شستشوی فرش شگی

شستشوی فرش شگی


شستشوی فرش شگی چگونه انجام می‌شود؟

فرش‌های شگی فرش‌های نرم و لطیفی هستند و پرزهای بلندی دارند و در طراحی دکوراسیون مدرن استفاده می‌شوند. اما با توجه به پرزهای بلند این فرش گرد و غبار به راحتی داخل پرزهای آن نفوذ می‌کند و موجب کثیف شدن آن می‌شود. به همین دلیل یکی از نگرانی‌های خانم‌های خانه دار شیوه‌ی تمیز کردن فرش شگی است. در این مطلب شما را با شیوه‌ی صحیح شستشوی فرش شگی آشنا می‌کنیم.

جارو کردن فرش شگی

قبل از شستشوی فرش شگی اولین اقدام این است که روی آن را با جارو برقی تمیز کنید. برای اینکه فاصله‌ی بین پرزها به خوبی تمیز شود بهتر است قدرت مکش جاروبرقی را روی حداکثر بگذارید. همچنین علاوه بر اینکه روی فرش را تمیز می‌کنید آن را برگردانید و پشت آن را هم جارو بکشید. 

فرش شگی

فرش شگی به فرش‌های پرز بلند گفته می‌شود که در دکوراسیون مدرن استفاده می‌شود. این فرش‌ها نرم و لطیف هستند و وزن زیادی ندارند. همچنین راه رفتن روی آن‌ها حس خوبی به ما می‌دهد. استفاده از…..

غبارگیری از فرش شگی

ظاهر متفاوت فرش شگی باعث می‌شود آشغال و گرد و غبار به راحتی لای پرزهای آن نفوذ کند و باقی بماند. قبل از اینکه شستشوی فرش را شروع کنید ابتدا باید این گرد و غبارها و آشغال‌ها را از فرش جدا کنید. بهترین شیوه این است که فرش را روی طناب بیندازید و با یک چوب یا با دست به پشت فرش ضربه بزنید تا گرد و خاک آن جدا شود.

لکه زدایی فرش شگی

فرش‌های شگی در اتاق کودکان، اتاق نشیمن و آشپزخانه استفاده می‌شوند. به همین دلیل ممکن است روی آن مواد غذایی یا آبمیوه بریزد و آن را کثیف کند. درصورتی که فرش به این شکل کثیف شود ابتدا باید آن لکه را با حلال مناسب پاک کنید و سپس فرش را بشویید.

اگر لکه‌ای که روی فرش ریخته قدیمی است می‌توانید با استفاده از آب و سرکه آن لکه را تمیز کنید. یک پیمانه آب و یک پیمانه سرکه را با هم مخلوط کنید و اسفنج را به این محلول آغشته کنید و لکه را با آن تمیز کنید. البته به این نکته هم دقت داشته باشید که کشیدن پارچه روی پرزها ممکن است آن‌ها را خراب کند، پس بهتر است از دستمال یا اسفنج به صورت ضربه‌ای استفاده کنید.

شستشوی فرش شگی

شستن فرش شگی با شامپو فرش

بعد از جارو کردن و لکه زدایی می‌توانید کار شستشوی فرش را شروع کنید. شامپو فرش شوینده‌ی مناسبی برای فرش‌های شگی است و باعث می‌شود الیاف آن از آسیب محفوظ بماند. پس با توجه به دستورالعملی که روی شامپو نوشته شده مقداری از آن را داخل آب بریزید و کف حاصل از آن را با اسفنج  به آرامی روی فرش بکشید تا آن را تمیز کنید.

بعد از اینکه کار شستشو تمام شد با یک دستمال خشک روی فرش را پاک کنید تا رطوبت اضافی آن گرفته شود.

قالیشویی بانو با کادری مجرب و کارآزموده خدمات حرفه‌ای شستشوی فرش را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

فرش شگی داری؟ نمیتونی بیشوری؟ یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *