اطلاعات کامل در مورد کاربرد ابزار و وسایل رنگ آمیزی در نقشه فرش


آشنایی با کاربرد ابزار و وسایل رنگ آمیزی در نقشه فرش

طراحی نقش فرش کار بسیار با اهمیت و در عین حال سختی است که رنگ آمیزی بخش مهمی از آن را تشکیل می‌دهد. کسی که این کار را انجام می‌دهد باید دانش و اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشد و از ابزارها و وسایل مخصوصی استفاده کند. این مطلب در مورد ابزار و وسایل رنگ آمیزی در نقشه فرش است و کاربرد هر کدام از آن‌ها را بیان می‌کند. پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

ابزارهای رنگ آمیزی در نقشه فرش

ابزارهای رنگ امیزی به تمام آلاتی گفته می‌شود که هنرمند نقاشی فرش از آن‌ها استفاده می‌کند که کار رنگ آمیزی را انجام دهد و طرح و نقشه‌یخاص و متمایزی را ایجاد کند. موارد زیر ابزارها و وسایل رنگ آمیزی در نقشه فرش هستند.

اطلاعات کامل در مورد روش کشیدن قلم رنگ بر روی کاغذ نقشه فرش - قالیشویی بانو

از سال‌ها پیش تا کنون فرش یکی از لوازم اصلی دکوراسیون داخلی منازل بوده است و هنر فرش‌بافی منبع درآمد بسیار مهمی است. یکی از مهم‌ترین مراحل بافت یک فرش زیبا…

  •  طرح اصلی: این طرح همان نقشه اولیه است که ریزه‌کاری و رنگ ندارند و طراح از آن برای ایجاد نقشه‌ی فرش استفاده می‌کند.
  •  میز تحریر: میزی مخصوص رنگ آمیزی نقشه فرش است که می‌توان نقشه را روی آن پهن کرد و مارهای رنگ آمیزی و نقطه‌چینی را انجام داد.
  •  میز مخصوص کپی: این میز شباهت زیادی به میز تحریر دارد، اما سطح آن شیشه‌ای است و لامپ مهتابی روی آن قرار دارد. طراحی این مدل از میز به دلیل این است که طراح بتواند ریزه‌کاری‌ها را با دقت انجام دهد.
  • صمغ: صمغ به ماده‌ای پودری گفته می‌شود که باعث می‌شود رنگ به محل مورد نظر بچسبد. از صمغ در نقطه‌گذاری استفاده‌ی زیادی می‌شود، زیرا اگر از آن استفاده نشود، رنگ‌ها بعد از نقطه‌گذاری نمی‌توانند به خوبی به نقشه بچسبند و پخش می‌شوند.
    صمغ از درختان مختلفی گرفته و آماده می‌شود. اما معمولا صمغ درخت انبه بیشتر از انواع دیگر استفاده می‌شود چون چسبندگی مطلوبی را از نظر متخصصان فرش ایجاد می‌کند.
  • قلمو: کار رنگ آمیزی و نقطه زنی فرش با قلم‌های مخصوص انجام می‌شود.
اطلاعات کامل در مورد کاربرد ابزار و وسایل رنگ آمیزی در نقشه فرش - قالیشویی بانو

نحوه ساختن رنگ‌های نقشه فرش چگونه است؟

در رنگ آمیزی نقشه فرش لازم است رنگ‌های هم خانواده با درصدهای متفاوت با هم ترکیب شوند. شیوه ساختن این رنگ‌ها در نقشه باید کاملاً با هم تناسب داشته باشد. زیرا اگر به این مورد توجه نشود رنگ دلخواه طراح یا مشتری به دست نمی‌آید.

فرش‌ها را به کدام قالیشویی بسپاریم؟

قالیشویی بانو کرج مجهز به ماشین آلات و دستگاه‌های پیشرفته و تخصصی است و کارکنان با تجربه و ماهری دارد که کارهای شستشو و تمیز کردن فرش‌های دستبافت و ماشینی را با دقت بالایی انجام می‌دهند. ویژگی بارز این قالیشویی این است که سفارشات را در کوتاه‌ترین زمان به مشتری تحویل می‌دهد و بابت ارائه خدمات قیمت مناسبی دریافت می‌کند.برای ارتباط با قالیشویی با شماره تلفن ۰۲۶۳۴۱۱۸ تماس بگیرید یا اینکه سفارشات را در سایت قالیشویی ثبت کنید و ده درصد تخفیف بگیرید.

 

 

آشنایی با کاربرد ابزار و وسایل رنگ آمیزی نقشه فرش در قالیشویی بانو

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *