آب و هوای کرج

آب و هوای کرج


کرج یک شهر کوهپایه‌ای خوش آب و هوا است که در ارتفاع ۱۳۰۰ متری بالاتر از سطح دریا قرار دارد. منطقه کرج از نظر اقلیمی تحت تأثیر ارتفاعات البرز و رودخانه چالوس قرار دارد و همین امر موجب شده که نسبت به تهران خنک‌تر و مرطوب‌تر باشد. میزان بارندگی‌ها نیز در شهر کرج به مراتب بیشتر از تهران است. این بارندگی‌ها در فصول پاییز و زمستان زیاد است. اما گاهی اوقات به خاطر برخورد ۲ توده گرم جنوبی و سرد و مرطوب شمالی در ارتفاعات البرز، حتی در تابستان هم شاهد بارش باران در شهر کرج هستیم.

کرج سالانه حدود ۲۵۱ میلی‌متر بارندگی را تجربه می‌کند که از این آمار ۴۲.۳ درصد متعلق به فصل زمستان است. این یعنی احتمال بارندگی در اکثر روزهای زمستانی در این شهر وجود دارد. همین امر باعث سخت شدن کار قالیشویی‌ها در شهر کرج شده است. در واقع قالیشویی‌هایی که در کرج فعالیت می‌کنند اگر از سیستم‌های خشک کن سنتی با هوای باز استفاده کنند، ممکن است به دلیل بارندگی در بسیاری از روزهای سال با مشکل مواجه شوند. پس قالیشویی‌های فعال در این شهر چگونه فرش‌ها را خشک می‌کنند؟

همچنین بخوانید....

نگهداری از فرش دست باف

روش‌های شستشوی فرش دستبافت

یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند باعث سالم و باطراوت ماندن فرش دستبافت شما شود، تمیز نگه داشتن آن و جلوگیری از ماندن هرگونه آلودگی روی آن است.

سیستم خشک کن سنتی فرش، یک سیستم شکست خورده در مناطق باران‌زا

قالیشویی‌های مجاز و معتبر برای مقابله با این مشکل از دستگاه‌های خشک کن خودکار فرش و گرمخانه‌های گازی استفاده می‌کنند. دستگاه خشک کن فرش که به آن سانتریفیوژر هم گفته می‌شود، یک دستگاه لوله‌ای شکل است که فرش در داخل آن قرار می‌گیرد و با چرخش دورانی آب‌های فرش را می‌گیرد. سپس فرش‌ها به یک اتاقک کاملاً بسته که دارای تونل هوا است و فرش‌ها در طبقات مختلفی چیده می‌شوند، منتقل خواهند شد. در این اتاق که به آن گرمخانه گازی گفته می‌شود، از هیتر و مشعل گاز برای حرارت بخشی به فرش‌ها و خشک کردن آن‌ها استفاده می‌شود. قالیشویی بانو کرج از معدود قالیشویی‌هایی است که به این سیستم خشک کن مدرن مجهز است. این روش، برخلاف روش سنتی که در آن نور خورشید ممکن است رنگ فرش را ببرد، هیچ آسیبی به فرش شما نخواهد زد.

قالیشویی بانو با سیستم خشک کنندگی مکانیزه

کارخانه قالیشویی بانو کرج مجهز به سیستم خشک کننده فرش به صورت کاملا مکانیزه بدون زرد شدن ریشه فرش بعد از شستشو و بوی بد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *