معایب تمیز کردن فرش با شامپو فرش

معایب تمیز کردن فرش با شامپو فرش


احتمالاً می­دانید که تمیز نگه داشتن فرش چقدر دشوار است. زیرا دائما روی آن می­رویم، بنابراین کثیف شدن بسیاری از آن­ها در طول زمان اجتناب‌ناپذیر است. هنگامی که این اتفاق می­افتد، ما دو گزینه برای تمیز کردن فرش­های خود داریم. ما می‌توانیم آن‌ها را خودمان با شامپوهای فرش تمیز کنیم یا به تیمی از متخصصان بسپاریم. با این حال، همچنان باید در نظر بگیرید که هر گزینه چگونه با نیازهای شما مرتبط است.

 اگر تصمیم گرفتید که خودتان این کار را انجام دهید، بهتر است در اینجا از مسائل مربوط به استفاده از  شامپو­های شستشوی فرش و آسیب­های آن مطلع شوید.

معایب تمیز کردن فرش با شامپو فرش

شستشو با شامپو سال­ها به عنوان روش انتخابی برای شستشوی فرش مورد استفاده قرار گرفته است.

اما در سال‌های اخیر، شستشوی شامپو با نامطلوب شدن مواجه شده است و روش­های دیگر جایگزین آن شده است. مهم­ترین دلیل است که طی سال‌ها، شامپو زدن به عنوان روشی که پسماند زیادی در الیاف فرش باقی می‌گذارد، منجر به آسیب فرش شده است.

شستن فرش دستبافت با شامپو فرش

مهم­ترین عامل در نگهداری فرش دست­بافت، تمیز نگه داشتن آن­ است. کثیفی و آلودگی نه تنها از زیبایی و ظاهر آن می­کاهد بلکه باعث آسیب به فرش می­شود…..

در اینجا به معرفی معایب تمیز کردن فرش با شامپو فرش می­پردازیم:

  • استفاده نادرست و اشتباه از شامپو فرش، باعث ترکیب رنگ­های سطح فرش می­شود، زیرا هر فرشی ویژگی­های خود را دارد و نمی­توان از هر ماده شوینده­ای استفاده کرد.
  • بعد از استفاده از شامپو خشک شدن آن بسیار زمان می­برد و ممکن است به دلیل طولانی شدن رطوب، مجدد کثیف شود و در صورت راه رفتن بر روی آن قبل از خشک شدن، لکه های جدید ایجاد شود.
  • باقی ماندن رطوب در فرش آسیب دیدگی باعث ایجاد کپک، قارچ  و در نهایت پوسیدگی به همراه خواهد داشت.
  • باقی مانده شامپو در صورت شسته نشدن کامل منجر به چسبندگی در سطح فرش می­شود و در گذر زمان لکه بر روی فرش ایجاد می­شود.
  • مدت زمانی که مواد شامپو به عنوان یک ماده شیمیایی بر روی فرش است بر کیفیت و عمر فرش تاثیر منفی می­گذارد.
  • عدم توانایی در شستشویی یکنواخت فرش در خانه خود عامل دیگری است که فرش آسیب می­رساند.  زیرا قسمتی از فرش کامل شسته شده اما بخشی دیگر به طور کامل تمیز نمی شود .
  • استفاده نادرست از برس هنگام شستشو وآسیب زدن به الیاف فرش
  • عدم آگاهی از میزان استفاده و غلضت شامپو برای فرش­های مختلف
معایب تمیز کردن فرش با شامپو فرش

این درحالی است که استفاده خدمات قالیشویی این معایب را به همراه ندارد، زیرا رطوبت ایجاد شده را در سریع­ترین زمان ازبین می برند. آب و کفی روی فرش باقی نمی­ماند و با فرایندی کارآمد، شستشوی مؤثر و ایمنی را ارائه می­نماید.

قالیشویی بانو نه تنها پرسنل و تجهیزات لازم برای رسیدگی به حجم زیادی فرش را دارند، بلکه می­توانند هزینه تمیز کردن آن­ها را نیز کاهش دهند و در مدت زمان معقولی تمیز و آماده تحویل دهند. بهتر است هرچه زودتر آن­ها را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد.

میخوایی فرشتو بشوری؟ یه سر به بانو بزن!

کارخانه قالیشویی بانو کرج با تیمی متخصص، متعهد و آموزش دیده، بهترین و بزرگترین قالیشویی، مبل شویی و خدمات ترمیم فرش در کرج.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *