اصول طراحی از اشیاء بی جان و منظره - قالیشویی بانو

اصول طراحی از اشیاء بی جان و منظره


امروزه با توجه به سبک مدرن معماری‌ها، گنجاندن فرش‌هایی که با اصول طراحی از اشیاء بی جان و منظره ساخته و پرداخته شده‌اند در دکوراسیون داخلی منازل بسیار مورد توجه قرار گرفته است. باور کنیم یا نه طرح فرش تاثیر چشمگیری روی بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نشان دادن خانه، گرما یا سرمای محیط و روشن‌تر یا تیره‌تر دیده شدن فضا دارد.

هم‌چنین می‌تواند پرنده فکر را به خیال وا دارد و با یک تصویرسازی جذاب در اتاق خواب یا نشیمن، استراحتی دلچسب را مهیا کند و آرامش را به اعضای خانواده هدیه کند.

طراحی فرش از روی انسان و حیوان چگونه است؟ - قالیشویی بانو

امروزه با توجه به سبک مدرن معماری‌ها، گنجاندن فرش‌هایی که با اصول طراحی از اشیاء بی جان و منظره ساخته و پرداخته شده‌اند در دکوراسیون داخلی منازل بسیار مورد توجه قرار گرفته است…

هماهنگی طرح اشیا بی جان و منظره روی فرش با کاربری محیط

پیرامون اهمیت اصول طراحی از اشیاء بی جان و منظره، یکی از جلوه های بارز طرح‌های منظره بی‌جان در فرش‌های اتاق خواب یا آشپزخانه است. فرش‌های آشپزخانه مدرن، معمولا با زمینه‌ای تک رنگ، طرح سنگ یا موزاییک و ادوات آشپزخانه هارمونی و ارتباط جالبی با محیط برقرار می‌کنند.

قاشق‌های ادویه، قوری و کتری، سبزیجات و میوه‌ها یا قابلمه و کفگیر با حال و هوای کاربری این محیط کاملا همخوانی دارد. متاسفانه برخی افراد گلیم‌های سنتی و کلاسیک با طرح‌های شکارگاه یا خطوط اسلیمی و نقش‌های اسلامی را برای آشپزخانه انتخاب می‌کنند که به هیچ عنوان سنخیتی با محیط ندارد، حتی اگر رنگ غالب فرش با تم کلی کابینت و پیشخوان این محیط همخوانی داشته باشد.

از اصول طراحی از اشیاء بی جان و منظره که می‌توان در انتخاب فرش اتاق خواب به کار گرفت، طبیعت بی جان و با جان است. گلدانی با گل‌های رنگی معمولا یک طرح پرطرفدار برای اتاق خواب است.

منظره‌هایی از فصل‌های مختلف، رود و جنگل، درخت گل، کلبه و دریا را نیز باید از طرح‌هایی به شمار آورد که افراد ترجیح می‌دهند در اتاق خواب روی آن قدم بگذارند و دکوراسیون داخلی اتاق را با رنگ غالب پس زمینه هماهنگ کنند.

اصول طراحی از اشیاء بی جان و منظره - قالیشویی بانو

آیا صرف در نظر گرفتن نوع طراحی اشیا بی جان و منظره در انتخاب فرش کافی است؟

وقتی صحبت از همخوانی طرح روی فرش با کاربری محیط به میان می‌آید، یعنی مجموعه‌ای از مولفه‌ها باید در نظر گرفته شود تا به این نتیجه برسیم که این فرش برای این محیط مناسب است یا خیر. بنابراین به صرف در نظر گرفتن اصول طراحی از اشیاء بی جان و منظره، نمی‌توان نظر نهایی برای انتخاب یک فرش داد.

به عنوان مثال درست است که آشپزخانه بخشی از دکوراسیون منزل است که ممکن است زودتر از دیگر نقاط کثیف شود، اما همانطور که پیشتر نیز گفته شد انتخاب طرح‌های شلوغ و گلیم‌های سنتی با رنگ‌های شاد و متنوع گزینه جالبی نیست.

بهتر است از رنگ‌های کدر و مات با طرح اشیا بی‌جان که با محیط ارتباط برقرار می‌کنند استفاده شود تا هم کمتر آلودگی را به نمایش بگذارد و هم ارتباط اجزای منزل با کاربری قسمت‌های مختلف را حفظ کنند.

با این حال طبق اصول طراحی از اشیاء بی جان و منظره، رنگ فرش را نیز باید در نظر گرفت. بهتر است برای انتخاب فرش اتاق خواب از رنگ‌های آرامش بخش استفاده کنید و البته باید ابعاد اتاق را هم در نظر بگیرید. تم تیره، اتاق خواب بدون پنجره شما را خوفناک خواهد کرد! بنابراین بهتر است نگاهی جامع برای انتخاب بهترین فرش برای هر محیط داشته باشید.

قالیشویی بانو در کنار شماست تا با انتخاب بهترین قالیشویی ها !

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *