شستن روفرشی

شستن روفرشی


شستن روفرشی در منزل

فرش یکی از اجزای دکوراسیون منازل است که به دلیل ارزش و قیمتی که دارد باید به خوبی از آن نگهداری شود. یکی از این راه‌ها این است که روی فرش را با روفرشی بپوشانیم تا به جای کثیف شدن فرش و شستن آن، روفرشی را بشوییم. در این مطلب شما را با راه‌های شستن روفرشی آشنا می‌کنیم.

شیوه‌ی صحیح شستشوی روفرشی

خانم‌های خانه‌دار که تمایل دارند روفرشی را در خانه بشویند با شیوه‌ی صحیح شستشوی آن آشنا باشند تا کیفیت روفرشی کم نشود و از طرف دیگر به خوبی تمیز شود. پس اگر می‌خواهید با این شیوه آشنا شوید، مراحل زیر را دنبال کنید.

  • غبار گیری روفرشی

اولین مرحله برای شستن روفرشی این است که آن را به خوبی بتکانید و گرد و غباری یا چیزهایی که روی آن ریخته را جدا کنید. می‌توانید روی روفرشی جرو برقی بکشید یا اینکه آن را در فضای باز بتکانید.

همه چیز در مورد شستشوی تاتامی

تاتامی نوعی از کفپوش است که در سالن‌های ورزشی و مهدکودک‌ها برای پوشاندن کف، جایگزین فرش و موکت می‌شود. مزیت استفاده از آن ضربه گیر بودن و مناسب بودن برای ورزش و بازی کردن است….

  • خیس کردن روفرشی

در مرحله‌ی بعد برای اینکه روفرشی به خوبی تمیز شود، یک تشت را از آب پرکنید و رو فرشی را داخل آن قرار دهید، سپس کمی شوینده روی روفرشی بریزید. بهترین شوینده که برای شستن روفرشی می‌توانید از آن استفاده کنید شامپو فرش یا پودر لباسشویی دستی است.

دو ساعت بعد از اینکه روفرشی را با شوینده خیس کردید می‌توانید آن را بیرون بیاورید و اگر لکه‌‌ی مواد غذایی یا نوشیدنی‌هایی مانند قهوه یا شیر روی آن باقی مانده، لکه را پاک کنید. سپس با یک فرچه یا یک تکه ابر تمام قسمت‌های روفرشی را بشویید تا تمیز شود. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که برای شستن روفرشی بهتر است از آب سرد استفاده شود، چون آب گرم باعث شل شدن بافت آن می‌شود.

  • آبکشی و خشک کردن روفرشی

پیش از آبکشی باید روفرشی را به خوبی بشویید تا شوینده‌های اضافی آن خارج شود. برای این کار می‌توانید از پارو استفاده کنید تا روفرشی به خوبی شسته شود. سپس رو فرشی را لوله کنید و بگذارید آب اضافی آن خارج شود، سپس آن را پهن کنید. برای اینکه رنگ روفرشی خراب نشود آن را دو ر از نور مستقیم آب آفتاب و در سایه پهن کنید.

شستن روفرشی

مناسب‌ترین شوینده برای شستن روفرشی چیست؟

شوینده‌ای که برای شستن روفرشی استفاده می‌شود، باید قدرت پاک کنندگی خوبی داشته باشد و بتواند لکه‌ها را به خوبی پاک کند. از طرف دیگر شوینده نباید باعث تغییر رنگ روفرشی شود. بیشتر روفرشی‌ها از جنس مخمل هستند و شستن آن سخت نیست، اما اگر روفرشی از جنس ابریشم باشد بهتر است در شستن آن دقت کافی را داشته باشید تا کیفیت آن از دست نرود.

قالیشوئی بانو یک مرکز معتبر برای شستشوی فرش دستبافت، ماشینی و تابلو فرش است. کسانی که در کرج و حومه‌ی آن زندگی می‌کنند می‌توانند از خدمات این قالیشوئی استفاده کنند. درصورتی‌که سفارشات خود را در از طریق سایت ثبت کنید می‌توانید ده درصد تخفیف بگیرید.

نمیدونی چجوری باید روفرشی بشوری؟ بانو کمکت میکنه!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *