تاثیر نظافت فرش بر حذف ویروس ها از جمله کرونا

فرش یکی از عناصر کلیدی در خانه های ایرانی به شمار می آید. با توجه به این امر که این فرش ها روزانه بارها و بارها به صورت نزدیک با ما تماس دارند باید به نظافت آن ها اهمیت خاصی بدهیم. یکی از پروتکل های بهداشتی برای مبارزه با ویروس جدید کووید ۱۹ یا همان کرونا ویروس، نظافت و ضدعفونی سطوحی که در معرض تماس زیاد هستند، است. با توجه به این که روند رشد این ویروس مرگبار به سرعت در حال افزایش است و هیچ دارو و یا واکسن خاصی تولید نشده است، نظافت اهمیت خاصی پیدا می کند.

همه ی ما روزانه شیر های آب و سایر سطوح پر استفاده را ضد عفونی می کنیم اما تا به حال پیش آمده است که به فرش زیر پای خود بیشتر دقت کنید. فرش ها با سطحی زبر و ناهموار مستعد جذب بیشترین ویروس هستند و همان گونه که گفته شد در نبود واکسن و دارو بهترین راهکار شست و شو با مواد شوینده است. بنابراین بهتر است همین امروز برای شست و شوی فرش خود اقدام کنید و از بیماری خود و اعضای خانواده ی خود جلوگیری کنید.

شماره تماس پنج رقمی ویژه قالیشویی  کرج

۳۴۱۱۸

آیا شست و شوی فرش به جلوگیری از ویروس کرونا کمک می کند؟

همان گونه که گفته شد تنها راه فعلی بشر برای مقابله با ویروس کرونا شست و شوی مداوم دست ها و وسایل با شوینده ها است. فرش ها یکی از سطوحی هستند که همه با آن ها در تماس مستقیم هستند. این امر به خصوص در کودکانی که بر روی چهار دست و پا راه می روند صدق می کند. مطالعات و شواهد نشان می دهد که کودکان نیز در معرض ابتلا به کووید ۱۹ هستند و حتی دارای علائم مرگبار تری چون سکته مغزی و قلبی هستند. بنا بر جانب احتیاط یکی از مواردی که باید در نظافت خانه به خاطر داشته باشید شست و شوی دائم فرش ها است.

با توجه به زندگی شهری امروزه و قرنطینه ای که باید برای اعضای خانواده صورت بگیرد، یکی از بهترین راه های نظافت فرش، سپردن آن ها به شرکت های شست و شوی فرش است. این شرکت ها با توجه به پروتکل های بهداشتی و با مواد شوینده خاص خود فرش های شما را به بهترین نحو شست و شو می دهند و از ورود هر گونه آلودگی ویروسی به خانه ی شما جلوگیری می کنند. ماشین های شوینده بدون دخالت انسانی و با نهایت تمیزی فرش ها را شست و شو داده و با بسته بندی آن را درب منزل شما تحویل می دهند.

قالیشویی های چگونه ویروس کرونا را از بین می برند؟

شست و شو با مواد شوینده تنها سلاحی است که در مقابل این ویروس مرموز داریم و قالیشویی های با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و با استفاده از ماشین های شوینده و مواد شوینده به خوبی تمام بافت فرش را شست و شو می دهند. شست و شوی ماشینی به قالیشویی ها اجازه می دهد که تمام قسمت های فرش را به طور تمام و کمال تمیز کنند تا هیچ اثری از ویروس بر روی فرش شما نماند. این گونه شما می توانید از خانواده و فرزند دلبند خودتان به خوبی محافظت کنید.

توجه به این نکته ضروری است که شوینده تا زمانی تاثیر حداکثری دارند که مواد شوینده زمان خاصی بر روی بافت فرش باقی بمانند. قالیشویی ها این نکته را نیز در نظر دارند. با استفاده از مواد شوینده مختلف و زمان شست و شوی مناسب، تمام ویروس های موجود در فرش نابود می شود. شما می توانید با اطمینان از از سلامت و بهداشتی بودن فرش هایتان از آن ها استفاده کنید.

چه نکاتی را برای تمیز نگهداشتن فرش خود رعایت کنیم؟

۱٫ لباس های خود را در خانه تکان ندهید!

دقت کنید که بیرون از منزل ویروس ممکن از هر لحظه بر روی لباش شما بنشیند پس وقتی به خانه رسیدید لباس ها را بدون تکان دادن آویزان کنید. با این کار از آلوده شدن محیط و فرش ها جلوگیری می کنید.

۲٫خرید های خود را روی زمین نگذارید.

توجه کنید که بعد از ورد به خانه، وسایل را بر روی مکانی قرار دهید که قابل شست و شو باشد. در غیر این صورت مجبور خواهید بود با فواصل زمانی کمتری فرش خود را بشویید و در همین حین احتمال ابتلای خود را به این ویروس افزایش می دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *