شست و شوی فرش گل ابریشم - قالیشویی بانو

شست و شوی فرش گل ابریشم


فرش ابریشم، یکی از بخش‌های اصیل و جدایی‌ناپذیر فرهنگ بااصالت ایرانی است که به دلیل کیفیت بالا، جلوه و نمای شگفت‌انگیزی دارد. فرش‌های ابریشمی انواع مختلفی دارند که فرش گل ابریشم یکی از انواع آن محسوب می‌شود. نظافت و شست و شوی فرش گل ابریشم، یکی از اصول اولیه در نگه‌داری این فرش‌های زیبا است که بر اساس شیوه خاصی انجام می‌شود. برای اطلاع از نحوه شست و شوی فرش گل ابریشم با ما همراه باشید.

فرش گل ابریشم چیست؟

فرش گل ابریشم، فرشی است که برای بافته شدن نقش‌ها و دور حاشیه‌های آن از نخ ابریشم استفاده شده است. در حقیقت می‌توان گفت در بافت این فرش، ابریشم طبیعی به کار رفته است. این نخ که درصد زیادی از آن را ابریشم خالص تشکیل می‌دهد، از ابریشم دور پیله کرم ابریشم به دست می‌آید. البته امروزه این فرش‌ها با ابریشم‌های طبیعی و مصنوعی تولید می‌شوند، اما ابریشم مصنوعی، هیچ‌گاه کیفیت و جلوه‌ی ابریشم طبیعی را ندارد.

شستشوی فرش شگی

فرش‌های شگی فرش‌های نرم و لطیفی هستند و پرزهای بلندی دارند و در طراحی دکوراسیون مدرن استفاده می‌شوند. اما با توجه به پرزهای بلند این فرش گرد و غبار به راحتی….

اصول شست و شوی فرش گل ابریشم

فرش‌های ابریشمی بسیار باارزش هستند و از دیرباز با فرهنگ ایرانی گره خورده‌اند. فرش گل ابریشم، یکی از زیباترین انواع فرش ابریشم است که اصول شست و شوی مخصوص به خود را دارند.

  • در مرحله نخست، باید تمامی گرد و غبارها از سطح فرش زدوده شوند. این کار تنها باید به وسیله دستگاه‌های مخصوص زدودن گرد و غبار انجام شود در غیر این صورت به الیاف فرش صدمه وارد می‌شود.
  • سپس فرش را خیس داده می‌دهند.
  • از مواد شوینده مخصوص برای شست و شو استفاده می‌کنند.
  • در این مرحله، پاروکشی و آبکشی فرش را انجام می‌دهند. آبکشی باید به گونه‌ای باشد که هیچ آبی در بافت فرش باقی نماند.
  • پس از آن‌که آبکشی به طور کامل انجام شد، فرش با دستگاه مخصوصی خشک می‌شود.

نظافت این فرش، کاری تخصصی است و باید به دست افراد کاربلد و ماهر در این زمینه انجام شود. شست و شوی فرش گل ابریشم در خانه امری دشوار است و ممکن است به فرش آسیب جبران‌ناپذیری وارد شود، پس اگر می‌خواهید فرش گل ابریشم خود را بشویید، این کار را به قالیشویی‌های معتبر بسپارید تا به دست کارشناس و متخصص در این زمینه انجام شود. در قالیشویی بانو، شست و شوی فرش گل ابریشم، زیرنظر کارشناس ماهر انجام می‌شود و مشتریان عزیز می‌توانند با اطمینان کامل از خدمات باکیفیت قالیشویی بانو بهره‌مند شوند.

شست و شوی فرش گل ابریشم - قالیشویی بانو

نگه‌داری از فرش‌ گل ابریشم چگونه است؟

نظافت و شست و شوی فرش گل ابریشم، یکی از اصول مهم در مراقبت و نگه‌داری از این نوع فرش است اما افزایش طول آن تنها به شست و شوی اصولی آن وابسته نیست و باید سایر موارد نیز در حفظ آن رعایت شود:

  • یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از افراد که فرش گل ابریشم دارند، پاک کردن لکه و آلودگی از سطح آن است. برای این کار باید از یک دستمال تمیز و سفید استفاده شود؛ زیرا ممکن است نه تنها لکه‌ها از بین نروند، بلکه لکه‌های جدید نیز به آن اضافه شوند.
  • فرش‌ گل ابریشم، یکی از باکیفیت‌ترین انواع فرش‌ها است اما بهتر است در محیط‌های پر رفت و آمد استفاده نشود. هم‌چنین باید از پرتوهای نور خورشید به دور باشد؛ زیرا نور خورشید به رنگ و کیفیت فرش گل ابریشم آسیب وارد می‌کند. این فرش‌ها به اندازه‌ای ارزشمند و زیبا هستند که بسیاری از افراد، از آن‌ها به عنوان تزییناتی برای دیوار‌های خود استفاده می‌کنند.
  • از آن‌جایی که ابریشم یک الیاف طبیعی است، پس احتمال بیدزدگی آن افزایش می‌یابد. برای آن‌که از بیدزدگی این فرش‌ها جلوگیری شود، از مواد مخصوصی استفاده می‌کنند که برای مدتی طولانی آن را حفظ می‌کند.

فرشت گل ابریشمه؟ بانو واسه شستشو کمک میکنه

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *