شستشوی مکانیزه فرش - قالیشویی بانو

شستشوی مکانیزه فرش


فرش یکی از محبوب‌ترین کفپوش‌ها در منازل ایرانیان است که مثل تمام کفپوش‌ها نیاز به نظافت و تمیز کردن دارد. در قالیشوئی از دستگاه‌ها و ابزار آلات پیشرفته برای شستن فرش استفاده می‌شود تا حداقل آسیب به فرش وارد شود و کیفیت آن حفظ شود. این مطلب دربرگیرنده اطلاعاتی در مورد شستشوی مکانیزه فرش است. با ما همراه باشید و از این اطلاعات استفاده کنید.

شستشوی مکانیزه فرش چیست؟

در گذشته کارخانه‌های قالیشوئی با استفاده از نیروی کار انسانی فرش‌ها را لکه‌برداری و شستشو می‌کردند، اما با توجه به اینکه این شیوه از شستشو زمان زیادی نیاز دارد، از طرف دیگر ممکن است در اثر سهل انگاری نیروی انسانی آسیبی به فرش‌ها وارد شود، درحال حاضر از دستگاه‌های مدرن و به روز برای شستشوی فرش، علاوه بر اینکه سرعت انجام کارها را افزایش داده است، احتمال آسیب به رنگ یا الیاف فرش را هم کرده است.
باید دقت داشته باشیم، با استفاده از این روش میزان مصرف انرژی‌ برق و آب کاهش پیدا می‌کند که موجب به صرفه بودن روش شستشو می‌شود.

اعلاشویی فرش - قالیشویی بانو

اعلاشویی فرش، همان شست و شوی فرش است با این تفاوت که این کار تخصصی‌تر انجام می‌شود. همان طور که می‌دانید، فرش، یکی از اجزای جدایی‌ناپذیر دکوراسیون یک خانه‌ی ایرانی است که….

مراحل شستشوی مکانیزه فرش چیست؟

۱. در مرحله اول فرش وارد دستگاه‌های مخصوص می‌شود و غبارگیری می‌شود تا عملیات شستن با کیفیت بهتری انجام شود. فرش‌هایی که غبارگیری نشوند بعد از شستشو درخشندگی کمتری دارند، زیرا غبار لابه لای الیاف فرش باقی می‌ماند.
۲. در دومین مرحله فرش‌ها خیس می‌شود و با شوینده مناسب شسته می‌شود. تمام قسمت‌های فرش باید کاملاً خیس شده باشد و از شوینده‌های با کیفیت و مرغوب برای شستشوی فرش استفاده شود. این مرحله با استفاده از برس‌های موجود در دستگاه‌‌های مخصوص این کار را انجام می‌شود.
۳. در نهایت فرش‌های شسته شده، آبکشی می‌شود و با لول شدن از دستگاه شستشو خارج می‌شود. بعد از پایان کارهای شستشو، میزان تمیزی فرش توسط کارشناسان کنترل کیفیت بررسی می‌شود و درصورتی‌که تمام قسمت‌های فرش تمیز شده باشد، با بسته بندی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.

مناسب‌ترین شوینده برای شستشوی مکانیزه فرش چیست؟

شوینده‌ی مناسب برای شستن مکانیزه فرش باید علاوه بر اینکه قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشد، واجد ویژگی‌هایی باشد که رنگ الیاف فرش را از بین نبرد و موجب خراب شدن طرح آن نشود. همچنین درصورتی‌که شوینده مرغوب نباشد، کیفیت الیاف فرش را از بین می‌برد و تار و پودهای آن را ضعیف می‌کند در این حالت احتمال پوسیدگی فرش افزایش پیدا می‌کند.

شستشوی مکانیزه فرش - قالیشویی بانو

فرش را به کدام قالیشوئی بسپاریم؟

اگر می‌خواهید فرش‌ها با بهترین متد قالیشوئی و با استفاده از دستگاه‌های مدرن و به روز دنیا شسته شوند، به خدمات قالیشوئی بانو اعتماد کنید. در این کارخانه علاوه بر خدمات شستشوی فرش و موکت، خدمات خشکشوئی مبلمان و تشک‌های خوشخواب تک نفره و دو نفره هم در محل انجام می‌شود.
شماره تلفن ۰۲۶۳۴۱۱۸ و سایت قالیشوئی راه‌های ارتباط مشتریان و ثبت سفارش است.

میخوای فرشتو مکانیزه بشوری؟ یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *