


انار از لذیذترین میوه‌های زمستانی و پاییزی است. اما لکه پردردسری دارد. ضمن اینکه دان کردن و نوش جان کردن آن شرایطی دارد که احتمال لک شدن لباس و فرش و رومیزی و … را زیاد می‌کند. بنابراین یکی از مشکلات و معضلات نظافت خانه در پاییز و زمستان، پاک کردن لک لنار از روی فرش است. به‌خصوص وقتی اهل آب انار خوردن باشید. اکنون قصد داریم راه‌کارهایی ساده و راحت را برای پاک کردن لکه انار از روی فرش دراختیار شما قرار دهیم تا از این به بعد با خیالی آسوده‌تر انار حب کرده و نوش جان کنید.

سرعت عمل در پاک کردن لک انار

در ابتدایی‌ترین بخش درمورد نحوه پاک کردن لکه انار از روی فرش، اجازه دهید که به این مهم اشاره کنیم که در این مورد سرعت عمل از هر چیزی مهم‌تر و موثرتر است. اجازه ندهید که لک روی فرش باقی بماند، چرا که رنگدانه‌های انار به‌سرعت با الیاف آن وارد فعل و انفعال شیمیایی می‌شوند. بلافاصله بعد از ریختن انار یا آب انار روی فرش، دستمال کاغذی حوله‌ای، دستمالی تمیز و خشک با آبگیری قوی یا دستمال کاغذی معمولی را روی لک ایجاد شده بگذارید و آن را تاحد امکان جذب کنید. دستمال را روی فرش حرکت ندهید. با ضربه آب انار را به دستمال بگیرید.

یکی از مشکلات رایج که ممکن است برای همه اتفاق بیفتد لکه‌دار شدن فرش است. مخصوصاً در فرش‌هایی که رنگ سفید یا روشنی دارند این مشکل بیش‌تر از دیگر….

پاک کردن لک انار از روی فرش با مایه شوینده

پس از جذب و جمع کردن آب انار تا حد امکان، کمی آب سر را روی لک اسپری کنید. دقت کنید فرشی که از آب انار کاملا خشک شده تنها کمی نمدار شود. سپس از مایع ظرف‌شویی یا شامپو فرش کمک بگیرید. یک دستمال تمیز را به مایع ظرف‌شویی رقیق شده یا شامپو فرش آغشته کنید. این دستمال را با ضربه‌های آرام و مکرر روی لک انار بزنید. این کار را آرام انجام دهید تا لک بیشتر در فرش نفوذ نکند. دستمال آغشته به شوینده را چند بار شسته و مجدد همراه با شوینده روی فرش بکشید. پس از پاک شدن کامل لکه، محل آن را با دستمال نمدار و تمیز کاملا پاک کنید. اگر لازم بود مجدد روی فرش آب سرد اسپری کرده و پروسه را تکرار کنید. درنهایت فرش را با یک حوله یا دستمال نخی تمیز خشک کنید.

پاک کردن لکه انار از روی فرش

پاک کردن لک انار از روی فرش با محلول سرکه سفید

برای پاک کردن لک انار از روی فرش می‌توانید از محلول سرکه سفید و آب نیز کمک بگیرید. در این حالت نیز پس از جمع کردن کامل آب انار از روی فرش به روش گفته شده، از این محلول کمک بگیرید. می‌توانید محلول را روی فرش اسپری کنید و بعد از حدود سه دقیقه با دستمال کاغذی ضخیم یا دستمال نخی خشک روی فرش ضربه آرام و نرم بزنید تا لکه به دستمال منتقل شود. این کار را چند بار تکرار کنید تا لک کاملا پاک شود. می‌تواند دستمال را مستقیم به محلول آغشته کرده و روی لک ضربه بزنید تا لک پاک شود. پس از پاک شدن لک فرش، با دستمال نمدار یا با اسپری آب و دستمال خشک فرش را کاملا تمیز کنید. دقت کنید دستمالی که با آن فرش را از لکه انار پاک می‌کنید مدام بشویید. چرا که دستمال رنگ انار را به خود می‌گیرد و آن را مجدد به فرش منتقل می‌کند.

 

لکه انار از روی فرشت پاک نمیشه؟ بانو کمکت میکنه!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *