همه چیز در مورد رنگرزی فرش دستبافت در تهران

همه چیز در مورد رنگرزی فرش دستبافت در تهران


رنگرزی فرش دستبافت به چه معناست؟

ویژگی مهم فرش‌های دستبافت ترکیب هنرمندانه رنگ و طرح است. اما بنا به دلایلی ممکن است رنگ فرش دستبافت دچار تغییر شود.  هنر رنگرزی با ترمیم رنگ از دست رفته‌ی فرش از قالی و قالیچه و فرش‌های دستبافت مراقبت می‌کند. به عبارت دیگر با رنگرزی می‌توان کیفیت از دست رفته‌ی فرش دستبافت را به آن برگرداند و به ارزش آن افزود.

رنگرزی فرش دستبافت در چه مواقعی انجام می‌شود؟

برای رنگرزی فرش دستبافت فرد رنگرز با استفاده از هنر و ابزارها و رنگ‌هایی که در اختیار دارد مجدداً الیاف فرش دستبافت را رنگ می‌کند. فرش دستبافت در شرایط خاصی دچار تغییر رنگ می‌شود و لازم است برای بهبود کیفیت ظاهری آن را به قالیشویی سپرد تا خدمات رنگرزی برای آن انجام شود.  شرایطی که در آن فرش دچار تغییررنگ می‌شود شامل موارد زیر است:

  • فرش‌هایی که در اثر استفاده از شوینده‌ی نامناسب دچار تغییر رنگ شده‌اند.
  • فرش دستبافت که به شیوه‌ی نادرست و در خانه شسته شده است.
  • ایجاد لکه‌ای روی فرش که موجب تغییر رنگ آن شده است.
  • جارو کشیدن فرش خلاف جهت خواب آن
  • فرش دستبافت که در معرض نور آفتاب تغییر رنگ داده است.
  • فرش دستبافت که رنگ‌های ان با هم ترمیب شده و جلوه‌ی اولیه را از دست داده است.
شستشوی فرش دستبافت در تهران

همان‌طور که می‌دانید، فرش دستباف در مقایسه با ماشینی از قیمت بالاتری برخوردار است و دلیل آن را باید هنر دست بافنده و رنگ‌های طبیعی بدانیم که در رنگرزی الیاف به کار گرفته شده‌اند….

ماندگاری رنگرزی فرش چقدر است؟

رنگرزی فرش با هدف بالا بردن کیفیت فرش و دوام و ماندگاری آن انجام می‌شود. به این ترتیب هر چه فردی که این کار را انجام می‌شود در رنگرزی مهارت و تبحر کافی داشته باشد نتیجه‌ی کار بهتر خواهد بود و حاصل رنگرزی هم پایدار می‌ماند.

علاوه بر مهارت استاد کار مواد اولیه و رنگ‌هایی که برای رنگرزی استفاده می‌شود نیز در تعیین حاصل رنگرزی انجام شده اهمیت زیادی دارد. قطعاً استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت موجب ایجاد ظاهر طبیعی و قابل قبول در فرش دستبافت می‌شود و نتیجه نیز ماندگار خواهد بود.

همه چیز در مورد رنگرزی فرش دستبافت در تهران

ویژگی‌های رنگ مورد استفاده در رنگرزی چیست؟

رنگی که برای رنگرزی فرش دستبافت استفاده می‌شود باید واجد ویژگی‌ها و پارامترهایی باشد که در نهایت نتیجه‌ی کار طبیعی و قابل قبول باشد. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر است.

  • رنگ مورد استفاده در رنگرزی فرش دستبافت باید در مقابل شوینده‌ها و مواد اسیدی، باز و حلال‌ها مقاومت داشته باشد.
  • گرد و غبار، نور آفتاب نباد رنگ مورد استفاده در رنگرزی فرش دستبافت را خراب کند.
  • رنگ مورد استفاده در رنگرزی باید در سطح الیاف فرش دستبافت پخش شود و تنها در سطح آن باقی نماند.
  • فرقی نمی‌کند پایه‌ی ماده‌ی رنگزا از جنس مواد طبیعی باشد یا مواد شیمیایی زیرا هر دو ماده می‌تواند رضایت مشتری را جلب کند. تنها چیزی ه اهمیت دارد ثبات ماده‌ی رنگزا در برابر تغییر است.

قالیشویی بانو در کرج علاوه بر خدمات شستشو، کارهای مربوط به ترمیم و رنگرزی فرش دستبافت را با مناسب‌ترین قیمت می‌دهد. پیشنهاد می‌کنیم برای رنگرزی فرش دستبافت در تهران از خدمات این قالیشویی استفاده کنید.

میخوایی رنگ فرشت نره؟ برای شستشو یه سر به بانو بزن!!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *