لکه شیر روی فرش ماشینی

لکه شیر روی فرش ماشینی


راهکار پاک کردن لکه شیر از روی فرش ماشینی

یکی از نگرانی‌های خانم‌های خانه‌دار این است که چگونه لکه‌ی مواد غذایی را از روی فرش پاک کنند. ریختن شیر روی فرش علاوه بر رنگ بوی نامطبوعی را هم ایجاد می‌کند. البته برای پاک کردن آن باید از شوینده‌هایی استفاده کنیم که موجب آسیب به الیاف فرش نشود و آن را خراب نکند. در این مطلب شوینده‌ها و مواد مختلفی معرفی می‌شود که رنگ و بوی شیر را از بین می‌برد.

پاک کردن لکه‌ی شیر با شامپو فرش

وقتی شیر روی فرش می‌ریزد اولین و در دسترس‌ترین شوینده‌ای که می‌توانید برای پاک کردن آن استفاده کنید شامپو فرش است. شامپو فرش قدرت پاک کنندگی خوبی دارد و موجب تغییر رنگ یا خراب شدن الیاف فرش نمی‌شود.

برای استفاده ابتدا با یک دستمال تمیز لکه‌ی شیر را از روی فرش پاک کنید. سپس کمی شامپوفرش را با ترکیب کنید و دستمال یا حوله‌ی تمیز را به این مایع آغشته کنید. با چند بار پاک کردن لکه از بین می‌رود و فرش به حالت اول برمی‌گردد.

اگر سطحی که پاک کردید زیاد است و فرش زیاد خیس شده است، حتماً با استفاده از یک دستمال خشک آن را پاک کنید یا روی آن باد گرم سشوار بکشید.

لکه برداری فرش دستبافت در تهران

لکه برداری شامل از بین بردن لکه‌های نوشیدنی، خوراکی، رنگ‌های دیگر ایجاد شده روی فرش است. لکه‌هایی که روی فرش دستبافت ایجاد می‌شود باید با حلال‌های مناسب یا شوینده‌های سازگار با جنس….

پاک کردن لکه شیر روی فرش با سرکه

یکی دیگر از راه‌های تمیز کردن شیر از روی فرش استفاده از سرکه است. برای تمیز کردن شیر از روی فرش، یک فنجان سرکه و یک فنجان آب را با هم ترکیب کنید و دستمال را به این محلول آغشته کنید و روی فرش بکشید تا لکه‌ی شیر از بین برود.

حتی می‌توانید مخلوط سرکه و آب را روی فرش اسپری کنید و بعد آن را پاک کنید. بعد از این کار نباید نگران بوی بد سرکه باشید. چون با خشک شدن فرش بوی سرکه هم از بین می‌رود.

پاک کردن لکه شیر با اسطوخودوس

یکی از لکه‌برهای قوی که بوی شیر را هم از بین می‌برد گیاه اسطوخودوس است. برای استفاده باید چند برگ اسطوخودوس را در هاون بکوبید و آن را روی لکه‌ی فرش بگذارید. بعد از چند ساعت شیر جذب برگ‌های اسطوخودوس می‌شود و فرش تمیز می‌شود. بعد از جارو کردن فرش می‌توانید با یک دستمال مرطوب روی آن را پاک کنید تا لکه‌ای به جا نماند.  

لکه شیر روی فرش ماشینی

اگر میزان لکه زیاد است و فکر می‌کنید اسطوخودوس به تنهایی نمی‌تواند لکه را پاک کند، کمی جوش شیرین هم روی فرش بریزید یا مدت زمان باقی ماندن روی فرش را بیشتر کنید تا لکه‌ی شیر و بوی بدن آن به طور کامل از بین برود.

قالیشوئی بانو کرج عضو اتحادیه رسمی قالیشویان کرج است و خدمات قالیشوئی و مبل شوئی را با بهترین کیفیت ارائه می‌کند. کسانی که سفارشات خود در این قالیشوئی را به صورت آنلاین ثبت کنند به میزان ده درصد تخفیف می‌گیرند.

لکه شیر روی فرشته؟ شستشو بسپار به بانو!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *