شستشوی فرش کاشان در کرج

شستشوی فرش کاشان در کرج


  فرش کاشان در دو دسته­بندی کلی فرش دستباف و ماشینی قرار دارد. نوع دستباف فرش کاشان در سه دسته اصلی ترنج، خشتی و افشان با استفاده از دستگاه و دارهای قالی بافته می­شوند. از سه دسته اصلی فرش کاشان، نوع ترنج آن، علاقه­مندان خاص خود را از سراسر دنیا به خود جلب کرده است؛ فرش کاشان ترنجی، دارای حاشیه­های پهن در چهار طرف فرش و طرح بیضی و دایره­ای در میانه فرش است.

  طرح افشان در فرش کاشان، فرش را مزین به طرح­ای آشفته و افشان می­کند؛ به این صورت که در وسط فرش طرحی از گل­ها با ساقه بلند و پر برگ دیده می­شود و در انتها هر شاخه منشعب و شاخه­های دیگر به وجود می­آیند. در طرح خشتی نیز، مستطیل­های که مشابه خشت هستند فرش را به چند قسمت مساوی تقسیم کرده­اند و در درون هر خشت نقشی متفاوت دیده می­شود.

   فرش کاشان ماشینی نیز مانند سایر فرش­های ماشینی با معیارهای خاصی سنجیده می­شوند. به عنوان مثال تراکم عرضی یا در اصطلاح عام شانه فرش. نوع ماشینی فرش کاشان در انواع ۵۰۰، ۷۰۰، ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ شانه تولید و عرضه می­شود. البته نوع ۱۵۰۰ شانه فرش کاشان هم در بازار موجود است که به لحاظ ظرافت و کیفیت شباهت بسیاری به نوع دستبافت این فرش دارد.

فرش وینتیج چیست؟

در سال‌های اخیر، روند جدیدی در صنعت فرش پدیدار شده است به‌این‌صورت که فرش‌های قدیمی برای تکمیل دکوراسیون خانه‌های مدرن امروزی، تغییر شکل پیدا کرده‌اند…..

  با توجه به نکاتی که گفته شد، واضح است که نگه­داری و نظافت از فرش کاشان به اندازه فرایند تولید آن دشوار است. به همین دلیل بسیاری از خانواده­ها ترجیح می­دهند کار شستوشوی این نوع فرش­ها را به کارشناسان قالیشویی بسپارند. در کارخانه­های حرفه­ای قالیشویی، مانند قالیشویی بانو در کرج، فرش­ها تحت نظر کارشناسان فرش و با استفاده از مناسب­ترین روش شستوشوی هر فرش، شستوشو، ترمیم و نظافت می­شوند.

شستوشوی فرش کاشان در قالیشویی بانو

  تخصص پرسنل یک مجموعه قالیشویی در رابطه با صنایع دستی فرش تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت کاری این مجموعه دارد. آگاهی نسبت به دانش روز و تسلط بر نحوه صحیح شستوشوی هر فرش بنا به جنس، رنگ و الیاف به کار رفته در آن، روش‌های مختلفی را برای شستشوی فرش به همراه می آورد.

   قالیشویی بانو به عنوان قالیشویی حرفه­ای فعال در کرج، توانسته است با آموزش پرسنل خود اقدامی مهم در این راستا برای بهبود کیفیت خدمات خود ارائه دهد.

   برخلاف تصور اکثر افراد جامعه، شستشوی فرش با روش‌های کاملا مدرن و مکانیزه به معنی برتری خدمات قالیشویی نیست. در مجموعه قالیشویی بانو، فرش ها بر اساس تفکیک نوع بافت، الیاف و نوع نخ به فرش های ماشینی و دستی تقسیم می شوند که هر کدام به روش های جداگانه­ای گردگیری و شستوشو می شوند.

شستشوی فرش کاشان در کرج

  قالیشویی بانو در کنار استفاده از روش های مدرن در شستوشوی فرش، از  روش‌های سنتی نیز ستفاده می‌کند. در کارخانه قالیشویی بان، بر روند شستشوی فرش‌های نفیس‌تر مانند فرش‌های دستباف،ابریشمی و کاشان نظارت سختگیرانه تخصصی­تری اعمال می شود.

  برای ثبت سفارش خدمات مورد نظر خود می­توانید به دو طریق ثبت سفارش اینترنتی در وب­سایت قالیشویی بانو و یا تماس تلفنی با کارشناسان ما، اقدام نمایید.

فرش کاشان داری شستنشو بسپار به بانو!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *