لکه برداری فرش دستبافت در کرج
لکه برداری فرش دستبافت در کرج
لکه برداری فرش دستبافت در کرج
لکه برداری فرش دستبافت در کرج

لکه برداری فرش دستبافت به چه معناست؟

لکه برداری همانطور که از نام آن پیداست به معنی از بین بردن و زدودن انواع لکه‌هایی است که روی فرش ایجاد رنگ کرده و به ظاهر آن آسیب زده است. بیشتر لکه‌های ایجاد شده روی فرش دستبافت ناشی از مواد غذایی و آب میوه‌ها است. اما در مواردی ممکن است لاک روی فرش دستبافت بریزد یا قیر به آن بچسبد یا حتی رنگ‌های شیمیایی روی فرش بریزد.

اهمیت لکه برداری از روی فرش دستبافت چیست؟

فرش دستبافت از الیاف طبیعی بافته شده است و با توجه به دقت و حوصله‌ی زیادی که در بافت آن مورد نیاز است بالتبع هزینه‌ی بالایی دارد. در چنین شرایطی با ایجاد لکه روی فرش نگران این می‌شویم که سریع‌تر و با بهترین کیفیت لکه را پاک کنیم تا آسیبی به فرش وارد نشود، همچنین از ارزش و قیمت آن کاسته نشود.

روش‌های پاک کردن لکه از روی فرش دستبافت چیست؟

ایجاد شدن لکه روی فرش موجب می‌شود دنبال راهی برای پاک کردن آن باشیم. دو راه برای لکه برداری از فرش دستبافت داریم. اول اینکه خود فرد به صورت خانگی لکه برداری از فرش دستبافت را انجام دهد. یا این‌که آن را به متخصصان این کار در قالیشویی بسپارد.

لکه برداری از فرش دستبافت به صورت خانگی

با ریختن خوراکی، رنگ یا هر چیز دیگری روی فرش دستبافت به صورت خانگی می‌توان نسبت به پاک کردن آن اقدام نمود. اگر به صورت فردی اقدام به این کار می‌کنید باید توجه داشته باشید از شوینده‌ای استفاده کنید که موجب بهم ریختن رنگ‌های فرش دستبافت نشود و ظاهر فرش را خراب نکند. زیرا الیاف مورد استفاده در فرش دستبافت حساسیت ویژه‌ای دارند و تمام شوینده‌ها برای لکه برداری از فرش دستبافت مناسب نیستند.

بهترین روش شستشوی فرش در خانه - قالیشویی بانو

لکه برداری از فرش دستبافت به صورت صنعتی

کارخانه‌های قالیشویی با استفاده از تیم متخصص و شوینده‌های مخصوص اقدام به لکه برداری از فرش دستبافت می‌کنند. شوینده‌ها و حلال‌های مورد استفاده در قالیشویی با جنس الیاف فرش دستبافت سازگار هستند و با توجه به حساسیت آن انتخاب می‌شود. این ویژگی موجب عدم ترکیب رنگ‌های الیاف با هم می‌شود و از طرف دیگر دوام و عمر فرش دستبافت را هم کم نمی‌کند.

بهترین و مطمئن‌ترین راه برای لکه برداری از فرش دستبافت این است که هر چه سریع‌تر لکه را به آرامی با یک دستمال تمیز پاک کنید. به‌طوری که مایع ریخته شده پخش نشود و مابقی کار را به کارشناسان آموزش دیده قالیشویی بسپارید.

استفاده از خدمات قالیشویی این مزیت را دارد که کارکنان قالیشویی در محل حاضر می‌شوند و فرش را تحویل می‌گیرند و پس از رفع لکه از فرش دستبافت آن را در محل به شما تحویل می‌دهند. لکه برداری فرش دستبافت در کرج با قالیشویی بانو در کرج و کلیه مناطق استان البرز با کیفیت مطلوب ارائه می‌شود و می‌تواند رضایت مشتریان را جلب کند.

استفاده از بهترین شوینده های موجود در بازار

پرسنل آموزش دیده و مجرب رفوگر فرش

سرویس دهی در سراسر نقاط کرج

استفاده از مدرن ترین دستگاه های مجهز و روز دنیا در امر شستشو و نظافت فرش

ارائه ضمانت کیفیت خدمات و حمل و نقل در تمامی رده های خدماتی

ارائه خدمات و پشتیبانی در تمامی روزهای هفته، حتی روزهای تعطیل رسمی

رعایت نکات و ضوابط شرعی و عرفی در شستشو و خشک کردن فرش ها

تماس با قالیشویی بانو

همکاران ما در قالیشویی بانو همه روزه آماده هستند تا خدمات مورد نظر شمارا به نحو احسن ، با کیفیتی که شما مشتریان عزیز لیاقتش را دارید عرضه نمایند.

  • آدرسبلوار دانش آموز، بلوار یادگار امام، بین خیام و رودکی قالیشویی بانو کرج

مراحل لکه برداری فرش دستبافت چگونه است؟

پاک کردن لکه از روی فرش دستبافت نیاز به دقت بالایی دارد. اگر لکه‌ی مایعی مانند آب میوه یا شیر روی فرش دستبافت ریخت می‌توانید با یک دستمال تمیز و مرطوب آن را پاک کنید. اما دقت داشته باشید که نمی‌توانید از شوینده استفاده کنید چون ممکن است موجب آسیب به فرش و خراب شدن رنگ آن شود. درصورتی‌که لکه با یک دستمال کشیدن ساده پاک شود کار شما ساده شده است و اینک فقط باید آن را خشک کنید. برای خشک کردن فرش می‌توانید از باد سشوار استفاده کنید. اگر میزان رطوبت فرش زیاد باشد و به همان حالت باقی بماند موجب ایجاد پوسیدگی در فرش می‌شود.

اگر لکه‌ی ایجاد شده روی فرش قدیمی بود یا اینقدر بزرگ بود که نتوانستید لکه برداری فرش دستبافت را در خانه انجام دهید، بهتر است فرش را به یک قالیشویی معتبر بسپارید.

مشاوره و سفارش آنلاین

همکاران مار در قالیشویی بانو همه روزه آماده هستند تا خدمات مورد نظر شمارا به نحو احسن ، با کیفیتی که شما مشتریان عزیز لیاقتش را دارید عرضه نمایند. کافیست یک بار امتحان کنید تا مشتری دائمی ما باشید.

بهترین زمان برای لکه برداری فرش دستبافت چه وقتی است؟

لکه‌های خوراکی و نوشیدنی یا انواع لکه‌های دیگر روی فرش دستبافت را باید هر چه سریع‌تر پاک کنید. باقی ماندن لکه روی فرش موجب نفوذ آن به عمق فرش و پایدار شدن رنگ آن روی الیاف می‌شود. به این ترتیب لکه به سختی پاک می‌شود یا ممکن است اصلاً پاک نشود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *