کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو

کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو


دلیل کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو

فرش دستبافت و ماشینی یکی از اجزای اصلی دکوراسیون منازل ایرانی است. در گذشته خانم‌های خانه‌دار فرش‌ها را در خانه می‌شستندف اما در حال حاضر با توجه به زندگی آپارتمان نشینی این امر امکان پذیر نیست و شستن فرش‌ها به قالیشوئی سپرده می‌شود. اما در فرایند شستشوی فرش ممکن است رنگ آن تغییر کند. در این مطلب شما را با دلایل کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو آشنا می‌کنیم.

  • استفاده از شوینده نامناسب

یکی از موارد مهمی که برای شستشوی فرش باید به آن توجه کرد استفاده از شوینده مرغوب و با کیفیت است. چون شوینده‌های نامرغوب موجب آسیب به رنگ فرش و از دست رفتن کیفیت آن می‌شوند. همچنین اگر از حلال‌های نامناسب برای لکه‌برداری فرش استفاده شود، رنگ آن تغییر می‌کند. به طور مثال اگر از آمونیاک برای لکه بری فرش پشمی استفاده شود یا اگر از وایتکس برای تمیز کردن لکه استفاده شود، رنگ فرش تغییر می‌کند.

پس قبل از اینکه حلال یا شوینده‌ای را روی فرش بریزید، ابتدا ان را روی یک قسمت کوچک از فرش امتحان کنید و درصورتی‌که تغییر رنگی مشاهده نکردید آنگاه تمام فرش را بشویید.  

دلایل رنگ پس دادن قالی هنگام شستشو

شستشوی قالی آن هم به‌شکل اصولی و بدون پس دادن رنگ یا آسیب دیدن، نیازمند رعایت اصول و نکاتی است. بسته به نوع و جنس الیاف در فرش، نکات ظریفی وجود دارد که….

  • استفاده از آب داغ

آبی که برای شستشوی فرش استفاده می‌شود باید سرد باشد تا موجب خراب شدن رنگ الیاف فرش نشود. حتی در برخی مواقع آب ولرم هم موجب آسیب به کیفیت فرش می‌شود.

  • خشک شدن فرش زیر نور مستقیم خورشید

فرش بعد از شستشو و گرفتن آب اضافی باید در سایه یا در محیط گرمخانه خشک شود. فرشی که زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرد دچار تغییر رنگ می‌شود یا به اصطلاحی سفید می‌شود. به همین جهت لازم است خشک کردن فرش در خانه یا قالیشویی در محل مناسب انجام شود تا آسیبی به رنگ آن وارد نشود.

  • نشستن غبار روی فرش خیس

درصورتی‌که بعد از شستشوی فرش و درحالتی که فرش خیس است روی آن گرد و غبار بنشیند، رنگ آن دچار تغییر می‌شود. پس اگر در خانه فرش را شستید حتماً آن را در محلی پهن کنید که دور از گرد و غبار خشک شود.

  • خیس ماندن فرش

بعد از شستشوی فرش باید آب اضافی آن گرفته شود و در مکان مناسب قرار داده شود تا خشک شود. اما اگر فرش به همان حالت خیس چند ساعت باقی بماند آب روی ریشه‌های آن می‌ریزد و باعث می‌شود ریشه‌ها زرد شوند.

کمرنگ شدن فرش بر اثر شستشو

قالیشوئی بانو سال‌ها تجربه و تخصص کافی برای لکه برداری و شستشوی فرش دارد و با استفاده از مهارت و تخصص کارکنان حرفه‌ای به خوبی می‌تواند از عهده‌ی شستشو و تمیز کردن فرش‌ها بربیاید. این مرکز معتبر برای شستن فرش‌ها از شوینده‌ی مرغوب استفاده می‌کند، به همین دلیل فرش دستبافت یا ماشینی که به این مرکز می‌سپارید دچار تغییر رنگ نمی‌شود و سالم می‌ماند. در صورتی‌که در کرج و حومه زندگی می‌کنید، برای ارتباط با کارکنان قالیشوئی با شماره تلفن ۰۲۶۳۴۱۱۸ می‌توانید تماس بگیرید.

فرشت بخاطر شستشو رنگش رفته؟ ترمیمشو بسپار به بانو!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *