نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی مدرن و فانتزی

نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی مدرن و فانتزی


اگر قصد خرید فرش ماشینی مدرن و فانتزی را دارید، دست نگه دارید!

اگر سری به فرش فروشی‌ها بزنید متوجه خواهید شد که فرش‌ها هم در گذر زمان دچار تحول شده اند و امروزه انواع و اقسام فرش‌های ماشینی، دست‌باف، وینتیج، چهل‌تکه و … در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارند که می‌توانند انتخاب را برای خریدار بسیار سخت کنند.

از‌آن‌جایی که فرش‌های ماشینی نسبت به سایر فرش‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های متعددی ارائه می‌شوند و معمولاً قیمت مناسب‌تری دارند بسیار مورد توجه خریداران قرار می‌گیرند. اما اگر قصد خرید فرش ماشینی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید تا با بررسی نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی مدرن و فانتزی به شما در انتخاب بهتر، کمک کنیم.

نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی مدرن و فانتزی

برای خرید فرش ماشینی مدرن و فانتزی مواردی را باید در نظر بگیرید که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

هدف‌تان از خرید فرش چیست؟

این موضوع بسیار مهم است که مشخص کنید فرش را برای کدام قسمت خانه خریداری می‌کنید. به‌عنوان مثال اگر اتاق پذیرایی منزل شما به شکل مربع است، کدام یک از اشکال فرش (بیضی، مستطیل و …) برای شما مناسب‌تر خواهد بود؟

شستن فرش دستباف در خانه و قالیشویی، هر کدام معایب و مزایای خودش را دارد. به طور کلی، مواردی مانند ارزش و قیمت فرش دستباف، امکانات و شرایط ما در خانه و بودجه ای که داریم، در انتخاب روش….

آیا قرار است که فرش با سایر وسایل خانه هماهنگ باشد؟

این روز‌ها کمتر کسی است که در شبکه‌های مجازی به آموزش‌های ارائه شده در زمینه‌ی طراحی دکوراسیون منزل بر نخورده باشد. مطابق اصول طراحی داخلی معمولاً فرش با پرده‌ها یا مبل هماهنگ می‌شود. بسته‌به این‌که دکور چگونه باشد باید درباره طرح و رنگ فرش به توافق نظر برسید.

فضای خانه‌تان به چه میزان است؟

با‌این‌که نمی‌توان گفت فقط فرش می‌تواند در بزرگ نشان دادن منزل نقش داشته باشد اما پیشنهاد می‌شود که اگر فضای کمی دارید، از رنگ‌های روشن‌تر برای فرش استفاده نمایید.

به این نکته هم دقت کنید که برخی از رنگ‌ها فقط برای مدتی جذاب به‌نظر می‌رسند. اگر قصد دارید که فرشی بخرید تا برای چندین سال از آن استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ رنگ‌ها و طرح‌هایی بروید که همیشه مد هستند.

نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی مدرن و فانتزی
آیا تمیزی فرش خیلی برای‌تان مهم است؟

اگر‌چه فرش‌ها باید زود‌به‌زود تمیز شوند اما اگر در این زمینه وسواس دارید، توصیه می‌کنیم از خرید فرش‌های ماشینی با گل‌ برجسته خود‌داری کنید زیرا تمیز کردن گرد و خاک گیر افتاده در این مناطق بسیار سخت است.

آیا جنس فرش‌های مدرن و فانتزی با هم متفاوت است؟

پر‌واضح است که فرش‌های مدرن و فانتزی از جنس‌های مختلفی تولید می‌شوند و ممکن است پرز‌بلند و پرز‌کوتاه باشند. اگر می‌خواهید فرشی را برای اتاق کودک انتخاب کنید، پیشنهاد می‌کنیم که از فرش‌های فانتزی پرز‌کوتاه استفاده کنید.

البته جنس الیاف روی قیمت هم تاثیر به‌سزایی دارد به‌عنوان مثال انواع فرش مدرن ضد‌حساسیت هم وجود دارند که نسبت به سایرین گران‌تر هستند.

نکات مهم قبل از خرید فرش ماشینی مدرن و فانتزی
چقدر دوام فرش برای‌تان اهمیت دارد؟

بعضی‌ها خیلی سریع از دکور خسته می‌شوند و زود‌به‌زود آن را عوض می‌کنند. اگر چنین روحیه‌ای دارید، می‌توانید از فرش‌های با طول عمر کمتر استفاده کنید. از طرفی در برخی از مکان‌های خانه که پر رفت‌و‌آمد‌تر هستند، باید از فرش‌هایی استفاده نمایید که طول عمر بیشتری دارند.

البته در نهایت علاوه بر موارد ذکر شده در بالا یکی از مهم‌ترین عوامل بودجه‌ای است که می‌خواهید برای خرید فرش اختصاص دهید. اگر قصد خرید فرش ماشینی مدرن را دارید باید به تعداد گره‌ها و تراکم آن هم دقت کنید. اصولاً فرش‌های ماشینی ۷۰۰، ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه هستند پس توصیه می‌کنیم برای اتاق پذیرایی از فرش با تراکم بالاتر استفاده کنید.

فرشتو تازه خریدی نگرانه شستنشی؟ شستشورو بسپار به بانو!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *