تاثیرات هوای خروجی جاروبرقی - قالیشویی بانو

تاثیرات هوای خروجی جاروبرقی


جاروبرقی همه آلودگی‌های فرش را به خود جذب کرده و در کیسه داخلش جمع‌آوری می‌کند اما همه این آلودگی‌ها به‌وسیله جاروبرقی جذب نمی‌شوند و دراین‌بین ذره‌های ریز و غیرقابل مشاهده‌ای هستند که بعد از کشیدن جارو به‌وسیله هوای خروجی از جاروبرقی در هوا به‌طور معلق باقی‌مانده و می‌توانند باعث اختلال در تنفس ما بشوند.
باکتری‌ها و میکروب‌های موجود در داخل کیسه جاروبرقی در زمان جارو کشیدن در هوای اتاق و بر روی فرش و لباس‌ها پخش می‌شوند و با هر بار تنفس در آن محیط وارد سیستم تنفسی انسان‌ها می‌شوند، آیا تابه‌حال به فکر این مسئله بوده‌اید؟ در ادامه قصد داریم درباره تأثیرات هوای خروجی جاروبرقی بر سلامت صحبت کنیم با ما همراه باشید.

تأثیرات هوای خروجی جاروبرقی بر سلامت

همه خانم‌های خانه‌دار سعی می‌کنند خانه خود را همیشه تمیز، مرتب و عاری از هر نوع آلودگی نگه‌دارند. برای رسیدن به این هدف به‌طور هفتگی کارهای مختلفی مانند کشیدن جاروبرقی، شستن ظروف، گردگیری، پاک کردن و غیره را انجام می‌دهند؛ اما شاید برایتان تعجب‌آور باشد که بدانید که استفاده از وسایل برقی برای تمیز کردن خانه ممکن است باعث کاهش طول عمرتان شود.

اگر فرش نباشد، هیچ خانه‌ای شکل و فرم نمی‌گیرد. و اگر این فرش دستباف باشد، جلوه و نمای بیشتری هم دارد. بنابراین حفاظت از فرش دستباف و جلوگیری از….

این مسئله مخصوصاً در استفاده از جاروبرقی پررنگ‌تر دیده می‌شود. شاید تکنولوژی فواید بسیار زیادی داشته باشد و کارهای مختلف خانگی را برای خانم‌ها راحت‌تر کرده باشد اما همیشه راحتی به معنی سلامتی بیش‌تر نیست. طبق تحقیقات مشترک محققان کانادایی و استرالیایی استفاده از وسایل برقی مثل جاروبرقی باعث تهدید سلامتی افراد می‌شود.
طبق این بررسی‌ها، هوای خروجی جاروبرقی شامل باکتری‌های مضر است و به‌کارگیری همیشگی این وسیله در محیط‌های خانگی احتمال مبتلا شدن به بیماری‌های عفونی را بالا می‌برد.
همین‌طور افراد حساس مثل کودکان خردسال، افراد مبتلابه آلرژی، افراد سالمند و افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف‌تری هستند بیش‌تر از دیگران تحت تأثیر هوای خروجی از جاروبرقی قرار می‌گیرند.
همچنین باکتری‌هایی که در داخل کیسه جاروبرقی وجود دارند علاوه بر خطرهای سلامتی که برای انسان دارند بلکه دارای ژن‌هایی هستند که دارای مقاومت بالایی در مقابل آنتی‌بیوتیک بوده و باعث می‌شوند تأثیر داروها در بدن کاهش پیداکرده و عملکرد درست را نداشته باشند.
به همین دلیل اگر به بیماری خاصی مبتلا شوید که احتیاج به درمان آنتی‌بیوتیکی دارد با مشکل مواجه خواهید شد. لازم به ذکر است که گردوغبار و هوای خروجی از جاروبرقی می‌تواند در اطفال باعث منتقل کردن عفونت‌های حاد غذایی شود و درنتیجه عواقب خطرناکی مثل سندرم مرگ ناگهانی را در آن‌ها به همراه داشته باشد.

شستشوی فرش شگی

درنهایت می‌توان گفت هوای خروجی از جاروبرقی می‌تواند باعث ایجاد یا تشدید بیماری‌های مختلف مانند آلرژی، آسم، بیماری‌های عفونی و غیره شود و به‌طورکلی برای کودکان، میان‌سالان و افراد با ریه‌های حساس و مبتلابه آلرژی و حساسیت بسیار مضر و خطرناک است.

راه‌حل کاهش تأثیرات هوای خروجی جاروبرقی بر سلامت

راه‌حل نسبی که برای کاهش تأثیرات هوای خروجی جاروبرقی بر سلامت وجود دارد این است که اولاً کیسه جاروبرقی را به‌موقع عوض کنید، دوما به‌طور منظم و هفتگی از جاروبرقی استفاده کنید. این دو روش به شما کمک می‌کند تا درصد آلودگی‌ها را تا درصد زیادی پایین بیاورید.

سخن پایانی

در این مقاله درباره تأثیرات هوای خروجی جاروبرقی بر سلامت صحبت کردیم. استفاده از جاروبرقی به خاطر کاربرد و مزیت‌های آن در محیط‌های مختلف رایج و محبوب است اما بهتر است در این مسئله افراط نکنید تا باعث کاهش سلامتی خود در حین انجام دادن آن نشوید.

میخوایی فرشتو بشوری و جارو بکشی؟ همه اینکارارو بسپار به بانو

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *