فرش جزوی مهم در دکوراسیون خانه همه ما می باشد. فرش ها باید هر چند هر روز جارو شوند، سالانه یا حداکثر هر ۱۸ ماه یک بار نیاز به شست و شو دارند. نظافت مرتب فرش‌ ها عمر آن ها را افزایش می‌ دهد و همچنین باعث درخشندگی و براقی فرش خواهد شد. حتما شما هم شنیده اید یا برای خودتان اتفاق افتاده  که برخی از فرش ها در هنگام شست و شو آسیب دیده و دچار پارگی شده باشند و سؤالی که فکر خیلی‌ ها را درگیر می ‌کند این است که فرش را به کدام قالیشویی تحویل دهیم تا این اتفاق برای فرش های ما نیوفتد. لازم به ذکر است که شاید درصدی از این اتفاق مربوط به قالیشویی بوده و بخش دیگر آن به دلیل آسیب فرش های خودمان باشد که در ظاهر متوجه آنها نشده باشیم. در زیر به بررسی عوامل پارگی و آسیب به فرش در قالیشویی ها می پردازیم.

در بعضی از قالیشویی ها به خاطر بی دقتی و یا دستگاه های شست‌ و شوی نامناسب، فرش ها دچار آسیب و پارگی می شوند. اولین نکته ای که در مورد قالیشویی باید به آن توجه شود، پیدا کردن قالیشویی مجاز است جالب است بدانید که تعداد زیادی از قالیشویی های فعال در بازار مجوز فعالیت ندارند.

از آنجایی که هر فرش در معرض خراب شدن و آسیب دیدن به مرور زمان می باشد، هنر رفوگری فرش بعد از هنر قالیبافی به وجود آمد. در حقیقت هنر رفوگری مکمل هنر فرشبافی است و تا زمانی که خانه های ما توسط…..

 بعد از پیدا کردن قالیشویی معتبر می توان با خیال راحت قالی ها را به آن ها سپرد تا بدون آسیب شست و شو و پاکیزه نمایند. اما نکته ایی که جهت جلوگیری از آسیب به فرش هنگام قالیشویی باید به آن توجه کرد بررسی فرش قبل از شست و شو می باشد. قبل از قالیشویی حتماً باید فرش را بررسی کرده و عیب های آن را پیدا کنیم. برخی از عیب ها هنگام قالیشویی بیشتر می‌شوند و برخی از عیوب با استفاده از خدمات رفوگری فرش برطرف خواهند شد و نه تنها در شست و شو آسیب نمی‌ بینند بلکه طول عمر آن ها نیز بیشتر می شود.

پاره شدن فرش بر اثر جا به جایی نادرست آسیب زیادی به فرش می رساند. مخصوصا هنگامی که فرش خیس می شود وزن آن سنگین تر از حالت عادی شده و نباید روی زمین کشیده شود. همچنین بهتر است قالیشویی ها فرش ها را به صورت لوله شده و کاور شده جابه جا کنند و نباید هنگام حمل آنها را بر روی نقاط فلزی و تیز ماشین قرار دهند.

وظیفه قالیشویی در قبال شما این است که فرش را بدون آسیب به رنگ ها یا پارگی به شما تحویل دهد. اینکه قالی کهنه بوده یا از قبل پرز می‌داده دلیل قانع کننده ایی نیست زیرا در ابتدای تحویل گرفتن قالیشویی می تواند قالی را به خوبی چک کرده و از گرفتن فرش های آسیب دار ممانعت کند.

قالیشویی بانو با مجوز رسمی  زیر نظر اتحادیه، با کادری مجرب و دستگاه‌های پیشرفته فرش‌ شما را به صورت کاملاً سالم، تمیز و بدون خط و خش به مشتریان عزیز خود تحویل می دهد. همچنین کارشناسان این قالیشویی با بررسی فرش هنگام تحویل از آسیب های قبل از شست و شو آگاه شده و در صورت نیاز رفوگری و ترمیم خواهند کرد.

میخوایی موقع شستشو فرشت پاره نشه؟ شستشورو بسپار به بانو!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *