اعلاشویی فرش - قالیشویی بانو

اعلاشویی فرش


اعلاشویی فرش، همان شست و شوی فرش است با این تفاوت که این کار تخصصی‌تر انجام می‌شود. همان طور که می‌دانید، فرش، یکی از اجزای جدایی‌ناپذیر دکوراسیون یک خانه‌ی ایرانی است که اهمیت ویژه‌ای در جلوه و نمای خانه‌دارد. اما از آن‌جایی که به صورت مداوم در معرض رفت و آمد قرار دارد، تمیزی و نظافت آن باید بسیار رعایت شود. اعلاشویی که توسط قالیشویی‌های معتبر انجام می‌شود، یکی از راه‌های نظافت فرش است که با انجام آن، تمیزی و زیبایی فرش به آن باز می‌گردد.

اعلاشویی فرش چیست و چه تفاوتی با شست و شوی معمولی دارد؟

اعلاشویی نوعی از شست و شوی فرش است که بنا به درخواست مشتری، فرش، بیشتر از یک بار شسته می‌شود. در شست و شوی معمولی، فرش تنها یک بار شست و شو و آبکشی می‌شود اما در اعلاشویی، این کار دو بار تکرار می‌شود.

به طور معمول، عمل اعلاشویی برای فرش‌هایی انجام می‌شود که در معرض رفت و آمدهای بسیار قرار دارند و مدت زمان زیادی از شسته شدن آن‌ها می‌گذرد. هم‌چنین اعلاشویی فرش به افرادی که در خانه کودک یا حیوان خانگی دارند نیز بسیار توصیه می‌شود؛ زیرا سبب درخشندگی و تمیزی دوچندان فرش آن‌ها می‌شود.

شستشو فرش با مواد نانو

برای شستشوی فرش دستبافت و ماشینی و مبل‌شویی باید از شوینده‌های مخصوصی استفاده شود که کیفیت و رنگ فرش و مبلمان را تغییر ندهد. یکی از بهترین شوینده‌هایی که برای شستشو توصیه می‌شود…..

نکته دیگری که در عمل اعلاشویی فرش بسیار قابل توجه است، استفاده از مواد شوینده‌ی مناسب الیاف فرش است. به این صورت که کارشناس در ابتدا جنس الیاف فرش را بررسی می‌کند سپس، مواد شوینده‌ای سازگار را برای شست و شوی آن انتخاب می‌کند، در صورتی که در شست و شوی معمولی این عمل انجام نمی‌شود.

در عمل اعلاشویی فرش، از مواد شوینده و نرم‌کننده‌هایی استفاده می‌شود که علاوه بر حفظ لطافت فرش، از اسیب رسیدن و کاهش طول عمر فرش جلوگیری می‌کند. در حقیقت می‌توان گفت اعلاشویی فرش، نوعی شست و شوی اصولی فرش است که حفظ زیبایی و افزایش دوام آن را برای مدت طولانی به همراه دارد.

مزایای اعلاشویی فرش

  • افزایش طول عمر و دوام فرش
  • از بین بردن بوی بد فرش
  • از بین رفتن تمامی لکه‌ها و آلودگی‌های فرش
  • تمیزی بیشتر نسبت شست و شوی معمولی
  • جلوگیری از رشد قارچ و باکتری روی فرش
اعلاشویی فرش - قالیشویی بانو

مراحل اعلاشویی فرش

از آن‌جایی که اعلاشویی فرش کمی با شست و شوی معمولی آن متفاوت است، بدون شک مراحل بیشتری نیز دارد.

  • در مرحله اول، گرد و غبار از سطح فرش زدوده می‌شود.
  • سپس کارشناسان تمامی قسمت‌های زیرین و کناره‌های فرش را بررسی می‌کنند و در صورت ایجاد هرگونه آسیب‌دیدگی، آن را ترمیم می‌کنند تا برای شست و شو با دستگاه آماده شود.
  • در این مرحله، شست و شو به همان شکل شست و شوی معمولی است اما با این تفاوت که مواد شوینده، متناسب با جنس الیاف و رنگ فرش انتخاب می‌شود.
  • پس از آن‌که فرش به اندازه‌ی لازم خشک شد، افراد به وسیله مواد مختلفی چون جوش شیرین و دستگاه مخصوص بخارشو عمل لکه‌گیری را انجام می‌دهند.
  • در مراحل پایانی، براق کردن و سپس اتوکشی با دستگاه مخصوص انجام می‌شود. اکنون فرش آماده‌ی تحویل به مشتری است.

برای آن‌که عمل اعلاشویی فرش شما به صورت تخصصی و زیر نظر افراد حرفه‌ای انجام شود، می‌توانید از خدمات اعلاشویی بانو استفاده کنید و زیبایی و جلایی تازه به فرش‌های خود ببخشید.

میخوایی اعلاشوئی کنی؟ حتما فرشتو بسپار به بانو

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *