پاک کردن چسب از روی فرش - قالیشویی بانو

پاک کردن چسب از روی فرش


چگونه لکه چسب را از روی فرش از بین ببریم؟

ریختن چسب قطره‌ای یا چسب داغ روی فرش یکی از اتفاقات معمول است که خانم‌های خانه‌دار را نگران می‌کند. چون اغلب آن‌ها نمی‌دانند چگونه چسب را از روی فرش پاک کنند. اگر تا انتهای این مطلب همراه ما باشید می‌توانید بهترین شیوه‌های پاک کردن لکه چسب از روی فرش را یاد بگیرد.

پاک کردن لکه چسب داغ از روی فرش

وقتی چسب حرارتی روی فرش می‌ریزید، بهترین کار این است که همان لحظه برای پاک کردن آن اقدام کنید. اما برای پاک کردن چسب داغ باید از یک ترفند برای منجمد کردن آن استفاده کنید. ساده ترین راه این است که تکه‌ی کوچکی یخ را روی چسب بگذارید تا آن را جمع کند، بعد با ناخن چسب سفت شده را جدا کنید.
دقت داشته باشید استفاده از اجسام نوک تیز مانند چاقو ممکن است پرزهای فرش را از بین ببرد یا موجب ایجاد پارگی شود، پس به هیچ وجه از اجسام نوک تیز استفاده نکنید.

پاک کردن لکه آب گازدار از روی فرش - قالیشویی بانو

یکی از مشکلات رایج که ممکن است برای همه اتفاق بیفتد لکه‌دار شدن فرش است. مخصوصاً در فرش‌هایی که رنگ سفید یا روشنی دارند این مشکل بیش‌تر از دیگر فرش‌ها به چشم می‌آید. پاک کردن….

سرکه سفید حلال مناسب چسب

سرکه سفید یکی از موثرترین ترکیباتی است که می‌تواند برای پاک کردن لکه چسب از روی فرش مورد استفاده قرار بگیرد. بهترین کار این است که یک دستمال سفید و تمیز را به سرکه سفید آغشته کنید و روی لکه چسب بکشید، چندین بار این کار را تکرار کنید تا لکه به طور کامل پاک شود.
این روش برای لکه‌های چسب که از مدتی قبل روی فرش ایجاد شده و قدیمی است بسیار کاربردی و موثر است.
درصورتی‌که بعد از پاک کردن لکه چسب متوجه شدید رنگ الیاف فرش کدر شده یا هنوز بقایای ریز چسب روی الیاف مشاهده می‌شود، می‌توانید دستمال را به شامپو فرش آغشته کنید و با آن فرش را تمیز کنید.

پاک کردن لکه چسب از روی فرش با پدهای استونی

حتما همه‌ی شما با پدهای استونی که برای پاک کردن لاک مورد استفاده قرار می‌گیرد آشنایی دارید. کارایی این پدها فقط برای پاک کردن لاک نیست، بلکه می‌توانید برای پاک کردن لکه چسب از روی فرش هم از آن استفاده کنید.
استفاده از پد استون خیلی ساده است، فقط کافی است تکه‌های بزرگ چسب را از روی الیاف فرش بخراشید، بعد با استون روی آن را پاک کنید تا هیچ ذره‌ای از چسب روی فرش باقی نماند.

در آخر هم حوله را به یک شوینده‌ی معمولی مانند مایع ظرفشویی یا شامپو فرش آغشته کنید و روی فرش بکشید. با این کار فرش کاملا از چسب پاک می‌شود.

پاک کردن چسب از روی فرش - قالیشویی بانو

کسانی که در کرج یا حومه‌ی آن زندگی می‌کنند می‌توانند از خدمات شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی، قالیشوئی بانو کرج استفاده کنند. سایر خدمات این قالیشوئی شامل ترمیم و رفوکاری فرشهای آسیب دیده و خشکشوئی مبلمان با بهترین کیفیت است.
برای تماس با این قالیشوئی می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۶۳۴۱۱۸ تماس بگیرید یا سفارشات را در سایت ثبت کنید و از مزایای تخفیف ده درصدی بهره‌مند شوید.

چسب ریخته رو فرشت؟ از بین بردن چسبو بسپار به بانو!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *