مزایا و معایب شستشوی تابلو فرش یا مواد نانو

شستشوی تابلو فرش برای بسیاری از ما نوعی دغدغه محسوب می‌شود. چرا که تابلو فرش نوعی کالای ارزنده است و نگهداری درست و اصولی از آن در حفظ ارزشش تاثیر بسیاری دارد. به‌همین دلیل دقت می‌کنیم که تاحد امکان اجازه ندهیم تا تابلوفرش‌مان کثیف شود و اگر نیاز به شستشو پیدا کرد، آن را به قالیشویی معتبر و مورد اعتمادی می‌سپاریم.

همچنین اطمینان حاصل می‌کنیم که شستشوی تابلو فرش ما با روش‌های اصولی و صحیح انجام خواهد شد. یکی از روش‌های جدید شستشوی فرش که برای تابلو فرش‌ها نیز توصیه می‌شود، نانوشویی است. اکنون قصد داریم کمی بیشتر درباره نانونشویی تابلو فرش و مزایا و معایب آن صحبت کنیم تا شما پیش از انتخاب روش شستشوی تابلو فرش خود، آگاهی کافی درمورد این روش داشته باشید.

نانو شویی چیست؟

چند سالی است که مواد نانو به‌دلیل کارآیی زیاد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد راه خود را در قالیشویی نیز باز کرده و به‌منظور نظافت بهتر، ضدعفونی کامل و حفظ طولانی مدت تمیزی فرش مورد استفاده قرار می‌گیرند. مواد نانو تا حد زیادی مانع از لک شدن و کثیف شدن مجدد فرش‌ها می‌شوند و از رشد انواع قارچ‌ها و میکروب‌ها درون بافت فرش تا ۹۹ درصد پیشگیری می‌کنند. ضمن اینکه کمک می‌کنند تا انواع لکه‌های ماندگار و قدیمی از بین رفته، تیرگی رنگ که دراثر شستشوی نادرست قبلی ایجاد شده برطرف شود و ریزترین نقاط در بافت فرش تمیز گردد. بنابراین باید گفت مواد نانو شستشوی حرفه‌ای و بی‌نقصی را برای فرش به‌ارمغان می‌آورند.

شستن فرش یکی از بخش‌های ضروری نظافت منزل است که در قالیشویی با بهترین کیفیت و بدون آسیب به فرش ماشینی انجام می‌شود. این مورد به خصوص در مورد فرش‌های ماشینی ابریشمی اهمیت زیادی دارد…

مزایای شستشوی تابلو فرش با مواد نانو

از آنجا که ما تابلو فرش را مانند فرش‌های روی زمین مداوم و همیشه جارو نمی‌زنیم، شامپو نمی‌کشیم و تمیز نمی‌کنیم، به‌مروز زمان خاک و گرد و غبار زیادی روی آن می‌نشیند. همچنین قرار گرفتن آن روی دیوار ممکن است شرایط نم‌گرفتن فرش، ایجاد قارچ و کپک را در آن فراهم کند. درنتیجه وقتی تصمیم به شستشوی تابلو فرش می‌گیریم، باید از یک روش شستشوی اصولی و عمیق استفاده کنیم. شستشوی تابلو فرش با مواد نانو می‌تواند مزایای زیر را همراه داشته باشد:

  •  دیرتر کثیف شدن و خاک گرفتن تابلوفرش درنتیجه عدم نیاز به شستشوی مجدد در فاصله کوتاه
  •  تمیز شدن عمقی و کامل تابلوفرش
  • برگشت درخشش مجدد تابلو فرش و جلوه رنگ‌های آن
  •  پیشگیری از رشد قارچ‌ها و میکروب‌ها در باف تابلو فرش
  •  پیشگیری از خاک گرفتن مجدد تابلو فرش
  •  پاک شدن هرگونه لکه روی تابلو فرش

بنابراین، درواقع، ما با نانوشویی تابلو فرش، ما به حفظ ارزش آن کمک کرده و مانع از آسیب به آن خواهیم شد.

معایب نانوشویی تابلو فرش

اگر بخواهیم درمورد معایب شستشوی تابلو فرش با مواد نانو بگوییم، تنها می‌توان به قیمت بالای این روش شستشو اشاره کرد. البته با کمی دقت در مجموعه مزایای و معایب شستشوی تابلو فرش با مواد نانو به این نتیجه خواهیم رسید که این مورد نیز عیب محسوب نمی‌شود. چرا که شما با پرداخت مبلغی بالاتر برای شسشوی تابلو فرش خود، به حفظ ارزش آن کمک کرده‌اید و آن را از شسته شدن مداوم بی‌نیاز ساخته‌اید.یعنی آنچه فرش و تابلو فرش را دچار آسیب جدی و فرسودگی خواهد کرد. درنتیجه نانوشویی تابلو فرش می‌تواند انتخابی درست و دقیق برای شستشوی تابلوفرش‌های ارزنده شما باشد.

تابلو فرش داری؟ نمیتونی بیشوری؟ یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *