اطلاعات کامل در مورد رنگ‌های بافت قالی - قالیشویی بانو

اطلاعات کامل در مورد رنگ‌های بافت قالی


آشنایی با انواع رنگ‌های مورد نیاز بافت قالی

وقتی به فرش‌های دستبافت نگاه می‌کنید با ترکیب متنوعی از رنگ‌های زیبا روبرو می‌شوید که در کنار هم زیبایی خاصی را ایجاد می‌کنند. آیا با انواع رنگ‌هایی که در بافت قالی مورد استفاده قرار می‌گیرند آشنایی دارند و می‌دانید پایه‌ی این رنگ‌ها از چیست. در این مطلب انواع رنگ‌های بافت قالی را به شما معرفی می‌کنیم.


رنگ‌های طبیعی بافت قالی

بخشی از رنگ‌های بافت قالی مربوط به رنگ‌هایی هستند که به طور طبیعی از گیاهان و جانوران یا فلزات بدست می‌آیند. استفاده از این رنگ‌ها نیاز به دقت و مهارت بالایی دارد اما ماندگاری این رنگ‌ها زیاد است.روناس، پوست گردو، برگ مو، توت سیاه،کاه، بقم و بزغنج نمونه‌هایی از رنگ‌های گیاهی هستند که برای تولید رنگ‌های زیر استفاده می‌شوند.

 •  برگ مو برای رنگ سبز، زرد
 •  پوست انار برای رنگ زرد، قهوه‌ای، مشکی، نارنجی
 •  بقم برای تولید رنگ سرخ
 •  بزغنج برای رنگ قرمز، خاکستری و مشکی
 • توت سیاه برای رنگ‌های بنفش و قرمز
 •  کاه برای رنگ زرد
 •  پوست گردو برای رنگ‌های کرم، شتری و قهوه‌ای
هر اطلاعاتی که در مورد کاربرد دندانه در رنگرزی لازم است بدانید - قالیشویی بانو

صباغی یا رنگرزی به اقداماتی گفته می‌شود که پشم و ابریشم در محلولی از رنگ فرو می‌رود و رنگ آمیزی می‌شود. در انجام این اقدامات دندانه‌ها هم نقش با اهمیتی دارند.

رنگ‌های مصنوعی بافت قالی

گروهی از رنگ‌های مورد نیاز برای بافت قالی رنگ‌هایی هستند که بر پایه‌ی مواد شیمیایی ساخته می‌شوند و شامل دو دسته زیر است.

 •  رنگ‌های جوهری

رنگ‌های جوهری که به آن رنگ‌های آنیلینی گفته می‌شود از آنیلین که ارزان قیمت و فرار است تولید می‌شود. قیمت ارزان این رنگ‌ها باعث شده بسیاری از افراد از این رنگ‌ها استفاده کنند اما لازم است بدانید رنگ‌های جوهری مرغوب نیستند و خیلی زود در برابر شستشو یا نور خورشید مقاومت خود را از دست می‌دهند و خراب می‌شوند. پس استفاده از این رنگ‌ها فقط به کسانی که به دنبال جذابیت ابتدایی هستند توصیه می‌شود.

 •  رنگ‌های کرومی

رنگ‌های کرومی که به رنگ‌های دندانه‌ای هم معروف هستند، گروه دیگری از رنگ‌های بافت قالی هستند که از دانه کروم یا بیکربنات پتاسیم تشکیل می‌شوند و رنگ‌های حاصل از آن‌ها ثبات و شفافیت دارد.رنگ‌های کرومی از لحاظ ویژگی‌های ثبات در برابر شستشو و نور تقریباً شبیه رنگ‌های طبیعی هستند اما با کهنه شدن فرش جلوه‌ی خود را از دست می‌دهند و کدر می‌شوند.

دندانه کردن چیست؟

لازم است بدانید از دندانه برای تثبیت رنگ الیاف خامه و جذب بهتر رنگ های بافت استفاده می‌شود که شامل دو گروه زیر است.

 1. دندانه‌های نباتی مثل پوست درخت بلوط و سماق
 2.  دندانه‌های معدنی مانند نیکل، کروم، قلع، روی و املاح آلومینیوم
اطلاعات کامل در مورد رنگ‌های بافت قالی - قالیشویی بانو

معرفی قالیشویی بانو

قالیشویی بانو در کرج بیش از ۵۰ سال سابقه‌ی شستشوی انواع فرش دستبافت و ماشینی دارد و کارهای تمیز کردن و خشکشویی مبلمان راحتی و سلطنتی را در محل انجام می‌دهد. تعرفه‌های ارائه خدمات در این مجموعه کاملا مناسب و مقرون به صرفه است و در مدت زمان کوتاهی به مشتریان ارائه می‌شود.

چگونه سفارشات خود را در سایت قالیشویی بانو ثبت کنیم؟

ثبت سفارش در قالیشویی به صورت تلفنی و آنلاین انجام می‌شود.شماره تماس‌های ۰۲۶۳۴۱۱۸ و خطوط ویژه ۳۴۲۰۸۲۵۲ و ۳۲۷۲۸۱۷۲ در اختیار مشتریان قرار دارد. همچنین با ثبت سفارش در وب سایت آنلاین قالیشویی می‌توانید ده درصد تخفیف بگیرید.

اطلاعات کامل در مورد رنگ‌های بافت قالی رو از بانو یاد بگیر !

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *