چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟

چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟


آماده شده‌اید تا به سر کار بروید که ناگهان لیوان شیر از دست کودک‌تان می‌افتد و شیر روی فرش می‌ریزد یا در حال میل کردن غذا هستید که مقداری از آن روی فرش می‌ریزد ولی ناگهان زنگ در خانه به صدا در می‌آید و مهمان وارد خانه‌تان می‌شود.

در مثال هایی که بیان کردیم شما فرصت لازم برای تمیز کردن لکه‌ها را ندارید. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟

اگر دیرتان شده مهم نیست! لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنید!

یکی از اشتباهات بزرگی که ممکن است در زندگی‌تان مرتکب شوید همین است که بعد از ریختن ماده‌ای روی فرش، آن را به امید خدا رها و تمیز کردن آن را به زمان دیگری موکول کنید.

اشتباه دیگر این است که بعد از این اتفاق، سعی نمایید که لکه را به‌صورت خیلی سطحی پاک کنید و با چند کشیدن دستمال خیس روی آن، فرآیند پاک‌سازی را انجام دهید. اگر‌چه تمیز‌کاری سطحی به‌طور موقت لکه را پاک می‌کند ولی در بیشتر مواقع این پاکسازی به‌صورت سطحی صورت گرفته و بعد از مدتی مجدداً لکه ظاهر خواهد شد.

امروزه شاهد استفاده روز افزون از لوازم آرایشی و بهداشتی هستیم که به یکی از ملزومات اصلی خانم ها تبدیل شده است. برای همه خانم ها ممکن است اتفاق افتاده باشد که در زمان استفاده از لوازم آرایشی مقداری…

هر چه بیشتر بگذرد لکه پایدار‌تر می‌شود

بعضی از لکه‌ها اگر سریع پاک نشوند، بعداً بسیار سخت پاک خواهند شد البته در مواقعی پاک‌سازی ممکن است به بافت فرش آسیب برساند. از طرفی در این هنگام معمولاً افراد فامیل شروع به توصیه‌هایی برای پاک کردن لکه‌های مقاوم می‌کنند که در بیشتر مواقع منجر به آسیب می‌شود!

چگونه لکه ها را پاک کنیم؟

اما حالا که می‌دانیم باید خیلی سریع در جهت پاک کردن هر نوع لکه‌‌ی ایجاد شده روی فرش اقدام کنیم به این موضوع می‌پردازیم که چگونه باید انواع لکه‌ها را پاک کنیم.

اگر لکه‌ها حاصل از مواد طبیعی مثل میوه‌ها هستند

برای هر کسی حداقل یک‌بار اتفاق افتاده است که در حین خوردن انار یا سایر میوه‌ها، ناگهان لکه‌ای هم‌رنگ میوه را روی فرش ببیند. در این زمان بهترین راهکار استفاده از شوینده‌های مایع یا مخلوط آب‌گرم و سرکه‌ی سفید است.

چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟

اگر لکه حاصل از جوهر خودکار باشد

بهترین راهکار برای پاک کردن لکه‌ی حاصل از جوهر خودکار ریختن مقداری ماست روی آن و تمیز کردن با دست‌مال است. شاید لازم باشد که این کار را چندین بار تکرار کنید.

لکه‌های خونی را چگونه تمیز کنیم؟

یکی از راه‌هایی که از قدیم برای بر‌طرف کردن لکه‌های خونی بسیار کارآمد بوده، استفاده از ترکیب آب و نوشابه است. البته دقت کنید که لکه‌ی خونی اگر خشک شود تمیز کردن آن بسیار سخت می‌شود پس هر چه سریع‌تر اقدام کنید، بهتر است.

اگر تکه‌ای از آدامس روی فرش افتاده باشد چه کنیم؟

در این مورد استفاده از یخ همیشه کار‌ساز بوده است. کافی است یخ را در پارچه‌ای پوشانده و روی آدامس قرار دهید. وقتی آدامس خشک شد، می‌توانید با یک شی تیز آن را از روی فرش جدا نمایید. فقط دقت کنید فرآیند جداسازی را با ظرافت انجام دهید.

در نهایت اگر زمان کافی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم قالی و فرش‌های خود را به قالی‌شویی بانو بسپارید.

روی فرشت لکه قدیمی داری پاک کردنشو بسپار به بانو!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *