هر اطلاعاتی که در مورد رنگ‌گذاری فرش دستبافت با استفاده از قلمو لازم است بدانید - قالیشویی بانو

هر اطلاعاتی که در مورد رنگ‌گذاری فرش دستبافت با استفاده از قلمو لازم است بدانید


چگونه از قلم مو برای رنگ زدن فرش دستبافت استفاده کنیم؟

فرش‌های دستبافت در اثر استفاده‌ یا شستشوی نادرست دچار تغییر رنگ می‌شوند. اما اقداماتی مناسبی وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن فرش دستبافت را رنگ کرد. این اقدام که به رنگ‌گذاری یا قلم‌زنی معروف است با قلم مو و توسط افراد حرفه‌ای انجام می‌شود. این مطلب در مورد شیوه انجام رنگ‌گذاری فرش دستبافت با استفاده از قلم مواست.اگر فرش کهنه یا آسیب دیده دارید و می‌خواهید کارهای ترمیم و بازسازی آن را انجام دهید، بهتر است تا پایان این مطلب همراه ما باشید.


چرا به رنگ‌گذاری فرش دستبافت با استفاده از قلم‌مو نیاز داریم؟

خراب شدن رنگ الیاف فرش به یک علت نیست و عوامل مختلفی باعث تغییر رنگ فرش دستبافت می‌شوند. به طور مثال فرش‌هایی که با الیاف جنس نامرغوب بافته می‌شوند که رنگ پس می‌دهند نیاز به رنگ‌گذاری یا قلم زنی دارند. همچنین یکی از عواملی که باعث خراب شدن رنگ الیاف فرش‌ها می‌شود استفاده از شوینده نامناسب است. شوینده‌هایی که حاوی مواد سفید کننده باشد و سازگار با الیاف فرش نباشد، رنگ آن را خراب می‌کند. حتی شرایط شستشو و استفاده از آب داغ هم از عوامل آسیب‌رسان به کیفیت فرش دستبافت است.

هر اطلاعاتی که در مورد کپی‌برداری از نقشه فرش لازم است بدانید - قالیشویی بانو

طراحان نقشه‌های فرش با ذوق و سلیقه‌ی زیاد طرح‌های خاص و زیبایی را ایجاد می‌کنند. اما متاسفانه یکی از معضلاتی که در صنعت فرش وجود دارد، کپی‌برداری از نقشه‌های فرش است…

شیوه انجام رنگ‌گذاری فرش دستبافت با استفاده از قلمو چگونه است؟

برای ترمیم کردن فرش دستبافت و ترمیم رنگ پس دادگی یا بورشدگی فرش، می‌توان رنگ گذاری فرش دستبافت با استفاده از قلمو را انجام داد تا جلوه‌ی فرش دوباره زنده شود. در قلم‌زنی با توجه به جنس و رنگ فرش از مواد گیاهی یا شیمیایی برای ترمیم فرش استفاده می‌شود.قبل از استفاده از قلمو باید نوع آسیب فرش به دقت بررسی شود و اگر نیازی به رفوکاری یا شسشتوی فرش وجود دارد انجام شود.

زیرا تا مدتی بعد از رنگ گذاری فرش دستبافت با استفاده از قلمو نباید فرش‌ را بشویید. در واقع یکی از مهم‌ترین مراحل این روش تثبیت رنگ است که فقط با شستشو نکردن فرش و مراقبت از آن انجام می‌شود.در نهایت برای رنگ‌گذاری فرش دستبافت از قلم‌موهای مخصوص این کار استفاده می‌شود. البته فقط از یک قلمو استفاده نمی‌شود و قلم‌های شماره‌های مختلف برای این کار با توجه به ظرافت فرش باید در نظر گرفته شود.

آیا رنگ‌گذاری فرش دستبافت با استفاده از قلمو یک کار تخصصی است؟

این اقدام تخصصی است و کسی که می‌خواهد آن را انجام دهد باید تخصص کافی داشته باشد. زیرا انتخاب رنگی که کاملا مشابه رنگ اصلی باشد و ثابت کردن آن روی فرش نیاز به مهارت دارد.

هر اطلاعاتی که در مورد رنگ‌گذاری فرش دستبافت با استفاده از قلمو لازم است بدانید - قالیشویی بانو

ترمیم فرش‌ها را به کدام قالیشویی بسپاریم؟

اگر می‌خواهید کارهای ترمیم و بازسازی فرش‌ها را به یک قالیشویی معتبر بسپارید، ما قالیشویی بانو کرج را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این قالیشویی کارکنان با تجربه و حرفه‌ای مشغول به کار هستند و بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهند.با ثبت سفارش آنلاین در سایت می‌توانید از ده درصد تخفیف استفاده کنید. راه ارتباطی دیگر با قالیشویی از طریق شماره تلفن‌های ۰۲۶۳۴۱۱۸ و ۳۴۲۰۸۲۵۲ است.

هر اطلاعاتی که در مورد رنگ‌ گذاری فرش دستبافت با استفاده از قلمو لازمه بدونید رو بانو میگه

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *