لکه شیر روی فرش دستبافت

لکه شیر روی فرش دستبافت


راهکار پاک کردن لکه شیر از روی فرش دستبافت

ریختن شیر روی فرش ظاهر فرش را خراب می‌کند و باعث کثیف شدن آن می‌شود. علاوه بر این شیری که روی فرش می‌ریزد بوی بدی را هم ایجاد می‌کند. درصورتی‌که در منازل هر کدام از ما شیر روی فرش بریزد حتماً نگران می‌شویم که چگونه باید آن را پاک کنیم. در این مطلب بهترین شیوه‌های پاک کردن شیر از روی فرش را بیان می‌کنیم.

پاک کردن لکه شیر با مایع ظرفشویی

اگر می‌خواهید لکه‌ی شیر به خوبی از روی فرش دستبافت پاک شود و جای آن باقی نماند، باید بعد از ریختن شیر خیلی سریع آن را پاک کنید. برای این کار یک پارچه‌ی تمیز و سفید یا یک حوله‌ را خیس کنید و آن را روی لکه بکشید تا آن را تمیز کند. سپس کمی مایع ظرفشویی را داخل یک ظرف آب سرد بریزید و دستمال تمیز را به این مایع آغشته کنید و مجددا روی لکه بکشید. این کار را چند بار تکرار کنید.

بعد از پاک شدن لکه شیر، با یک دستمال خشک فرش را پاک کنید تا مرطوب ماندن موجب خرابی آن نشود.

لکه شیر روی فرش ماشینی

یکی از نگرانی‌های خانم‌های خانه‌دار این است که چگونه لکه‌ی مواد غذایی را از روی فرش پاک کنند. ریختن شیر روی فرش علاوه بر رنگ بوی نامطبوعی را هم ایجاد می‌کند. البته برای پاک کردن آن باید از….

پاک کردن لکه‌ی فرش با آمونیاک

یکی از موثرترین ترکیبات برای از بین بردن لکه‌ی شیر استفاده از آمونیاک است. برای استفاده باید دو قاشق غذاخوری آمونیاک را داخل یک ظرف آب بریزید و ترکیب کنید. بعد محلول را با اسپری روی فرش دستبافت بپاشید و با دستمال پاک کنید. آمونیاک ترکیبات مضر برای از بین بردن رنگ الیاف فرش دستبافت ندارد و می‌توانید بدون نگرانی از آن استفاده کنید.

در این شیوه هم بعد از تمام شدن کار و تمیز شدن لکه باید فرش را با یک دستمال خشک تمیز کنید.

پاک کردن لکه‌ی شیر با نشاسته ذرت

لکه‌ی شیر با نشاسته‌ی ذرت به راحتی پاک می‌شود. پس اگر یک لیوان شیر از دست شما روی فرش افتاد و آن را کثیف کرد، ابتدا با یک دستمال آن را پاک کنید. سپس یک قاشق چایخوری نشاسته ذرت را روی لکه بپاشید و به مدت نیم ساعت صبر کنید. نشاسته رطوبت و رنگ شیر را به خود جذب می‌کند و موجب تمیز شدن فرش می‌شود. پس بعد از نیم ساعت با جارو برقی نشاسته را جارو کنید و یک دستمال نیمه مرطوب روی فرش بکشید تا کاملاً تمیز شود.

لکه شیر روی فرش دستبافت

پاک کردن لکه و بوی شیر با قهوه

برای پاک کردن لکه‌ی شیر و از بین بردن بوی آن از روی فرش می‌توانید از پودر قهوه هم استفاده کنید. برای این کار کمی پودر قهوه را روی فرش بریزید و اجازه دهید نیم ساعت روی فرش بماند تا رطوبت فرش را جذب کند. بعد آن را جارو کنید و با یک دستمال آغشته به مایع ظرفشویی یا شامپو فرش ان قسمت را پاک کنید.

قالیشویی کرج بانو با کادری مجرب و آموزش دیده آماده‌ی ارائه‌ی کلیه‌ی خدمات قالیشویی، مبل‌شوئی و خدمات ترمیم و بازسازی فرش به مشتریان است.

لکه شیر روی فرشته؟ شستشو بسپار به بانو!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *