پاک کردن لکه آب گازدار از روی فرش - قالیشویی بانو

پاک کردن لکه آب گازدار از روی فرش


یکی از مشکلات رایج که ممکن است برای همه اتفاق بیفتد لکه‌دار شدن فرش است. مخصوصاً در فرش‌هایی که رنگ سفید یا روشنی دارند این مشکل بیش‌تر از دیگر فرش‌ها به چشم می‌آید. پاک کردن هرکدام از لکه‌ها روش خاص خود را دارد که عدم توجه به این نکات ممکن است باعث آسیب دیدن فرش و دائمی شدن لکه شود. در این مقاله در نظر داریم پاک کردن لکه آب گازدار از روی فرش را بررسی کنیم پس ما با همراه باشید.

مراحل پاک کردن لکه آب گازدار از روی فرش

مرحله اول: ابتدا آب گازدار ریخته شده روی فرش را با کمک قاشق یا هر وسیله دیگری از روی فرش بردارید بعدازآن یک پارچه سفید یا حوله معمولی را به ماده شوینده موردنظرتان آغشته کرده و چند بار و به مدت چند ثانیه بر روی لکه فشار دهید. کمی صبر کرده و بعد از حدود ۱۵ دقیقه با کمک پارچه سفید دیگری لکه روی فرش را با پارچه خشک‌کنید.
مرحله دوم: پارچه‌ای تمیز و سفید را به سرکه سفید آغشته کرده و مثل مرحله قبلی چندین بار و به مدت چند ثانیه بر روی لکه موردنظر بر روی فرش فشار دهید و دوباره ۱۵ دقیقه صبر کنید. این مرحله از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چراکه سرکه سفید می‌تواند به‌راحتی لکه‌ها را پاک کند اما اگر خود آن به‌خوبی تمیز نشود باعث جذب آلودگی و گردوغبارهای مختلف می‌شود.

لکه برداری فرش دستبافت در تهران

لکه برداری شامل از بین بردن لکه‌های نوشیدنی، خوراکی، رنگ‌های دیگر ایجاد شده روی فرش است. لکه‌هایی که روی فرش دستبافت ایجاد می‌شود باید با حلال‌های مناسب یا شوینده‌های سازگار با….

مرحله سوم: در این مرحله مقداری آب ولرم آمده کرده و بر روی قسمت لکه‌دار فرش بریزید. بعدازآن یک ساعت فرصت دهید تا فرش به‌طور کامل خشک شود. همچنین برای خشک شدن سریع‌تر فرش می‌توانید یک پارچه نازک را روی فرش قرار دهید یا زیر فرش یک ظرف قرار دهید تا به روند خشک شدن آن سرعت ببخشید.
مرحله چهارم: تا زمانی که لکه پاک نشود مراحل یک تا سه را از اول انجام دهید.
نکته مهم: برای پاک کردن لکه آب گازدار از روی فرش می‌توانید از لکه برهای فرش نیز استفاده کنید. همچنین درصورتی‌که از لکه بر و سرکه برای پاک کردن کمک گرفتید اما نتوانستید از شر لکه روی فرش خلاص شوید بهتر از خدمات قالی‌شویی‌های حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

نکات مهم پاک کردن لکه آب گازدار از روی فرش

زمانی که می‌خواهید لکه‌های روی فرش را پاک‌کنید، بهتر است به نکات خاصی دراین‌باره توجه کنید. برای مثال جنس فرش شما از اهمیت بالایی برخوردار است، فرش‌های دستبافت حساس‌تر هستند و به علت داشتن رنگ‌های طبیعی، باید از شوینده و محلول‌های مناسبی برای پاک کردن لکه‌های آن استفاده کنید چراکه ممکن است ندانسته باعث پخش شدن رنگ‌های فرش شوید. همچنین مهم‌ترین نکته برای پاک کردن لکه‌های فرش مثل لکه آب
گازدار این است که سریعاً و بدون اتلاف وقت اقدام به پاک کردن این نوع لکه‌ها کنید تا احتمال پاک شدن کامل لکه بالاتر برود چراکه اگر لکه روی فرش خشک شود پاک کردن آن نیز سخت‌تر خواهد شد.

پاک کردن لکه آب گازدار از روی فرش - قالیشویی بانو

سخن پایانی

یکی از مشکلات رایج درباره فرش‌ها، لکه‌دار شدن آن‌ها به دلایل مختلف است. این لکه‌ها اگر به‌طور اصولی و درست پاک شوند بر روی فرش باقی نمی‌مانند و به‌راحتی از بین می‌روند به همین دلیل حتماً برای پاک کردن لکه‌های مختلف روی فرش مثل لکه آب گازدار اصول و نکات لازم برای آن را رعایت کنید. اگر به‌تنهایی نتوانستید لکه‌های فرش را پاک‌کنید توصیه می‌کنیم از قالی‌شویی‌های معتبر و حرفه‌ای کمک بگیرید.

آب گازدار ریخته رو فرشت ؟ شستشورو بسپار به بانو!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *